FIV - 73

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Avalon cand ai sunat pt programare ai spus ca vrei FIV?
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Nu. Trebuia sa spun? Adica daca spuneam crezi ma programau mai repede?

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Avalon suna luni si spune "cuvantul magic" si intr-o luna te vor programa. Daca e asa dai de baut?
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Asa voi face , Cristinici, mercic pt sfat! Dau de baut!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Bravo Andicu, tine-o tot asa! Imi place starea ta de spirit! Sa ne tii la curent!

Bety, felicitari pt samburel!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Avaloane si toate fetele din Bucuresti ce ziceti de o intalnire luni pe 29 mai undeva in Buc?
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Cristinici, as veni cu draga inima si cea mai mare bucurie, dar eu lucrez un program infernal, plec dimineata si ma intorc in jurul orei 21 acasa... dar sunt convinsa ca ne vom intalni noi cumva pe holurile giulestiului si o sa te invit la o cafea, nu o sa ma refuzi, nu-i asa?

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KITTA spune:

BETYFELICITARI nenumarate si spune-ne si noua (celor mai noi) ti-a reusit la primul FIV?
Avaloanechiar ca esti caraghioasa. Eu eram intr-un acabinet cand a sunat cineva pt. o programare la Prof. Marinescu si asistentele tot asa si-au dat interesul prin Septembrie. Cum de nu iti inchipuiai ca daca spui ca pt. FIV nu sunt interesati sa ia banii mai repede ca doar nu e pe gratis, pe cand o consultatie fie ea pt. orice e pe gratis.
Hai ca in toamna poate va urmez, pana atunci imo mai dau cateva sanse, dar nu mai vreau sa aman cum am facut si cu laparo ca pierd timpul.......
Va doresc succes la toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns why_not109 spune:

buna,fetelor! scriu cu putina intarziere pt.ca nu am internet acasa (delasare),am numai la serviciu,si pe aici trec destul de rar,ca sunt in focul fivului si merg des la Giulesti...
multumesc de urare,Adhnana
Deusa,eu deja voi face marti punctia,sunt destul de avansata; am fost miercuri si vineri la echo...am iesit destul de amarata,pentru ca nu am raspuns la stimulare ca la fivul trecut...atunci am produs 9 foliculi, acum abia 4...in fine,sper sa fie mai putini si mai norocosi
sa stiti ca si eu mi-am facut Diphereline singura,nu e mare lucru,e mai grea prima injectie,apoi te inveti...
Andicule,ma voi gandi la tine marti,facem punctia in acelasi timp... eu cred ca o voi face pe la ora 10,pentru ca Pregnylul il fac duminica la 22...
va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anca spune:

FETELOR, va rog....
cele care ati facut sau veti face FIV, se poate face stimularea aceea ovariana daca am un chist pe ovar? apoi punctia?....??
cred ca in curand o sa va urmez si vreau sa stiu cat mai mult.
am defapt un singur ovar pe care mai apare un chist la eco. am facut laparo anul trecut - am avut aderente si un chist;
sunt diagnosticata si cu endometrioza; sunt la dr Tutunaru care insista sa fac niste inseminari - dar eu as vrea direct FIV; ce ziceti?

si sunt laturi de voi
Anca

Mergi la inceput