Bebelusi de sept-oct 2005 (109)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

roxi - eu ii fac mereu supa pt 2 zile. ii pun piureul in borcanas si il bag in frigider, asa fierbinte. Pe cel din care a mancat deja nu i-l mai pastrez pt a doua zi, pt ca odata cu lingurita am introdus in el si bacterii din saliva ei. Cand ii prepar carnita, fac vreo 3-4 portii si i le pun in borcanase la congelator. Cred ca in curand voi face asa si cu piureul, ca-mi ia o gramada de timp sa-i fac mancare.


Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinutza spune:

eu cand fac pureul, pastrez la frigi si pt a doua zi si mai pun vreo 2-3 portii la congelator. (eu chiar i-am dat si de doua ori dintr-o portie daca nu a mancat din prima, dar daca ziceti cu saliva si bacteriile... nu-i mai dau). asa trebuie, pus la frigider cat e fierbinte? ca eu astept sa se raceasca. nu stiu de ce fac asa... asa fac cu orice mancare. astept sa se raceasca si dup-aia o bag la frigi. dr anya, eu sunt ascultatoare. daca ma luminezi si pe mine...

cristina, mama de radu (09.10.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

innaa, si mie mi-a zis pediatra sa nu-i dau spanac inainte de 1 an, dar am uitat sa intreb de ce nu e voie.
ti-am vazut pozele, e dulcica foc zambareata ta. ca sa apara "poze" in loc de tot link-ul trebe sa-ti editezi semnatura, citez dintr-un mesaj pe care l-am salvat mai demult:
[ url="link-ul tau aici" ]poze[/url]
dar stergi spatiul de dupa prima [ si de dinaintea primei ].

bye,

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

fetelor, eu am largit pagina asa, daca editez primul mesaj se micsoreaza?

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

mersi roxi23 dar eu sunt si rau de tot ca tot nu inteleg.
daca poti tu te rog sa imi scrii pasii pt poze asa ca la clasa I

Irina si Noelia- 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

kristinutza - mancarica pt bb-i se pune fierbinte in frigider/congelator, pentru ca bacteriile sa nu aibe timp sa se inmulteasca (ca nu o poti steriliza). Poti sa faci cantitate mare si s-o imparti in portii pentru o saptamana si sa o pui la congelator. In frigider poti s-o tii doar pentru a doua zi.
Cu mancarea pentru noi este alta poveste; si eu o las sa se raceasca si apoi o pun in frigider.
Iar treaba cu saliva este valabila si pentru noi; daca mananci direct din oala, se strica mai repede mancarea (ca si dulceata care se zahariseste daca o servesti direct din borcan)

Alina
Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

antonela, multumim ca te-ai gandit la stefi. LA MULTI ANI MAMEI TALE! SI CASNICIEI VOASTRE!

azi la 10 i-am facut la stefi branzica din Nan. intai am dizolvat 4 l-te de biscuiti milupa in apa calda, apoi am bagat branzica si am rad un mar mic...a papat plodu

Veronica si bebe Stefan Peter (07.11.2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns innaa spune:

mooooooooooorrrrrrrrrrr

nu stiu si gata


da´tot nu ma las ....mai ca la gradinita daca se poate plssssssssss

Irina si Noelia- 25 sept 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanadana spune:

Roxicind face piure de cartofi il mixezi?,ca la noi iese cam cleios si lui Antoine nu-i place si nici mie nu imi place ,ca resturile le pap eu si uite asa mai pun ceva pe mine

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tangerine spune:

jadi, am vorbit la 4Ace cu dna Mihaela care e f dragutza; programul normal e 9-17:30, dar luna asta au pana la 20:30 si lucreaza si sambata; sacul mare (110 cm) e 85 lei cel mic (80cm) e 55 lei

oferta de la babycomfort e mai buna la aceeasi dim de 110 cm e 60 lei sacu

insa aici la 4ace pot sa ma duc sa vad exact materialul si pot comanda orice model doresc; la fel si la lenjerie; insa foarte ieftini nu mi s-au parut, da cred ca nu pot sa-ti spuna un pret decat cand le indici exact modelul; au zis ca executia e de la oz i la o sapt, in functie de cat de aglomerati sunt

Ramona si bebelina Maria (10.09.05)
poze

Mergi la inceput