Nasterea Mariei - agonie si extaz

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cl spune:

Draga Elena, m-ai facut sa plang! Ai trecut prin clipe cumplite. Ai o micuta-mare luptatoare! Sa va dea Dumnezeu sanatate si noroc in viata. Sa-ti traiasca minunea si asteptam poze.
si ,
Claudia si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy spune:

Bine,bine, Maria e o adevarata luptatoare! Dar eu am toate cuvintele de lauda pentru Elena, care este in stare sa povesteasca experienta prin care a trecut la numai o luna dupa consumarea acesteia. Eu nici acum nu pot continua povestea neasterii lui Yuki, nascut cu 3,250 kg si iesit din spital, la o luna, cu 2,900! Cineva spunea mai devreme, ca Maria va fi un copil special! Te incredintez, draga Elena, ca acesta este adevarul! Copiii care au fost nevoiti sa lupte pentru viata lor recupereaza rapid si devin niste minuni in carne si oase!!!

album foto: http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album+principal&mid=500&cid=328

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ela spune:

Sa va dea Dumnezeu numai bine si zile senine si asta sa fi fost tot necazul din viata voastra!

Bine ai venit Maria Thodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana-maria spune:

Sa va dea Dumnezeu sanatate si bucurii pentru ca le meritati din plin. Sinteti amindoua niste luptatoare si asta sa ti-o amintesti mereu.
M-a emotionat foarte tare povestea ta, ochii imi sint in lacrimi si sint la servici, deci trebuie sa ma abtin.
Urmeaza sarbatorile de Pasti si va doresc Christos a Inviat! si Sarbatori Fericite.
Ana-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura T spune:

M-a impresionat f. tare povestea voastra. Doamne, bine ca s-a terminat cu bine si micuta Maria e sanatoasa. Sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!

Laura si bebitele: Bianca (4 ani) si Ramona (11 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ttcrissy spune:

Ma bucur sa aud ca exista si minuni de la Dumnezeu. Sint convinsa ca Maria va fi o invingatoare toata viata.

Urmeaza sa nasc si eu zilele astea tot la maternitatea CFR 2 cu doctorita Bordinc Carmencita. Dinsa mi-a propus o nastere normala, pentru ca sint semne ca nu ar trebui sa fie probleme si m-a asigurat ca o sa fie langa mine indiferent de ce/cand se intampla.

Banuiesc ca ti-e greu sa te mai gandesti la zilele petrecute in spital...dar sint curioasa cum ai fost tratata. Impresia mea este ca sint persoane foarte amabile, atat medicii cat si asistentele...dar parca mi-ar prinde bine o confirmare

Sa dea Dumnezeu sanatate la toata lumea!!!

Cu Dumnezeu inainte! - Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia grosman spune:

elena m-a impresionat pina la lacrimi povestea ta.cum se mai simte micuta ta?va doresc multa sanatate si sa o cresti usor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Draga Cristina (ttcrissy), te asigur ca maternitatea CFR2 e super curata si dotata. Absolut toti oamenii de acolo sunt exceptionali si nu se uita sa le dai. Sunt oameni inainte sa fie medici sau asistente. Si chiar daca doctorul tau ti-a propus nastere normala (si iti doresc sa fie usoara si rapida), daca vor fi probleme te va baga la cezariana fara sa astepte periclitarea vietii tale sau a copilului. Sunt profesionisti in adevaratul sens al cuvantului.
Daca vrei, eu iti spun si preturile pentru ca experienta mea e recenta. Da-mi un mail sau daca ai nevoie urgenta de preturi, da-mi un telefon: 0723 508 573 sau 6446832(zilele astea sunt acasa cu Maria asa a poti suna pe fix fara probleme). Daca te pot ajuta, iti stau la dispozitie cu placere.
Cu mult drag.,
Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Theodora spune:

BINE AI VENIT,MARIA-TEODORA!!!
Eleni,adresa ta de e-mail e aceeasi? Am trimis poze de la botez in urma cu ceva timp si s-au intors!

Theodora, Alexandros, Yannis(1 AN pe 03.Aprilie.2003)
Two little twins are gifts from above,
Two special people to snuggle and love...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns azibel spune:

Experienta ta m-a facut sa plang!Va doresc multa sanatate,sa va dea Dumnezeu putere sa treceti peste toate!

Mergi la inceput