Bebelusi de sept-oct 2005 (102)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

haideti sa imi laud si eu copilul ca a scos o tasta la laptop...seamana cu mama lui, sta in fund si se intoarce in diverse pozitii, ca face pasi, se agata de diverse printre care si de noi si se ridica in picioare, sta lipit de mine...Cristina, e doar o faza. gasesti pe babycenter despre "separation anxiety".ii plac cuvintele "pic", "mic", "nimic"...si tot ce se termina in "ic"...cam asa ar fi!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

Am pus si noi poze din plimbarea noastraaici
Sunt curioasa daca am pus bine link-ul...


deea&bebe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Bianca, ptr nasuc noi i-am pus Ancutei cand nu putea respira Vibrocil, Oftamezon.
De asemeni, Carvol face minuni ca sa ii ajute sa respire.

Merci mult ptr informatiile cu atasamentul Ancai de mine,stiu ca e numai o faza.
Asa facea si Victor intre 7 si 8 luni.
La chestia asta s-au sincronizat.

Cum e cabana ?
Pe mine ma tenteaza, dar nu stiu daca se poate merge cu un copil de 7 luni aici.

DeeaPui, l-am vazut pe Alex de Pasti, e super.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeapui spune:

MERGE!!!!


deea&bebe Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Bianca mie mi-a zis sa le spun ca e urgaenta si sa-i rog frumos sa ma programeze cat mai repede. Ea a zis ca se poate asa ca sunt intelegatori aia care fac programarile.

Am fugit acasa la puiut.

PA!

Irina si Vladut (26.08.2005)
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

mai multe info www.plaiul-foii.turistic.ro/romana/main.htm" target="_blank">aici. nu stiu ca sa zic despre mers cu bb. cabana ce obicei e linistita, nu e f multa lume, conditiile sunt ok. doar ca de 1 mai se schimba un pic treburile...

uit mereu ca tu il ai si pe vladut si stii multe chestii de la el.
merci si eu pt sfaturi. eu am pus doar vibrocil si ser...nu stiu daca vibrocil e prea bun pt ca ei zic ca e pt nas uscat, ori la noi sunt muci la greu, pana in gat...dar asta mi-a dat farmacista. daca nu merge incerc cu altceva...sun si la dr intre timp! Ancai in cate zile i-au trecut?

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BiuMil spune:

merci Irina...deci sa mai insist!

Bianca si bb Milan 20 octombrie 2005

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cge spune:

Bianca, Ancai o raceala usoara(la care n-a fost cazul de antibiotic) ii trece in 4-5 zile. Tinem pumnii sa scapati repede de mucisori.
Si spray cu apa de mare poti folosi in loc de ser fiziologic.

Cristina,
mama lui Victor 07.01.2000 si a Ancai 16.09.2005
Sefii Casei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

RalucaC, si fetita verisoarei sotului (care nu a vrut sa se inscrie la noi pe lista) a fost diagnosticata intimplator cu glaucom congenital. Si doar o vazusera atitia pediatri inainte. E programata la operatie pe 4 mai. A fost la control la un spital de oftalmo, la cel mai bun doctor de bebei (dar am uitat si numele spitalului, si al dr) si i-a zis ca nu i-a fost afectata deloc vederea, au avut "noroc" ca au descoperit repede (are 7 luni).
Bianca, si eu ma gindesc tot timpul - ce ma fac in caz de urgenta? Nu am niciun numar de telefon, al niciunui doctor. Sa-mi zici si mie daca afli nr lui calapod.
deea, frumoase poze.

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

Buna seara fetelor si Hristos a inviat!
Si alea alea ca de Paste!

Noi azi am aterizat din excursion, suntem bine mersi plus un copil care ajunsese sa doarma cate 6 ore ziua si cele normale noaptea. Aerul de munte il epuiza, dar cu toate astea foarte rar l-am bagat in casa sa isi faca un stoc pe ceva vreme, cine stie cand mai mergem. In rest pupat in curul lui de 3 mamaie si un tataie, tinut in brate si acum cred ca incepe sa creada ca asa e normal banuiesc ca o sa trag ceva cu el pana isi revine.

Nu am apucat sa citesc capitolul trecut dar am citit de colega Cucai si am ramas traznita. Nu imi vine sa cred!



Deni & Vlad 28 sept 2005

Mergi la inceput