Clipe din trairile sufletelor noastre....(8)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

multumesc, Brenda pt urare!
Bag de seama ca s-a produs o intrunire a membrilor DC sau am inteles gresit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

Buna la toata lumea!
M-am adunat si eu de pe drumuri, mi-am vizitat o prietena ca sa mai vorbim si noi, una alta...
Vineri mi-a cazut toba intermediara chiar cand ieseam din benzinarie si norocu' meu ca benzinaria e aproape de casa, am dat cu spatele ca altfel cine stie ce mai faceam, am parcat-o intr-un loc nepermis, adica exact in fata benzinariei si-am plecat acasa... da' azi mi-a sudat toba un vecin pana cumpar eu tot setul ca sa stiu o treaba. Ei, pt asta ieri m-am dus la examene cu transportul in comun... cu peripetii ca tramvaiul 40 nu mai ajunge pana acolo... si in loc de 20-25 de minute cat fac cu masina, am facut o ora si jumatate!!!!
Ei, da' totul e bine cand se termina cu bine,nu?
Vad ca ati avut un weekend super la Galati
Va pupacesc!
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Ril.....pai fatuca asta de unde era sa stie ca glumesti? Ia gindeste-te tu un pic.....
Pe urma.....mi s-a parut ca ne iei un pic peste picior cu facutul cafelei......sorry dar asta imi fuse impresia

Miha,daca luai maxi-taxi 519 te lasa chiar in fata facultatii! Data viitoare sa stii.....

Gata,am plecat! Va las cafeaua calda,frisca,laptele si capsunile.....io de azi revin la legumicole!!!!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neatza

Brenda, lasa mai, masculul alfa sa se manifeste, nu stii ca asa examineaza el toate "noutatile"? El stabileste conditiile (eliminatorii), el se supara, el se impaca...barbat, dehh...

Elle, s-a produs a doua intalnire a mamicilor singure. Prima a fost mai mare, ne-am intalnit cu totii la Busteni in aprilie.
O asteptam cu interes pe urmatoarea.

Azi tre' sa ma duc la munca????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Nu-i bai, cand vine vorba de gluma, fatuca o miroase de la o posta .. asa am ajuns aici, printre voi, datorita "mirosului" meu fin
Se pare ca v-ati cafelit devreme raaauu, aoileu, prezenta obligatorie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miha68 spune:

'Na ziua la toata lumea!
Brenda, merci pt informatie, chiar bine de stiut, da' imi spui te rog ce traseu are 519? Adica eu de pe unde l-as putea lua. Nu de alta da' cine stie cand mai e cazul si mai am nevoie...
Am sunat la facultate da' nu raspunde nimeni, aveam de gand sa ma inscriu si eu la modulul ala de pedagogie sau sa intreb daca se poate face in anul II impreuna cu cel de-atunci. Are cineva idee?
O zi buna va doresc!!!
Miha

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Miha....aici cine sa stie? Aici sintem mamici si tatici singuri,daca vrei informatii despre facultate mergi la subiectul deschis de mine,"Spiru Haret Socilogie-Psihologie" si afli acolo cit de multe vrei...
519 are traseul lui 102 pe la tine pe acolo,il intilnesti tot timpul...
Modulul pedagogic trebuie sa-l faci in fiecare an,daca chiar vrei sa-l ai.Eu nu m-am bagat,pt ca nu m-as vedea vreodata predand altora....


Oameni buni,se pare ca gagicile sint terminate,de nu aparura azi decit partial....Imi pare rau,dar le-am plimbat pe faleza,o fi febra musculara......

Elle,cafea va fi pt toata lumea in fiecare dimineata,indiferent cine o face.....Mai facea si Kuki a pranz,si Danim,da' vaz ca se lasara de acest sport

Sa va spui o taina: io am venit de la serv(unde azi am aflat ca ma vaneaza cineva care abia asteapta sa plec luni in concediu ca sa-mi ocupe postul),deci am venit si am dormit!
Nah! Sa fiti individioase!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Neatza,desi am senzatia ca vorbesc numai eu cu mine,da' nu-i bai.....o sa ma obisnuiesc!

Uite Brenda,ti-am facut cafeaua,ai frisca,ai lapte,la capitolul capsuni stam naspa ca n-am avut timp sa trec prin piata,dar citeva mai gasim.....

Ai grija Brenda ce faci si pastreaza niste cafea si pt.ceilalti,poate tot singura o bei....

O zi buna pt.toti absentii!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neatza, Brenda, nu te mai vaicari, ca uite, am aparut
Am venit teleghidata, dupa mirosul de cafea.

Va anunt oficial ca incepand de azi incep sa-mi caut un nou job ca deja simt ca dimineata ma sufoc la gandul ca trebuie sa ma duc la serviciu. Imi umbla in cap fel de fel de ganduri ca pe vremuri cand eram la scoala si vroiam sa chiulesc ca nu-mi invatasem lectia. Imi imaginez scenarii, un concediu medical...as face orice numai sa nu ma duc acolo.

Stiu ca nu e treaba usoara ca am si o specializare tampita, dar trebuie sa incerc.
Si daca reusesc se cheama ca anul asta a fost anul marilor schimbari pentru mine: casa, masina, serviciul si...eu insami.

Gata, fug cu cafeaua pe balcon. Cine preia legatura ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ce e cu amorteala asta? (zise Alma, care trage chiulul ) Multumesc pentru cafea, dar eu am facut un capuccino, cine mai vrea, ca am rezerva?
Se vorbeste despre anul marilor schimbari? Ma inscriu si eu... Numai ca la mine ar fi cam mari.
Brenda, cand ai timp, poate discutam pe mess, vreau sa ma lamuresti si pe mine cu niste chestii...

Mergi la inceput