Produsele Forever Living

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Buna fetelor!Gabriela, draga mea, este extraordinar..la o singura aplicare s-a simtit diferenta aceasta?eu l-am folosit si il folosesc, dar din pacate sunt foarte lenesa si delasatoare si din acest motiv am de cateva luni setul intreg si totusi l-am folosit doar de 2 oriinainte, cand l-am folosit in mod regulat, de cateva ori, deja simteam cum corpul meu era modelat.Dar lasa ca acum m-am ambitionat si dupa CM incep eu si sa vedeti voi ce-i fac celulitei si grasimei de pe burtica
Ce zici, Gabriela, incercam impreuna?dar de saptamina viitoare pe la sfarsit
Deanny, draga mea, Aloe Berry Nectar are un gust deosebit de bun.Daca vrei un gust si mai bun, extraordinar de bun, poti incerca gelul de piersica care, pe langa gelul pur de aloe are si extract de piersica.Acesta este recomandat impreuna cu tabletica cu usturoi in parazitozele intestinale si este f. bine tolerat de catre copii.Deanny, depinde pt. ce anume administrezi gelul de aloe.Cam pt. ce probleme il folosesti?Daca este vb doar de o detoxifiere si preventie, este ffff bun gelul de aloe simplu la inceput si apoi poti continua cu Aloe Berry Nectar care este ffff bun pt. problemele aparatului uro-genital si pt. multe altele.Este indicat in pietre la rinichi.Dar tu spune-mi cam cu ce probleme te confrunti si iti spun ce varianta de gel trebuie sa consumi.Eu, de ex, folosesc frecvent Berry Nectarul pt. ca ma ajuta si la slabit.in schimb, gelul pur nu prea tolereaza tigarile si, in general toxinele, adica, cand il folosesc fumez putin.am auzit ca multe persoane au renuntat si la folosind gelul si tabletica cu verdeata.
Dar, eu te sfatuiesc ca, dupa ce iti termini gelul sa incerci si berry nectar.este f. bun pt. femei
fetelor, daca mai aveti intrebari, va astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Creola spune:


Si eu folosesc produse de la Forever,de unele sunt super multumita.
Eu folosesc mai mult produsele de uz extern,pt sanatate si igiena personala.De ex. ,imi place mult sapunul,deodorantul,parfumul de barbati,pasta de dinti care-i super buna pt dureri dentare(o folosesc si pt ameliorarea durerilor cauzate de cresterea dintilor,masaj )si aloe first.De cele de detoxifiere am auzit numai lucruri bune!

Asisunt produse naturale pe baza de aloe.Daca te intereseaza te pot ajuta cu un catalog si ceva materiale !

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinelteodoru spune:

hop si io sa recomand ceva testat : Aloe Heat Lotion este f bun pt dureri musculare si reumatism. este o crema care, dupa aplicare, incalzeste zona destul de profund. Tatal meu este f multumit de ea.

nadyana, este bun la gust gelul acela? vreau sa-mi pacalesc consortul cu el, adica sa-i spun ca ii dau vitamine sau vreo alta minune (tre sa fie si bun ca altfel, oricat l-as io, nu il bea)si poate ajunge singurel sa nu mai


Deanny , uite aici si informatii despre produse si lista de preturi
http://distrib.foreverliving.com/marketing/pageDisplay.do?page=forms&siteID=ROM&language=ro

dar stii, nu, ca achizitia minima este de 50 de Euro? partea buna este ca sunt o groaza de lucruri de calitate si folositoare pe care ti le poti cumpara






Zambeste-mi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Nadyana, in ce sens te ajuta Aloe Berry Nectar la slabit?

Ca vazand ce ai scris am facut legatura cu faptul ca de cateva zile nu mai am pofta de mancare. Si tot de cateva zile (o saptamana) iau regulat dimineata si seara Aloe Berry Nectar (pt cu totul altceva). Sa inteleg ca are legatura una cu alta?

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deanny spune:

Draga Nadyana, acum am descoperit si topicul "Produsele aloe" in care am vazut ca ai dat o multime de sfaturi fetelor! L-am citit mai intai pe tot, inainte de a-ti scrie
Eu "sufar" de mai bine de o jumatate de an de o rinita alergica. Nu am facut testele alergologice, dar mi-am dat seama ca sunt alergica la praf, aer conditionat. Acum 2 saptamani, o reprezentanta FLP mi-a recomandat:
- Gelul Aloe Vera;
- Aloe First - picaturi in nas;
- Forever Bee Propolis- 2 pastile pe zi;
- Forever Bee Polen - incepand cu 1/8 de pastila faramata pe zi se creste progresiv (nu stiu deocamdata insa pana la cat..., trebuie sa o intreb)
Indraznesc sa spun ca deja ma simt putin mai bine, stranut mai rar si noaptea dorm mai bine ca inainte, Doamne ajuta ca dupa 3 luni (cam cat dureaza inteleg tratamentul) sa fiu vindecata...Nadyana, daca imi poti da alte amanunte, mi-ar fi de ajutor. Oricum, multi ,

Catrinel, mie gelul Aloe simplu mi se pare groaznic la gust (mie distribuitoarea mi l-a asemuit cu sucul de grapefruit, dar eu zic ca nu se compara, doar ca ambele sunt amare). Insa eu de felul meu sunt mai 'rea' de gust, ca sa zic asa...Drept urmare, iau o gura de gel si imediat una de suc, altfel nu reusesc...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Carolinah,am observar ca, in periadele in care iau Aloe Berry Nectar maninc regulat si nu mai fac abuzuri, in sensul ca maninc doar cat sa ma satur nu ca de obicei pana stomacul nu mai poate duce.Plus ca, am observat ca dupa administrarea Berry Nectar-ului nu mai am tendita ca atunci cand sunt stresata sa maninc si iar sa maninc.Probabil ca explicatia este faptul ca acest gel regleaza metabolismul.Dar cert este ca ma simt ffff bine de la el.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Nadyana, eu nu am probleme cu metabolismul sau cu mancatul aiurea, nu fac excese etc. Problema mea este ca de vreo 2 zile nu imi mai e foame deloc. Adica vine ora mesei si eu mananc asa, ca sa mananc, ca de fapt nu mi-e foame. Si mie asta nu mi se pare in regula. Ma rog, poate nu o avea legatura, desi...

lina, cu Alina si Ana... si tati, evident

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teoduta spune:

Am folosit si eu crema pentru petele de pe fata si nu a avut nici un efect.Masca cu alge marine e la fel de inutila, iar in privinta trusei pentru celulita nu ma pot exprima pentru ca in acelasi timp am tinut cura si nu stiu exact care a fost cauza diminuarii celulitei. Produsele le puteti vedea pe www.flp.ro si le puteti achizitiona cu 30% mai ieftin daca va inscrieti ca distribuitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Mama si tata sunt in Brasov si sunt cooptati in reteaua asta de distributie de produse Forever Living...
Imi tot spun de un pachet de slabit minune, dar fiind cam scump ( in jur de 4 milioane ) ma tot codesc sa mi-l iau...
L-a incercat cineva ?
Am deschis si eu un subiect in care intrebam chestia asta, dar moderatorii au considerat ca fac reclama...poate de data asta reusesc sa obtin si eu un raspuns...

Speranta e un lucru bun. Iar lucrurile bune nu dispar niciodata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadyana spune:

Anculina, daca te gandesti sa iti achizitionezi programul de slabit, eu te sfatuiesc cu caldura sa il iei, pt. ca, chiar da rezultate.Eu cunosc o doctorita care a slabit in cateva luni, acum vreo 2 ani cam 15 kg.si, ceea ce este f. important nu s-a mai ingrasat.ea nu a luat tot programul de slabit ci doar pastilutele impotriva foamei si Forever Lite care este un praf cu care inlocuiesti masa, pt. ca pe atunci nu era programul complet pt. slabit.totul este sa ai vointa.eu l-am inceput de trei ori pana acum si, din cauza faptului ca nu am vointa sa slabesc, nu am reusit sa dau jos mai mult de 3 kg. jum.
Am o prietena al carui tata are probleme cu glicemia si tot asa a luat Forever Lite si de la inceputul anului pana acum a slabit 15 kg.
in ceea ce priveste crema pt. pete, eu o folosesc de cand a aparut si, desi inainte la soare imi apareau pistrui pe nasul, cand am folosit crema nu mi-au mai aparut si mi-a placut f. mult, insa nu este o crema pe care o folosesc mereu..ce pot sa spun in ceea ce priveste masca cu alge, sunt la al 4-lea tub si imi place la nebunie.chiar are efect si de curatare si de hidratare.ei mai au o masca, insa eu o prefer pe aceasta cu alge si extract de castravete.dar, bineinteles, gusturile nu se discuta.
in legatura site-ul www.flp.ro acesta nu este site-ul firmei, ci www.foreverliving.ro nu aveti nevoie de nici o parola ci pur si simplu fiecare persoana poate cumpara si fiecare persoana se poate inscrie sa cumpere produse mai ieftin.
nu toata lumea poate sa fie multumita de niste produse.mereu vor fi persoane carora le place o anumita firma si carora nu le place o alta firma.in cazul meu, de ex. in ceea ce priveste parfumurile, rimelul, etc. imi place f. mult Lancome si nu-mi plac altele.fiecare cu gusturile lui.insa aici vorbim de produse pt. sanatate.Eu am facut cunostinta cu produsele Forever cand eram in anul 1 de facultate.Tin minte ca aveam un abces si consilierul de la Forever mi-a dat sa incerc pasta de dinti.Am pus un pik de pasta la locul cu abcesul si, dupa vreo jum. de ora deja se cunostea diferenta si scazuse umflatura. de atunci, incet incet am inceput sa le testez pe toate, in limita posibilitatilor mele.ce pot sa spun ca sunt cateva dintre produse, de fapt majoritatea lor, pe care le folosesc si nu am de gand sa le inlocuiesc.La inceput pt. mine erau doar niste produse cu care facusem cunostinta, dar apoi, citind lunar revista lor si folosidu-le, chiar mi-au placut in mod deosebit.
De ex., am vazut un caz al unei fete care, in urma unui tratament f. concentrat pt. par si-a pierdup parul.13 ani purtase peruca.cineva i-a spus de aceste produse, le-a incercat si acum are parul lung.asta se intimpla prin 2000 cred.
Asa ca, fetelor, mergeti si le incercat cu toata increderea.

Mergi la inceput