Bebelusi de ianuarie-februarie 2006(44)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

ANASEBE iti tin pumii,sper sa fie ok cu tatal tau! Imi pare rau de ce ai tras de ieri incoace!
Eu sunt la birou si am intrat un pic sa citesc ...
Va pup si sper sa gasesc vesti mai bune!

MONI care DIANA (01.01.2006)

POZE DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

'Neatza fete frumoase...
Noi am avut o noapte linistita..trezit odata..la 3,30...papat tzitzi...adormit la loc...trezit la 6...papat..adormit..trezit la 7...asta pentru ca a scapat tati ceva pe gresie..si a trezit-o....
Acum papat si adormit....
Ana...sa dea Domnul sa fie bine taticul tau....Tin pumnii...Ai grija de tine...Sanatate muuuuuuuulta........x2
Moni...sa ai serviciu usor...fara hirtoage multe azi...
Mortala Di....vazut poze...
Cata...sper sa fie ok Bia...x2
Mirela..deci te asteapta doua garzi nasoale...ai grija ,puiuta de tine...x2
Ingrid...nu e cam devreme cu diversificarea pt Di...?Mie mi-a zis de la 4 luni..si musai cu cereale de orez fara gluten...ca cik fiind mai micuta la nastere..stomacelul ei este de fapt...mai micut decit al copiilor de aceeasi virsta...
Eu am decis sa mai astept doua saptamini...Si am sa trec atunci..odata cu trecerea la Milumil 2...incet-incet ii bag si cereale de orez de la Nestle...fara gluten...
si tie si la dulcik Di
Liliana,Anda,Janina,Denisa,Bee,Alina,Ursulica,Oana,March,Gio,si toate fetele si bebelinii...sa aveti o zi excelenta...

Nicole si Daria Sofia
Dariuca


Botez Daria


""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicoleta raducu spune:

Dana_Ene....spor la treaba..si sa aveti o vreme frumoasa..si un botez superb....
Saru'mina pentru tot ce faci pentru noi...Am vazut si eu site-ul..admirabil...Meriti un milion de pupicei...x..n...

Nicole si Daria Sofia
Dariuca


Botez Daria


""Dumnezeu ne poate darui lucruri mari si negraite, dar noi ne ocupam de nimicuri "

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Ura avem 37.5...suntem pe drumul bun!

poze noi - simbata 13 mai
mamicuta de ciresica - BOTEZ BIA MARGICA
Ciresica Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Neata fetele,
Eu vesela pe aici, ma apuc de tradus. Bebe e ca un viezure e pe salteluta si se joaca.
Intru mai tarziu, acum ma apuc de treaba.
Sa aveti o zi minunata.
AnaB, sanatate bunicului tau.
AnaS, sanatate tatalui tau.
Va tin pumnii la amandoua sa veniti numai cu vesti bune.

Anda si bebe Mark (16.01.2006)
toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;52;46/st/20060116/n/Mark+-+Victor/dt/8/k/44f2/age.png
Pozici cu gradina mea zoologica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crisu23 spune:

Neata gagici!
Am aparut si noi dupa un week-end in care m-am enervat la greu pt ca nu prea mai mananca
Mananca cate 60ml dupa care mai sta vreo ora, apoi restul sau deloc...De la ce sa fie oare? De la dintisori?
Am zis sa mai stau cateva zile sa vad cum mai papa si daca nu la doctor cu ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bee spune:

Buna dimineata fetele.
AnaSebe, sanatate multa tatalui tau! Sper si sunt convinsa ca va fi totul bine. lui Tibi cel grasan, care papa doar lapte inca (nu?). Gacicuta de Ana tot manechinuta e inca, dar papam si noi mai bine. . Doar ca de la prea multa agitatie, unde sa se mai depuna ceva?
Denisa si tie felicitari pt Emma cea bine dezvoltata la4 luni fara 3 zile. Cand plecati spre Rom?
DanaEne, spor la treaba si la pregatiri pt botez!
Cata, Bia ta e de groaza ce bine asimileaza la cat vomita saracuta.
Teolinda, vad ca si "taranul" tau e bine facut la 5 luni! Mai zine cum mai papa si ce-i mai place! Eu tot caut idei de papa, ca fii-mea in afara de banane si lapte nu prefera nimic.
Moni, cand aud ce papa Diana, cred ca toate cantarele sunt defecte! E o mancacioasa mica si dulce! Ana mea nu papa nimic cu drag. Singura parte buna a divesificarii e ca se pare ca dupa toate celelalte "porcarii" pe cae le-a gustat i s-a facut pofta de laptic. Si smekera are chef si de supt de la mine. Asa ca o servesc cu drag.
Pisoi si AnaBordea, spor la tradus. Eu va invidiez putin, ca eu sigur nu mai apuc sa-mi exersez creierashul deloc! O sa ma tampesc curand de atata "ratoiul mac-mac", "ratustele mele", "un motan cat un pisoi" si restul menajeriei care o distreaza pe fii-mea.
Silvi, ma tenteaza si pe mine cura aia de 13 zile. LA mine problema tine si de orele de masa. Nu reusesc sa mananc cum tb cand tb! Sar mese la greu. Si cred ca din cauza aia nu-mi merge prea bine nici cu Monti! Slabesc numai daca mananc cum tb si mesele. daca bag fructe si ce apuc....Pauza. Si eu chiar merg la mare peste o luna cu Anuka mea.
Nicole, nu arunca bomba cu biberoanele din plastic fara sa mai spui nimic. Studiaza, cerceateaza si spune-ne si noua concluziile! Desi eu stiu sigur ca nu ma duc sa cumpar acum bibe din sticla! Vezi ca deprimarea te loveste si de la prea multe griji uneori inutile. Fii si tu mai relaxata, ca noi putem sa ne ferim puii de toate alea alea si nu stii niciodata totusi ce se poate intampla (Doamne fereste!).
EU suzeta o sterilizez maxim o data pe saptamana. Iar Ana a facut doar un inceput de stomatita cand i-am dat cerealele. CAnd nu i le-am mai dat i s-a curatat limbuta rapid. Noi facem parte din categoria care nu tolereaza cerealele. NE fac numai belele, asa ca am renuntat.
Giova, cum ii faci tu singura baie lui Marco? Ca si eu am probleme cu tati intarziat la munci! Aseara m-am bagat cu Ana in cada, singura. SI a fost fain. NE-am balacit.
Ralu, cum papa ghemotocul acasa?
Ana mea de unde nu statea pe burta, acum se itoarce non stop pe burta! Cum nu-i convine ceva cum tzusti s-a intors. SI asta mai ales cand o schimb! Mai pune-i pampersul daca poti, in asemenea conditii. Acum doarme de 45 minute (din care de 25 in pat). Pe la 12 fugim in parc. De saptamana viitoare cred ca voi fi silita sa ma motorizez cu fata cu tot. Tata nu va mai avea timp sa ne duca la kineto si 3 saptamani zi de zi tb sa merg. Asa ca poate vom schimba si noi parcurile de plimbare.
la toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Hello gagici!

Si eu putin pe-aici ca apoi fug sa curat legumele si sa pregatesc scupica... adica piureul ca supa nu vrea.

Nicole pupacioaso cand punem de intalneala prin parc dam de stire si la tine, stai linistita. Pupa placintica si din partea noastra

Bee - "taranul" meu e bine la kg desi de 3 luni incoace numai cate 450-600gr/ luna ia.. asa caaaaa... Mai bine baga ochiu' in tabel la Irina sa vezi acolo categorie grea. Oricum eu sunt multumita de cum arata asa ca nici nu vreau sa ia cu kg pt ca mi-ar fi teama la la 1 an sa am un bebeloi de 13kg ca al unei prietene de-ale mele de nici nu se ridica bebeloiu de jos ca ii este greu.
Pai noi papam asa:
8-8:30 - 180ml Humana 2
10-10:30 - branzica cu fructe sau cereale cu fructe sau fructe cu putine cereale
13-13:30 - piure de legume cu carnita de pui sau vita(legume:morcov, cartof, dovlecel, pastarnac, telina, fasole pastai albe si ceapa pe care doar o fierb ) si desert putin piure de fructe de la Hipp
16-30:17 - iaurt cu banana sau mar cu banana si o masura de cereale
20:30 - lapte 230ml , uneori si cu 2 masuri de Brei.

CRISU - vezi daca nu e de la dintisori, cauta intr-o analiza de pipilic sa nu aibe Alexandra vreo infectie ascunsa care sa dea temperatura aiurea.

CATA - bine ca v-a scazut febra.

ANDA - Spor la treaba

ANAB- sanatate bunicului
ANAS - te asteptam cu vesti

Fug sa pun legumele la fiert si sa intind si niste rufe apoi mai revin.

O zi buna!


LILIANA si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
Ana imi pare rau pt. tatal tau. doamne ce dr. dobitoci sunt la noi in tara.Doamne ajuta sa fie bine cu rezultatul biopsiei.
Anabordea pe o targa???? sunt nebuni ce mai.
Beesi eu i-=as face baie cu tat-su in cada, sau cu mine, acum cat e mic, dar stam in chirie si nu vreau. pana ne mutam in ap. nostru, doar in cadita ii fac.
Am pus cadita in vana, in baie, umplu cu apa, bag pe bebe, care sta super cuminte si ii place chiar, da din maini si picioare de stropeste tot, pe urma il clatesc cu dusul , il scot si la masat,imbracat in camera.
e cam naspa ca nu e destul spatiu in baie, si mi-e cam frica cand il scot sa-l pun in prosop, dar sper sa nu se intample nimic.
Cata ma bucur ca i-a scazut febra frumoasei.un si o de la Marco.

Nici azi noapte nu mi-a dormit bine bebe. ori ii e prea cald, ori naiba stie. de azi nu-l mai bag in sacul de dormit, il acopar cu o paturica subtire, dar mi-e frica sa nu si-o traga in cap, cum face in restul zilei.
Voi cu ce va acoperiti bebeii???

Azi e frumos afara, husa de la carucior nu s-a uscat, dar pun scoica pe carucior, bine ca se poate si mergem asa pe afara. caci vreau sa merg sa-i scot emnorma alocatie pe 3 luni de 720.000 lei.Ieri mi-a ajuns la posta, in sfarsit.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Crisu, Nico voua si la bebei.
Liliana, dar papanasul a trecut serios pe diversificare.
La Marco nici nu i-am dat supica, l-am trecut direct pe iure, dar e foarte apos. Eu ii fac din: telina, gulie, morcov, patrunjel, pastarnac,cartof si ceapa, care tot asa doar o fierb. ieri am bagat si dovleacelul. eu fac supica sa-mi ajunga pe 2 zile, asa ca am si pe azi.

Am pus poze noi.

Fug la un dus.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
maimuta mea
Botez Marco

Mergi la inceput