FIV 74

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nucutza spune:

La multi ani, PIA! (multi si buni). 41 mi se pare o virsta tocmai buna pt facut!
Fetelor, inteleg ca tre sa tinem pumnii strinsi pt. Laura ca zice Pia ca la 12-13 ET. Sa aiba bafta si peste 3 sapt sa o vedem la !
Pupici si week-end placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Avalon, a fost o data trecuta care s-a terminat inainte de punctie. Atunci am inceput stimularea cu puregon 150 ui. Ovarele au raspuns foarte puternic. Chiar daca dupa aceea s-a redus doza de puregon pana la 50 ui tot am avut ~ 40 foliculi. De data asta voi incepe cu o doza de 50 ui si monitorizari mai dese. Prima la 4 zile si nu la 6 ca data trecuta. Voi vedea atunci cat de harnicute vor fi ovarele.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

puiramy, ca nu te dor injectiile cu menogon.

Pia, si multa bafta Laurei astazi la ET.

Adhnana, tu in ce stadiu esti?


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ceciserban spune:

Andicu super tare,o sa se prinda amandoi o sa vezi tu.Tinem pumnii stransi pt. toate fetele sa fuga cat mai repede la !
Crinuta !

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingeras26a spune:

Andicu, bravoooo! sunt convinsa ca se vor prinde! stai cumintica:)

Why Not, te asteptam si pe tine la raport! bafta muuulta!


Avalon, pai acum fac tratament cu de toate: MagneB6, No-spa, acid folic, utrogestan, gravibinon, pregnyl

Fetelor, am fost astazi la eco 3 si am poza, sa vedeti ce mari suntem. Avem in jur de 9 saptamani, 2 cm si 11 mm (ce mare sunt!!), ne jucam deja prin lichidul amniotic si dam din manute si din picioruse!!!
Totul este ok, analize ok, col ok si inchis, lichid amniotic in cantitati normale si burtica lui mami creste (adica nu numai burtica, mami creste toata, dar nu conteaza, bb sa fie sanatos).
Mami si bb

Pupicei si va citesc in fiecare zi, nu scapati de mine! sunt sigura ca usor, usor va trag pe toate de manutze la gravi!

Ingeras9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Pia la multi ani!

Moni,Puiramy va admir pt ca aveti taria sa va faceti singure injectiile .Sincer,eu nu stiu daca as fi in stare...Va tin pumnii sa fie bine pana la sfarsit!La fel si pt MRL

Andicu ma gandesc la tine si te pup dulce

Fetelor,stiu ca nu-i un moment prielnic pt n intrebari...voi sunteti in focuri...insa as vrea sa va rog sa-mi spuneti unde pot gasi o lista cu analizele care se fac inainte de fiv.Multumesc anticipat

Flori
Noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iliuta spune:

Andicule, iti tin pumnii stransi de tot. Presimt ca o sa se prinda amandoi embrionii.

Pia, LA MULTI ANI si sa ti se indeplineasca cea mai mare dorinta a ta.

Eu am fot miercuri la Barcelona la o prima consultatie.In termen de 4-6 luni voi face Fiv-ul. Depinde de cat de repede se va gasi o donanta care sa-mi semene.

Va pup pe toate fara exceptie si va doresc multa bafta.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/micaelapodariu/my_photos
"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana spune:

quote:
Originally posted by iliuta

Andicule, iti tin pumnii stransi de tot. Presimt ca o sa se prinda amandoi embrionii.

Pia, LA MULTI ANI si sa ti se indeplineasca cea mai mare dorinta a ta.

Eu am fot miercuri la Barcelona la o prima consultatie.In termen de 4-6 luni voi face Fiv-ul. Depinde de cat de repede se va gasi o donanta care sa-mi semene.

Va pup pe toate fara exceptie si va doresc multa bafta.

http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/micaelapodariu/my_photos
"Prietenia este mana care-ti sterge lacrima atunci cand viata te doare......"

Mihaela



Mihaela,
Cat te costa , aproximativ töt?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MRL spune:

Pia, La multi Ani! Visul tau sa devina realitate!
Andicu, suntem cu gandul la tine iar pumnii sunt stransi. te pup dulce!
Moniland te dulce! Ai inceput injectiile de stimulare?
puiramy, ma bucur sa aud ca nu te doare de la injectii. Pe mine m-au durut toate injectiile facute cu Menogon dar m-am obisnuit. Eu am mai avut din prima zi de Menogon niste pete maronii care m-au tinut pana aseara. In rest nimic deosebit, doar bufeuri naspha de la Dipherelin. Te
Cristinici, antosit, crinuta71 va dulce fetelor.
flori76, inca nu stiu cand o sa fie punctia. Luni merg la eco dupa 7 zile de Menogon sa vedem cum a mers tratamentul si cate zile de stimulare o sa mai trebuiasca sa mai fac pana la punctie. Eu banuiesc ca saptamana care vine o sa se intample.
Avalon, ma bucur ca ai reusit cu programarea. Vad ca stai in cumpana si nu sti ce sa faci - inseminari sau relaxare. Poate incerci niste inseminari pe un fond psihic de relaxare. Asa le combini si poate iese treaba. Te
Va pup pe toate si tin pumnii pentru toate fetele care sunt in focuri. Sa auzim numai de noi gravidute.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

MRL,deci mai e putin!Am mari emotii pentru voi fetelor...Sper din toata inima ca la sfarsit sa veniti toate cu vesti bune!!

Eu tocmai am gasit pe net adresa clinicii unde o sa fac fiv-ul,dar ca naiba ca e doar in islandeza,varianta in engleza e in constructie.M-am uitat insa la preturi si am vazut ca nu s-au schimbat de anul trecut.

Pupici si bafta multa!

Flori
Noi

Mergi la inceput