Mamici de sept-oct 2006 (34)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

va multumesc din suflet fetele!

acum vom fi amndoi sefi: el la sv, eu acasa!

sigur se va vedea si la salariu! pai altfel, de ce atata bucurie?
doamne-ajuta sa fim sanatosi, oricum, asta conteaza cel mai mult!



raluca 24+
cu alexia-maria sau david-christian

album yahoo
album webshots
bobocelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Ralu_ spune:

fetele, care n-ati mai scris de mult, pe unde umblati? ma refer la fusca, inni, ryu, eloise, nicol, tasia, cri19. cele doua din urma macar stim ca-s ocupate: tasia cu sesiunea si cri19 cu terasa.aaa, si cred ca si nicol tot cu sesiunea...de andra2005, ce sa mai zic? se pare ca ne-a parasit definitv! bineinteles ca-s multe fete care nu scriu, dar scriu mai rar defel...



raluca 24+
cu alexia-maria sau david-christian

album yahoo
album webshots
bobocelu'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katia spune:

Ralu, am uitat ca ma intrebasei de anul repetat. Eu am trei restante de pe primul semestru iar acum la sesiunea din vara nici nu stiu ce examene am ca din cauza serviciului si a starii de rau (plus divort) nici nu m-am mai gandit la scoala si prin urmare sunt pe dinafara. Si pe mine ma ingrozeste cand ma gandesc cat tre sa dau pe taxe de restanta dar chiar nu am ce face Oricum tu daca ai un examen e floare la ureche :) Succes!



http://pg.photos.yahoo.com/ph/silvia_pepelea/my_photos


Numai acela poate construi castele de nisip pe malul marii, care crede ca valurile pot fi imblanzite

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mexxa spune:

Buna seara'utelor
Katia ceea ce ai zis cu "simti in burtica ceva asemanator cu o mingiuta pe care cineva o umfla la maxim de se face tare ca piatra sau pot sa compar cu felul in care iti incordezi muschii abdomenului cand faci abdomene" tot asta simt si eu cate o data...si daca pun mana il simt pe bebe...sau cel putin am eu impresia.Eu de cate ori simt asa ceva ...spun ca se burica bebe....ca vrea sa iasa dar nu m-am gandit ca alea ar putea fi contractii...
Ce ziceti...sa sun medicul sa ii spun despre asta...poate afecta ceva?

In rest sunt bine...bebe e foarte activ....si inca ne gandim la un nume.E greu cu numele de baieti...avem impresia ca nici unu gasit pana acum nu se poatriveste numelui de familie.Grea treaba..dar pana la nastere sper sa ne decidem si noi.

Pupici si o seara faina





19+


poze
Vine barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisnemes spune:

Buna seara tuturor!


De o saptamana nu mi-a mers net-ul deloc si din pacate nu am mai reusit sa citesc nimic din ce s-a scris.

Asa ca o sa va spun ca noi suntem bine , burtica creste , bb e activ si se vad deja valuri valuri pe burtica cum se misca.
Noi ne-am hotarat sa-i punem numele de Victor desi nu sunt f. convinsa ca acesta v-a ramane numele final. O cunostinta trebuie sa-mi inapoieze dictionarul onomastic si dupa ce-l voi studia vom hotara definitiv.


Pupici si un sdfarsit de saptamana exceptional.

23+ cu Victor



Cristina siDragos (31.01.2004)
http://community.webshots.com/user/Cristinanemes
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristinanms/album?.dir=79e2&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Pufymic, trece-ma si pe mine pe lista cu o (sigur 95%) cum a zis doctorita. Avea ieri, la 19 sapt. incheiate 290 gr., (destul de grasuta) si toate masuratorile se incadrau in grafic. Totul este bine la noi pana acum si sa dea Domnul sa fie asa pana la capat, pentru toata lumea.Cel mao greu imi este acum cu cele aproape 6 kg. care le-am pus pana acum. Sincer, nici nu stiu cate o sa mai pun pe mine pana la 9 luni, pentru ca sora-mea la prima sarcina a pus 25 kg(!), iar la a doua , doar 10. Ce ti-e si cu organismul asta. La noi este primul copilas si parintii lui il iubesc tare mult.Va pup pe toate. Sa fiti sanatoase!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

La nume nu ne-am gandit inca! Mai avem timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eli26 spune:

Pufymic astazi dupa ce am vazut ca majoritatea fetelor si-au facut griji din cauza mea m-am intristat si am uitat sa spun ca am fost astazi la doctor si am aflat ca am baietel deci treci si la mine carut albastru te rog ma simt foarte fericita,chiar baietel voiam

tina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osna spune:

gety felicitari pentru fetita iar tie tina felicitari pentru baietel.sa fiti sanatoase si voi si bebeii.
pupici la restul burticilor!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Buna seara, burtici!

Am vazut ca s-a iscat mare valva pe tema mierii de albine. Ce stiu eu este ca toxina botulinica isi face imediat simtita prezenta prin stari de rau, iar fara tratament moartea poate surveni in cateva zile. Asa ca daca ati papat miere si nu v-a fost rau puteti sta fara grija. Zicea cineva ca mierea din comert e testata, asa e, se urmaresc niste indici de calitate, iar daca nu corespund mierea nu va fi pusa pe piata. Ideea e ca mierea nu-l afecteaza pe bebe, adica n-o sa apara malformatii datorita mierii in nici un caz.

In alta ordine de idei, vreau sa-mi iau ramas bun de la voi dar nu pentru mult timp. Voi pleca duminica la un congres in afara tarii, iar deplasarea dureaza 2 saptamani, deci ne reauzim dupa 6 iunie. Daca am timp, mai intru si maine pe DC sa va salut, nu promit nimic pentru ca in mod sigur voi fi inconjurata de bagaje. Vreau doar sa-mi promiteti ca la intoarcere voi citi numai vesti bune de la voi. Aveti grija de bebici, de sotiori si de toti cei dragi!

Va imbratisez pe toate!
Lili

Sanatate la mamici si bebici!
Lili 19-21 sapt ( mami plecata-n lume)

Mergi la inceput