FIV 74

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Avalon pe 8.09 mi-a venit CM nu am facut nici o injectie, pe 9.09 am inceput dipherelinul de 0.1,din 10.09 un dipherelin 0.1 si 4 menogon, pana pe 17.09 cand am mers la echo, apoi 18dipherelin si 4 menogon si pe 19 pregnyl pe 21 punctie, 24 ET si apoi pe 6.10 hcg.Asa cum am zis o luna.Nu te mai stresa .
Andicu tinem pumnii in continuare, pentru reusita.
Iliuta speram ca de data asta sa fie OK.
Puiramy pe 26 cand te duci stabiliti data punctiei?
MRL si Moniland succes in continuare.
Monica multi pt voi.
crinuta, Cecilia
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

flori, in seara in care trebuia sa iau prima injectia eram singura acasa si trebuia sa-mi fac injectia. Teoria o stiam si am pus-o in aplicare. Am fost stangace la inceput, dar ce era sa fac, trebuia sa fac injectia. Acela a fost inceputul. Urmatoarele au mers de la sine.

MRL, marti le voi incepe, sper . Am trecut prin niste emotii... Miercuri trebuia sa-mi vina M. si nu a venit. Deja eram convinsa ca am chisturi.(data trecuta doar dupa ce ce au fost punctionate chisturile mi-a venit). Dar joi spre surprinderea si norocul meu a venit. Prin urmare acum sunt increzatoare ca nu am probleme. Voi vedea oricum marti cand ma voi duce la dr. Atunci va fi ori punctie ori puregon.
Tu vei avea o saptamana plina de emotii si mari realizari. Iti tin pumnii.

puiramy, cristinici

Monica





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Sunteti niste fete super-de-treaba, v-am mai spus? Daca nu, va spun acum!

Monica, imi aduc aminte ca tu ai facut suprastimularea aceea inainte de punctie si ai renuntat... bine ai facut, de data asta va fi super, ai sa vezi, mai ales ca faci o treime din doza pe care ai facut-o atunci!

Flori, iti multumesc pt urari si iti doresc sa-ti implinesti si tu cat mai curand visul de a fi mama, natural sau prin FIV, cum o vrea Dumnezeu! Uite lista de analize minimala pe care o am eu (analizele obligatorii) pt spitalul giulesti:
A.Profil hormonal ziua 2-4 a ciclului:
1.FSH
2.LH
3.PRL
4.ESTRADIOL
B.Analiza uzuala a sangelui:
1.Hemolograma
2.Glicemie
3.Uree
4.Creatinina
5.Coagulograma
C.Investigatii serologice pt.:(acestea si pt. sot!)
1.Hepatita B- HBs
2.Hepatita C- HCV
3.HIV
4.VDRL
D.Grup sangvin; Rh
E.HSG / Histeroscopie
F.Culturi de col Chlamydia; Mycoplasma
G.Papanicolau
Iar pt. sot in plus spermograma si in cazul patologiei masculine severe(pt. recomandare ICSI):Cariotip si Microdeletii cromozom Y
Dar sa stii ca aceasta lista difera mult de la o clinica la alta, eu ti-am dat-o ca sa-ti faci o idee. Multa bafta!

Adhnana, stiu ca pana pe 26 iunie pot face toate analizele (ca sa-ti spun drept le am facute in proportie de 90%, mai putin cele ale sotului), numai ca am vazut ca sunt multe reusite toamna si primavara... Trust me! Eu iti doresc din tot sufletul sa reusesti, indiferent cand vei face!

Liliana, ar fi super daca as reusi cum spui tu , inseminarile cu relaxarea, dar nu izbutesc, draga mea... cand fac inseminare mai abitir sper, si tare dezamagita sunt apoi... De aceea sunt in dilema... Eu am intrebat mai demult, voi ati facut inainte vreo cura de dezintoxicare, vreun tratament naturist, homeopat sau o cura de vitamine? Tu esti o persoana foarte echilibrata, nu te-a clatinat nici un pic nereusita inseminarilor, esti un exemplu pt mine!

In continuare facem galerie pt toate fetele care acum trecut pragul ET-ului si vor avea de asteptat... sa le facem aceasta perioada mai usoara!




*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Moni,ma bucur din suflet ca reusesti sa le faci singura.Chiar ii spuneam sotului ca ma bucur tare ca o sa fac fiv aici,pt ca-s ffff.aproape de clinica(cred ca-s vreo 2Km) si o sa-mi faca ei injectiile.Nu,eu sigur nu as putea sa mi le fac singura.Te pup si-ti tin pumnii!

Avalon sar'mana mult pentru listuta (care,de fapt,e "listoi").Sunt destule analize de facut...Cred ca in septembrie(cand ne intoarcem in Islanda) o sa facem programarea si sper ca in octombrie sa incep si eu tratamentul.

Pupici pt toate fetele

Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anis spune:

Avalon eu am facut la Giulesti protocolul lung si e exact cum ai spus.In ziua 21 am facut dipherelinul.Apropo si acum pastrez cutia


AniS si Ingrid *** ingerashul ce mi l-a trimis Dumnezeu *** (2 august 2005)
"Happiness is like perfume,you can't pour on others without getting a few drops on yourself."

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deusa spune:



Draga Avalon, din pacate, ai avut dreptate cu piciorul. Dr. Niculescu si dr. Cocei au refuzat sa incep tratamentul, pana nu stiu un diagnostic clar, cu valori precise in legatura cu piciorul meu.... Voi amana, timp in care imi voi face niste investigatii mai amanuntite.... Apropo: stie cineva un medic f. bun la Chirurgie vasculara la Fundeni ( mi s-a recomandat sa merg acolo )? Sunt foarte amarata si dezamagita,caci mi s-au spulberat sperantele... Avalon, sunt f. "tinerica", am 38 de ani. Nu pot sa-ti spun de ce au hotarat sa incep cu dipherelin din ziua 2 a CM, dar pot sa-ti confirm ca analizele mele toate ( inclusiv cele hormonale) au iesit f. bune, dupa spusele celor 2 medici si chiar imi dadusera sanse mari de reusita din prima ( caci la mine beleaua au fost trompele ) si cand colo, hop cu piciorul..... Nu stiu ce sa mai zic , caci medicii de la mine din oras zic una despre picior , cei de la Spitalul Militar Bucuresti zic ca nu-i nimic, asa ca si cei de la Giulesti s-au bulversat bietii oameni, exact ca si mine....

Hai, va pup pe toate ! si ne mai vedem maine, caci acum sunt prea trista ca sa mai spun ceva....

Deusa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

fivoaselor chiar daca sunt foarte ocupata pumnii mei sunt stransii pentru voi...
andicu sunt alaturi de tine..pumnii mei iti vor purta noroc!!!nu'i deschid deloc..
va pupacesc pe toate!!!
iar pe tine sorooooo stii tu carete pupacesc mai mult!!!




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Pe cine? Pe mine? Uite si eu , mult!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Anis, cred ca si eu voi pastra cutiutele, sunt un pic superstitioasa... sper sa fie cutiute norocoase, asa cum au fost la tine!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

..stiam io ca esti dupa perdea




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput