Clipe din trairile sufletelor noastre....(8)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Alma, parca te-am auzit.:)))
Buna, mamici. Am o perioada foarte aglomerata la colaborare, ceea ce inseamna ca plec dimineata si ajung seara acasa, inclusiv in weekend. Abia dupa luna asta ma mai linistesc si eu. Cred ca am nevoie de o zi in care doar sa doooorm.:D Vise.:))
Cata tot cu nazbatii. Azi a fost pusa prima oara la colt la gradi, pentru ca s-a batut cu un baietel. Tot razgaiata e, dar parca un pic mai cuminte.

Sa aveti o seara frumoasa.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Sunt pe-aici, putin suparata.
Apartamentul cel nou trebuia eliberat pe 23, adica sambata si acum m-au sunat sa-mi spuna ca nu-l pot elibera pana pe 28.
Si eu mi-am luat concediu saptamana viitoare special pentru mutare si nu-l pot schimba. Offf...

In fine, rezolv eu si asta.

Cam asta ar fi plus altele...mai de suflet, asa si mai greu de rezolvat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rilbuc1 spune:

Hai ca mai vin si eu din cand in cand.

Vali este in vacanta teoretic. Dar daca am aflat ca gradinita e deschisa pana pe 10 iulie il duc pana atunci. Saptamana trecuta, dupa serbare, nu a mai vrut sa mearga deloc la gradi. Imi zice ca vrea sa stea si el in vacanta ca si colegii lui. Se facea ca are treaba mare, o jumate de ora, in asa fel incat sa intarzie. Azi s-a trezit inaintea mea, s-a dus direct la obiect si a inceput sa planga ca vrea sa stea acasa. Am avut o cearta mai serioasa si s-a dus pana la urma. Mai era o fetita cu el in clasa (frumoasa foc). Doar ei doi. Norocosul!

Trebuie sa-i gasesc o bona (vrea tanara musai, ca nu-i plac babele).


Cati, te suparasi pe noi de nu mai scrii deloc?

Edit: Iulia, cere-le chirie. Pai sa stea degeaba? Faci si tu o afacere.



http://community.webshots.com/user/rilbuc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata

Cafea cu cofeina, fara cofeina pentru Miha, haideti ca mi-am intrat in ritm, am gasit si ibricul si zaharul...

Ril, smecheras Vali. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce concurs pentru bone tinere o sa organizati voi doi
Probabil ca va castiga cea mai buna, evident.

Alma, tu ce mai faci ? Ce ai mai hotarat cu mutarea ?

Ioana, spor la treaba, ca de obicei. Poate te linistesti si tu odata. Timp de concediu ai in vara asta?

Pe Danim o dam disparuta. O fi in drum spre Romania?

She, gata bagajele ?

Sa avem o zi buna care sa treaca repede







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata!
Cu mutarea si celelalte m-am mai linistit, am amanat-o pana cand vom cumpara ceva in Bucuresti, n-are rost sa stau cu chirie si sa platesc ce-as putea plati ca rata la un apartament.

Diana se cam plictiseste acasa, trebuie sa merg pe la cluburile sportive sa vad ce activitati au pe timp de vara, ca in afara de mare (inca nu stiu sigur daca vom merge), nu are altceva de facut in vacanta asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

'Neata la toata lumea!
Iulia, sar'na de cafea, buna la "vorbit"...
Alma,asa-i, am uitat eu dar asa se numeste Moara Dragaicilor... mie mi s-a parut super, evident eram in drum spre Vatra Dornei si gasca cu care eram a vrut sa facem o oprire acolo si la dus si la intors, dar a meritat, mancarea e buna si dupa cate am inteles si bautura!

Cand am citit despre Vali deja vreau sa se faca Thea mare sa mearga la gradi... da' mi-am adus aminte ce-am patit cu cea mare pana s-a obisnuit si nu sunt inca pregatita, asa ca e bine ca mai dureaza pana atunci
Si vreau si eu o bona da' pe mine nu ma deranjeaza daca-i baba ... de fapt am vb cu mama unei prietene si cred ca se rezolva, da' sa-mi gasesc eu job mai intai ca sa am din ce s-o platesc!Da' ma gandeam eu... am putea si noi sa cautam un baby sitter masculin... ei? N-ar fi ceva? Macar sa vina asa la selectie si noi sa strambam din nas la raspunsuri si sa le spunem asa cu o tona de plictiseala "multumim, va sunam noi..." ... hehehe... m-ar amuza! Asa numa' de chestie, sa mai schimbam rolurile
Eh, vise...

Cu cea mare m-am certat un pic ieri, da' ma rog, mi-a trecut! E bine ca e in vacanta ca o mai scoate pe sora-sa afara sa termin si eu cu examenele si lucrarile alea care mi-au mai ramas. Sunt la fel de racita si innebunesc ca nu mai am miros si nici gust, adica mananc asa aiurea ca nu simt vreun gust, dac-ar fi stricata mancarea n-ar avea nicio importanta pt mine ... doar ca m-as imbolnavi dupa

S-aveti o zi buna! Eu vreau sa vina iarna, ca mor de cald si n-am aer conditionat! Da' la anu' clar ca-mi pun!






http://community.webshots.com/myphotos?action=viewAllPhotos&albumID=551495382&security=QBXWWP

Mihaela, Denisa si Thea (2.01.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danim spune:

Buna la toata lumea :)

Nu ma datzi disparuta ca sunt prin zona :)
Iulia cind o sa fiu in drum spre Romania, stai linistita ca nu scapi :) Te anunt din vreme ca sa ai timp sa cumperi cafea :)

Ma gindeam si eu ca bine o fi la mare acu...apa calda (sper ca are noroc de apa calda si mult soare)...chelneri...salvamari...

Dani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Ha, ha ...Danim, mi-ai amintit ! Nu m-a sunat Brenda. Oare n-or mai fi salvamari pe plaja ? Sau ii tine pe toti pentru ea?

Mai, eu am o stare...ma simt tare obosita, nu stiu de ce (adica stiu, dar n-are rost sa dezvolt). Azi toata ziua m-am luptat cu mine insami sa nu adorm cu capul pe birou.
As vrea sa ajung acasa si sa ma culc, dar am atat de multe de facut in dupa-amiaza asta...

Ce bine o fi de copii ca sunt in vacanta.
Cris al meu cred ca s-a facut una cu computerul, nu-l mai pot dezlipi.
Cat mai costa oare un laptop, ca tare mi-ar trebui unul ? Stie cineva? Poate fi si la mana a doua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neatza

In sfarsit e racoare. O fi plouat azi noapte, sau nu stiu...dar e racoare in dimineata asta.

Dani, fa-ti tu drum spre Romania ca eu incep sa cumpar cafea de pe-acum sa fiu sigura ca ne ajunge

Miha, hai o facem? Preselectia aia pentru bona masculina. Ahhh ce mi-ar place, sa ma chemi si pe mine Sublim momentul ala de final apoteotic "va sunam noi" Ha !
Te simti mai bine azi ?

Alma, pai ce faci? Acum cand ma batea si pe mine gandul sa ma mut in Bucuresti tu abandonezi lupta ?

Nici Cris al meu nu are cine stie ce activitate in vacanta.
Noroc de antrenamentele la handbal ca mai iese din casa. Deocamdata are unul pe zi, de saptamana viitoare incepe cu cate 2 pe zi+piscina si o sa fie frant de oboseala. Stiu de anul trecut, era terminat. Pe urma pleaca in cantonament la Busteni si o sa-i alerge de 2 ori pe zi pe Valea Cerbului.
Stii, Alma cand am fost noi la Busteni erau niste sportivi care alergau pe acolo. Antrenorul mergea cu masina si ei saracii alergau cu limbile scoase dupa masina. Asa o sa fie si fi-miu.

Deci cauta un club de sport pentru Diana ca n-o sa mai aibe timp nici sa respire. Dar ea parca facea baschet, sau am visat eu ?

Ril, ai grija ce zici. Big Brother (adica Cati) ne urmareste din umbra. Ne citeste in fiecare zi, dar nu reuseste sa posteze, are nu stiu ce probleme cu calculatorul.

Brenda o fi bronzata? Sau o fi tinut-o salvamarul la umbra

Sunt vorbareata azi. Ma duc la serviciu sa-l zapacesc de cap pe colegul de birou, dragul de el, ma mir ca ma mai suporta. Cand ma apuca cate o limbarnitza din asta...

She, te mai intreb o data: gata bagajele?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Buna dimineata, fetele frumoasele!

Peste doua saptamani o prind si eu pe Brenda din urma, ma duc dupa salvamari . Sunt prinsa la niste cursuri la Neptun, 5 zile si-o iau si pe Diana. Cred ca mai si prelungesc 2-3 zile, sa ne saturam de mare.

Cu Bucurestiul n-am abandonat lupta, doar am amanat, asa ca poate ne mutam amandoua odata. O luam si pe Cati cu noi.
Chiar ma gandeam... dar tie pentru ce iti trebuie bona? Sau o sa faci parte doar din comisia de angajare?

Mihaela, dam de baut cand o sa terminam cu examenele? Mi-ar fi placut sa ne intalnim in weekendul asta, insa nu stau decat doua zile si nu stiu daca reusesc.

Mergi la inceput