Toate forumurile Desprecopii.com: liste de discutii  Clubul mamicilor si taticilor singuri

singuratatea in doi...

(6 voturi)
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 26
KUKI
KUKI

2031 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite KUKI un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Elle_seb

simt ca mor incetul cu incetul in sinea mea...

Doamne, Elle, fraza asta spune tot...

Sigur ca vei face fata divortului, vei face fata viitorului alaturi de puiul tau si pentru el si datorita lui, ai sa descoperi ca esti mai puternica decat crezi acum.
Nu-ti face griji, nu ai cum sa puerzi copilul si pentru tribunal nu are nici o importanta ca stai cu chirie, sau cu parintii sau altfel.

Deci, fruntea sus si mult succes.

Iulia

Mergi la inceput
bmagdaro
bmagdaro

141 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bmagdaro un Mesaj Privat
Cea mai grea e singuratatea in doi.. si sacrificiul pentru copii si pentru ca si parintii mei au fost despartiti si n-as fi vrut ca si copii mei sa pateasca asa ceva, si stam impreuna...dar vecini de apartament...

mămică stresată cu doi pitici
Mergi la inceput

Elle_seb

2261 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Elle_seb  Trimite mesaj yahoo luiElle_seb Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elle_seb un Mesaj Privat
asa e, Magda... Stateam de vorba cu o prietena ieri care a crescut fara tata, nu l-a cunoscut niciodata... Si nici nu-i duce lipsa acum, al aproape 30 de ani si nici nu a crescut cu vreun sentiment de inferioritate. Isi doreste sa-si intemeieze o familie; are convingerea ca familia e la baza societatii...
Sotului meu i-am pus in vedere ca va depinde de el 100% ce relatie va avea cu copilul lui.
Ma loveste acolo unde ma doare mai tare: copilul. Ca sa ma gandesc la copil... Si ma doare sufletul pentru asta....
Mergi la inceput
mihaela amalia
mihaela amalia

2042 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite mihaela amalia un Mesaj Privat
Elle e normal sa te doara, off ce ticalos...Incearca sa nu mai pi tot la suflet.Important e sa fii tu si baiatul sanatosi. Sunt in continuare alaturi de tine...Multa tarie in continuare
Multi -ici

"Exista patru lucruri care nu se mai intorc inapoi niciodata: cuvantul spus, sageata trasa, trecutul si o sansa ratata."

Editat de - mihaela amalia on 04/07/2006 16:03:14
Mergi la inceput

Elle_seb

2261 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui Elle_seb  Trimite mesaj yahoo luiElle_seb Adauga semn de carte la raspuns Trimite Elle_seb un Mesaj Privat
iti multumesc, Amalia! Da, tarie, de asta am nevoie acum!
Mergi la inceput

Elle_seb

2261 Mesaje
si tie, KUKY, iti multumesc pentru suport! Sper sa fie asa cum zici tu, singurul lucru pentru care sufar este copilul meu! Imi e frica de divort, imi e frica sa nu-mi faca mizerii... Nu imi este frica de viitor atata vreme cat imi am copilul langa mine, el imi da toata taria de care am nevoie. Insa doar ideea infatisarii in fata unui judecator imi da fiori pe sira spinarii . Nu stiu ce va fi, cum va fi, pana unde vor merge lucrurile....
Mergi la inceput
bmagdaro
bmagdaro

141 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite bmagdaro un Mesaj Privat
Iti spun eu din proprie experienta ca nu e usor pentru copil sa vada sala de tribunal, aveam 10 ani si m-a chemat sa ma intrebe cu cine vreau sa stau, nu se uita niciodata, desi tatal meu era un betiv care voia sa ne omoare si ne batea zilnic, nu uit nici o zi din perioada aceea, si evit divortul pentru copii.

mămică stresată cu doi pitici
Mergi la inceput
KUKI
KUKI

2031 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite KUKI un Mesaj Privat
Elle, scumpa, de ce anume ti-e teama? Copilul nu il poate lua. Altceva nu are ce mizerii sa-ti faca. Doar daca e si vreun partaj la mijloc, acolo poate sa te mai faulteze cu ceva, in rest, linisteste-te si gandeste-te ca nu are cu ce sa te mai atinga.
De judecator nu are de ce sa-ti fie nici teama, nici altceva. E doar un om si el ca si tine cu bune si cu rele.

Nu mai stiu cati ani are copilul ? Daca e mai mic de 10 ani nu il cheama la tribunal sa il intrebe cu cine vrea sa ramana.

Mai scrie-ne si linisteste-te, ai sa vezi ca se va termina cosmarul si va fi bine pentru tine si pentru pui.

Iulia

Mergi la inceput

Elle_seb

2261 Mesaje
ooof!!! dragele mele, nu aveti idee cat de mult ma ajuta vorbele voastre! Acum, de cand i-am zis ca divortez, omu' e numa' lapte si miere... Incearca sa ma suceasca si foloseste metoda asta, care pe mine ma da peste cap complet! Aseara am trait o experienta care m-a ingrozit!!! Am iesit impreuna la o bere, timp in care mi-a facut capul mare ca-i para rau pentru tot, ca ma iubeste, ca e alt om, ca a reazilat unde a gresit, ca nu o sa se mai intample s.a.m.d. Ma inmuiase nitel, imi era mila de el... Seara, la culcare, am ajuns la , mai mult la insistentele lui.... si am descoperit ca .... nu ma mai atrage fizic ABSOLUT DELOC! am fost ca o scandura, in conditiile in care, in vremurile mai bune, savuram momentele... Mi s-a parut o corvoada, abia asteptam sa se termine!!!! Nu-mi vine sa cred ce mi se intampla!!! Nu mai simt nimic cu el si pentru el!!! Doamne, ce ma fac?
Mergi la inceput

rilbuc1

570 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui rilbuc1  Trimite mesaj yahoo luirilbuc1 Adauga semn de carte la raspuns Trimite rilbuc1 un Mesaj Privat
quote:
Originally posted by Elle_seb
Nu mai simt nimic cu el si pentru el!!! Doamne, ce ma fac?

"Suna un prieten"
(Sper ca stii de gluma)

Eu cred ca daca va fi miere mai mult de cateva saptamani, vei ajunge sa incepi sa mai simti ceva...
Mergi la inceput
Pag. din 26 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com