FIV - 73

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Lachi, eu bine multumesc, tu pe unde umbli?
Ce zici de o intalnire pe 29 mai cand vin la Buc?
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Buna, fetelor!
Stie cineva ce e cu Gina, ma ingrijoreaza absenta ei...
Adhnana, cu cat timp inainte de a incepe tratamentul ai avut prima discutie cu dr. despre FIV? Multumesc anticipat
Sunt alaturi de toate fetele care acum sunt in plin tratament, sa dea Domnul sa aiba rezultate bune si la sfarsitul celor 2 saptamani de asteptare sa primeasca vestea cea mare, ca vor fi mamici!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

Adhnana manac ce e gustos si iubesc ce e frumos!! asta fac
MRL distractie placuta!!
va pupacesc pe toate..nu va enumar ca stiti ca mii lene




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna searaaaaa...
Am aparut si eu sa va dau vesti.
Dupa cum vedeti, sunt bine si fizic si la "pisic"; poate prea bine ?!
Azi am fost prezenti la Szeged la 7.30 dimineata, deci ne-am trezit pe la 5.30, si n-a fost prea usor; asta e, nu ma plang! dr nu era f incantat de rezultat azi, mi-a zis ca se astepta sa creasca foliculii mai mult (el imi scazuse doza de la 150 , la 75 cu 75 Gonal F cu Merional); deci am 4 pe partea dreapta (pe stanga nu mi-a spus, ca a zis ca nu crede ca se baga, ca ovarul stang e pozitionat prea in spate), 1 mic, 2 de 10 si 1 de 15; drept ptr care mi-a marit azi doza de Gonal F si mi-a zis ca mai mult ca sigur voi face punctia marti. Mi-a repetat si estradiolul, dar aflu maine cum a iesit, ca ma mai cheama si maine, cand se va decide sigur ziua punctiei. Daca va fi marti, atunci ET-ul va fi vineri, sigur la 72 ore! Eu ma simt bine, n-am nimic, si sunt inca optimista. Ma gandesc ca pana luni mai au timp sa creasca foliculii . Pregnylul il voi face cu 36 ore inaintea punctiei.
Eu am internet limitat , asa ca nu voi putea scrie zilnic, dar o sa intru sa va mai zic momentele importante. Din ziua cu ET-ul vom sta la Szeged, vreo 3 nopti, ca dr mi-a zis sa stau 3 zile in pat si apoi minim o saptamana sa nu merg la servici si sa nu fac efort mare sau sa ma stresez, asa ca ma conformez chiar mai mult decat atat!
In Timisoara e taaare frumos, ne-am tot plimbat, la fel si-n Szeged, mai ales ca zilele astea a fost mult mai cald decat la Constanta. Din pacate, poze o sa va pun cand ne intoarcem acasa, ca aici nu pot.

Vreau sa mai zic 2 vorbe: Ceci,! Iliuta , multa bafta , iti tin pumnii sa reusesti de data asta! Celorlalte fete in rand cu mine, Moni, Puiramy,MRL,bafta in continuare si recolta super de foliculi!
Bun venit noilor fete si multa bafta in a devenit mamici cat de curand!
Si nu in ultimul rand: Liana,Lachi,Cristinici,Flori,Meda, Adhnana,si restului FIV-oaselor, !

Imi vine si mie randul...
Pozele mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

andicu asa mama ..asa te vreau..bravoooo!!!! pumnii mei stau stransii!!! stransiii!!!




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Liana - sigur va fi un capitol norocos...simt eu asta!
Ai avut dreptate - ieri a fost o zi plina de emotii: am un bebe luptator, de 6 mm si cu activiate cardiaca.
Urmatoarea eco va fi pe 3.06, iar evenimentul va fi in perioada sarbatorilor de iarna, adica intre Craciun si Revelion. Mai e o caruta de timp pana atunci.
Nu uitati: ca stau cu ochii pe voi, sunt cu sufletul alaturi de voi si ma sa vi se indeplineasca visul.
Va pe toate-toate!


"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice
Poze dragi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bety, bravo mamico. Ai grija de tine si de puiutul tau luptator.

Andicu, nu poti decat sa fi optimista. Stai linistita ca pana luni la punctie sigur se vor face de calitate super.
Mersi de informatii.

Cristinici, azi sunt la a 4-a injectie.

Puiramy, ai fost cumva azi la eco? Ce ne zici?



Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

betycoooo m'ai facut sa plang mama.. da de fericire..ma bucur mult sa traiasca samburica!!!!




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinici spune:

Betty ma bucur ca sunteti bine amandoi,ma ruga] ca Mos Craciun sa-ti aduca darul cel mai frumos.
Intr-adevar ce mai stiti de Ginuta?
Andicu fii optimista totul va fi OK pana la sfarsit.Ne multumim si asa, doar cu vestile esentiale.
Avalon tu te-ai mai hotarat sau ce faci?Parca vroiai sa facem FIV impreuna, de ce mai stai pe ganduri si nu te programezi la o consultatie?Nu tb sa faci FIV in luna urmatoare dupa consultatie, ci cand vrei tu.
cristinici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Sunt tare amarata, Cristinici... Am incercat sa ma programez si nu am reusit... la giulesti mi s-a spus sa sun dupa data de 1 septembrie pt programare la prof... Ce ma fac??? Oare mai apuc eu sa fac fivul in toamna cum speram?

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput