Nasterea Mariei - agonie si extaz

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns romana spune:

Doamne prin ce emotii ai trecut. Bine ca acum bebe Maria este OK. Va doresc sanatate si tie si micutei.

Dar pe timpul sarcinii nu si-a dat seama nimeni , nu ti s-a spus nimic de la ecograf?

Cu drag Romana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Bine ai venit pe lume Maria, sa cresti mare si frumoasa, sa fii sanatosica si sa aduci numai bucurii lui mami si tati.

Corinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alba spune:

Foarte emotionanata povestea voastra,dar totul e bine cind se termina cu bine,mai ales cind acest bine are si un nume asa frumos: MARIA THEODORA
& BUN VENIT PE LUME!!!


***Alba***
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=Album%20principal&mid=499&cid=78

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca spune:

Si totusi, Dumnezeu exista, povesta voastra ne-a convins inca o data ca cine acolo sus ne vegheaza!

Sa aveti o viata frumoasa, Elena si multa sanatate MARIEI, o adevarata lupatatoare!

Raluca si Ilinca (1 an si 3 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

uofffff. Multa sanatate theodorei! sa creasca mare si frumoasa si satz aduca numai bucurii!

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eleni spune:

Va multumesc din suflet dragele mele pentru urari. Ma bucur ca sunt parte din acest forum, chiar daca mai rar. Ma ajuta mult sa stiu ca nu sunt singura.
Romana draga, ecografiile le-am facut la Medsana pentru ca stiam ca au aparate si doctori buni. Si chiar daca costau o gramada, nimic nu mi se parea prea scump pentru copilul meu. Dar doctorita care mi-a facut ecografiile nu a vazut nimic (desi trebuia sa vada - asta au spus doctorii de la maternitate) iar neonatologul care a preluat-o pe Maria mi-a spus ca asta e dovada de iincompetenta crasa, pentru ca ar fi fost mult mai bine daca s-ar fi stiut de la inceput.
Asa ca nu stiu ce sa mai cred: traiam cu impresia ca la clinicile private costa, dar merita. Se pare ca in unele cazuri doar costa, si atat.

Multumesc inca o data pentru mesajele voastre.
Cu tot dragul, Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luizax spune:

Eleni......Alex a fost dismatur...(greutate mica la termen). Si asta se vedea mult mai usor la ecografie......iar eu kiar am intrebat doctoresa de ce cand masoara femurul aparatul zice cu 2 saptamani mai putin decat varsta sarcinii...si mi sa raspuns cu ridicat din umeri..heh. Sa mai zic ca era vorba despre minunata dr. dracea de la giulesti?......

Luizax - karkotash shef!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

va doresc la amandoua multa sanatate si multa fericire!!!

gianina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adi spune:


Multa sanatate pentru voi (tu si sotul) si micuta luptatoare!! Precum si pentru doctorii pe care Dumnezeu vi i-a scos in cale!

Va pup, Adina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaRosu spune:

sa traiti ani multi si buni si sa fiti fericiti!

Mariuca Theo

Mergi la inceput