Munca la domiciliu

Munca la domiciliu | Autor: Tethys

Link direct la acest mesaj


BUNA tuturor! In curand ma voi inscrie si eu in clubul vostru, al "mamicilor singure"... Problema nu e ca-mi voi creste copilul singura, ci CU CE IL VOI CRESTE??? Tatal lui deja m-a anuntat ca daca ma despart de el, nu-mi va mai da nimic pentru a-l creste! Deci pentru el copilul nu a fost decat un obiect prin care ma lega de el, uitand ca trebuie si sa se poarte cum trebuie...Adica, daca mi-a facut un copil credea voi suporta totul din partea lui!!!
Nu voi intra aici in amanunte, caci pe mine ma intereseaza cum as putea gasi ceva de lucru pentru acasa. Dar ceva serios, nu tepe cum se gasesc pe net, sau in alte parti! Multumesc .


O mamica ingrijorata si disperata...

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Scuza-ma.. Dar daca si-a recunoscut copilul il poti oricand ataca in justitie pentru pensie alimentara! Macar atat!!!!


Sanatate!

, mami de ( 13oct04 )



"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


BUNA Kittie! Scuza-ma tu pe mine, dar, atunci cand nu ai bani pentru asa ceva ce faci?!? Sau cand el mai are de platit pensii alimentare pe care nu si le plateste, ce faci? Pe mine ma intereseaza cum SA-MI CRESC COPILUL, nu cum sa-l urmaresc pe el cu politia sau cu justitia, mai ales ca nu sunt bani...!
Oricum, multumesc pentru raspuns. Stiam si eu faza cu pensia alimentara, dar sunt alte probleme...
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Cryna, eu as intreba de ce neaparat la domiciliu, dar tu stii mai bine situatia, probabil ca altfel nu se poate.

Uite s-a mai discutat aici :

http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69133

Eu n-am citit tot, dar poate gasesti ceva sa te inspiri.

Cati ani are copilul ?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kittie spune:

Nu vroiam sa dau cu bata-n balta, da' de asta a iesit, din punctul tau de vedere, imi cer scuze! E adevarat, nu cunosc nimic despre tine si din mesajul (primul) pe care l-ai scris n-am reusit sa inteleg multe decat ura... Imi pare rau pentru tine, imi pare rau pentru copilas, ca trebuie sa va descurcati asa. Am postat la subiectul deschis de tine pt ca am o prietena cu un baietel de aproape 2 ani al carui tata l-a recunoscut (dupa ce i-a pus in vedere ca nu doreste sa mai auda de ea toata viata ) iar de curand s-a terminat procesul de stabilire a pensiei alimentare. Procesul a fost intentat de ea, in cerinte aflandu-se si acoperirea cheltuielilor de judecata de catre parat. Si au reusit. A obtinut ca el sa plateasca tot, inclusiv onorariul avocatei .

atat stiu eu...

, mami de ( 13oct04 )



"Selon les statistiques, il y a une personne sur cinq qui est déséquilibrée.
S'il y a 4 personnes autour de toi et qu'elles te semblent normales, c'est pas bon."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


OFFFF!!!! Se pare ca am gresit scriind ceea ce am scris...Kittie, nu stiu daca-i ura ce ai citit tu... pentru mine, e o durere imensa care ma face sa urlu din cauza nedreptatilor ce le-am suferit... Scuza-ma, Kittie dar, tu ce ai simti fata de un om care a incercat sa te omoare in timp ce esti gravida ?!( Si asta e numai un exemplu) Eu am trait in spaima si teroare timp de doi ani de zile... Iar psihicul meu nu mai suporta asa ceva! Ce as putea simti oare?!?
Imi cer scuze daca m-am lasat interpretata gresit sau daca m-am facut neinteleasa.N-o sa se mai repete. Scuze...

Kuki, multumesc de raspuns ! Baietelul meu are opt luni jumatate. Am citit ce mi-ai trimis si e ceea ce stiam si eu. Multumesc oricum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Sa-ti traiasca baietelul Cryna. Cat despre...nemernic, nu are rost sa comentez. Ce mai e de comentat ?

Imi pare rau ca nu ma pricep sa te ajut mai mult. In afara de tehnoredactare, pe care o poti face acasa daca ai la dispozitie un calculator, alta idee nu-mi mai vine.
Si cum tu esti din Iasi parca, si acolo sunt multi studenti, s-ar putea sa mearga o vreme, desi e al naibii de obositor. am practicat si eu asta mai in tinerete si asa mi-am nenorocit ochii.

Multa sanatate si putere iti doresc.
Si daca altfel nu se poate, fii binevenita in clubul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RaluD spune:

Tehnoredactare, contabilitate, traduceri daca stii o limba straina, grafica pe calculator (adica design de etichete, de ex), fotografie, meditatii in domeniul la care te pricepi...
Pentru mai toate iti trebuie calculator, care nu mai e un capat de tara, il poti lua de la Flamingo in rate, de ex.
Poti ingriji un copilas la domiciliul tau, pentru asta nu-ti trebuie calculator, dar iti trebuie integritate, o casa bec, putina reclama si multa dragoste pentru copii.
Daca nu-ti gasesti de lucru de acasa de la inceput, nu-l poti da pe cel mic la o cresa sau sa-l ingrijeasca mama ta, de ex, pana te pui pe picioare? Asta in cazul in care nu reusesti sa te descurci in domeniile de mai sus.
Bafta multa si nu te lasa descurajata.
Sa stii ca fetele au dreptate, chestia cu "nu-ti dau nici un ban" e fumata, daca-l dai in judecata va trebui sa plateasca si onorariul avocatului tau si pensie alimentara si toate cheltuielile, daca cereti acest lucru prin actiunea de divort. In plus, ii iei si bunuri sau bani prin partaj. Si da-l obliga politia, ce. Important e sa plateasca.



Raluca, Emi cea scumpica si bebelusa Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tethys spune:


MULTUMESC pentru raspunsuri! O sa vad eu cum ne descurcam. La noi e o situatie mai complicata pentru ca mama nu ma poate ajuta ( e paralizata, tot noi avem grija de ea). Oricum surorile mi-au promis ca ma ajuta, nu ma lasa la greu. Dar asta e numai temporar, ca au si ele casa lor. Eu incerc sa ma gandesc la ce voi face pe viitor, cand n-or putea sa ma mai ajute... si au si ele dreptate... nu le pot invinovati... si asa ma simt vinovata, ca le creez probleme!

RaluD, eu numai pensie alimentara pot sa-i iau pentru ca nu am fost casatoriti...ar fi vrut el...bine ca macar cu asta nu m-am mai complicat! Oricum, multumesc tuturor de sfaturi. O sa vad cum o s-o scot la capat. MULTUMESC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralcat spune:

Crina, in ce domeniu poti lucra acasa ? Daca lucrezi in it sunt site-uri unde gasesti destule proiecte extrem de diverse, de la programare sofisticata pana la introducere de date. De exemplu eu mai caut pe rentacoder.com. Site-ul functioneaza pe principiul licitatiei inverse, care cere mai putin are mai mari sanse sa castige licitatia in principiu.
bafta multa

Raluca, leoaica cu Pui Nazdravan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

Cryna, imi pare rau sa aud. Stii engleza bine? Daca da, ai putea sa traduci carti acasa. Cunosc pe cineva la o editura. Nu trebuie sa iesi din CIC si se plateste onorabil fata de munca pe care o depui. Sa imi dai un PM.

Succes

NukaTM powered by Ana&Matei Enterprises

Mergi la inceput