O altă Timisoara!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Hello fetelor,ma bucur ca ati reusit cu topicul.
Miro,Giova,Cosmina,va mlutumesc mult pentru felicitarile de pe PM,sper luni sa va mai dau ocazia odata,dar de data asta pe topic.
Simina,poate esti suparata pe mine,de cand m-am gasit eu sa aplanez conflictul,chiar eram de buna credinta,am mai incercat odata sa va invit inapoi La ce cresa o sa mearga Deian?
Ingrid,te salut si eu sa-ti traiasca fetita,am si eu una,dar mai maaare.
Katik,te pup,imi era dor de tine.Iti doresc Paste Fericit,sa-ti aduca iepurasul tot ce iti doresti,dar mai ales o sarcina usoara,apoi sa-ti trimita iepurasul un bebel sanatos tun si frumos ca un soare.
Deocamdata,vreau sa va urez Paste fericit,la cele care il sarbatoresc acum,vad ca nume de flori nu-s pe-aici,dar distractie placuta la Florii.

Eu deocamdata sunt pana peste cap de treaba,mai am luni Olimpiada nationala de muzica,liceu, la Arad,unde prezint 2 elevi,apoi sper sa ma asez,sa ma odihnesc,apoi mai vad ce fac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Miro faza cu soparla nici eu nu am inteles-o. asa ca... Simina nu ai creierul obosit.
Cosmina, bun barbat ai. L-a vazut o data si a retin. Si mie imi place la Flora, dar am descoperit unul mai bengos, La Cetate, langa schela de petrol. Maine la amiaz mergem acolo, ca nu am mai iesit din februarie. sper sa nu fie fum ca luam si remorca cu noi.
Angy bafta in continuare cu olimpeada. tinem pumnii!!!
Katik multumim de urari, la fel si tie iti doresc. Aceasta sarbatoare sa aduca numai lumina in suflete la toti.
Simina azi la baita a mai incercat Clau cu decalotarea si a mers mult mai bine. deci, deocamdata.... nu mergem la chirurg.Cred ca se rezolva de la sine. oricum, bvorba ta, e fimoza fiziologica- cum scrie in Capraru- pe care o au toti baieteii.incet, incet decalotam si noi de tot.Doamne ajuta!!!
Oricum, Clau a facut operatiunea, mie imi era mila de el, dar Marco n-avea nico treaba radea de numa. deci nu l-a durut.

Gagici merg sa-i dau sa pape din bibe, laptic muls de dimineata. asa sper sa nu se mai trezeasca la 6 ca azi. nu stiu ce are, ca pana acum dormea pana la 8.30. nu o mai fi asa de consistent lapticul? habar n-am.

si pe maine.
sa aveti o duminina de Florii sau de Paste fericita.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Giova,vanatul de caprioara e bestial acolo,la fel salaul.
Vezi si tu in menu,patroana e super,vrea sa fie totul ok.
Pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

Hristos a inviat! dragele mele. Va spun acum si va mai spun si saptamana viitoare. Astept sa se trezeasca si Dani sa impartim primul ou. Asa se face si la voi? Un ou il tai in atatea bucati (egale) cati colocatari sunt si se papa pe stomacul gol. La voi e faza cu paine de la biserica, nu?
In fine ... eu nu sunt prea bisericoasa ... dar ce am vazut acasa la mama, la bunica mea ... mai fac si eu cateodata.

Cosmi m-am prins mami, m-am prins ... dar fac si io misto pe faza ca acum uit de la mana pana la gura si functineaza creierasul meu la juma de capacitate.
Nu mai vb draga de restaurante ca ma apuca un dor de Camelot ... de te sun imediat sa merem. Ce ar fi sa organizam o intalnire acolo ... un platou de 4 ne-ar ajunge la toate ... ce zici? E ... mie mi-e cam foame acum ... de aia cred ca ma gandesc numai la cât am lasat atunci pe platou ... si cat mi-era de mila cand l-au luat din fatza noastra.
Shpritz zici? Pai daca e ca ala ce ni l-a dat de 8 martie barmanul ... io zic ca-l refuz din start ... nu vazusi ce poze naspa am tras dupa?
Tre sa iesim ... clar tre sa iesim.
Simina si Ioana fosta noastra masina ... o dacie rablagita, care avea aproape varsta mea ... se numea Daciana. Parca v-am mai pove eu cum radeau colegii nostri de liceu de mine si-mi ziceau ca Dani ma insala cu Daciana. Eu in gandul meu: mama ce-i fac lu asta cand o prind. Intr-o zi m-a dus in garaj si mi-a prezentat-o pe Daciana.
Acum ... cu noua masina ... trebuia sa aiba si asta un nume. Fiind de culoare verde cameleon - io direct soparrrla. Dani se impotriveste si ii spun doar de fatza cu el logănelul.
Acu v-ati prins?
Alina bine ai poposit si pe meleagurile noastre. Tinem pumnii in continuare ... sa vii cu vesti numai de la fff bune in sus.
Nu e draga nimeni suparat pe tine. Conflictul nu putea fi aplanat, dinspre reintoarcerea nostra ... am explicat destul de clar in ce conditii ne-am intoarce ... nu s-a miscat nici un deget in aceea directie ... s-au complacut in continuare in situatie = TREABA LOR.
Acestea fiind spuse ... subiectul este definitiv incheiat.
Inca o data ... sa aveti grija mare pe drum. Incapeti toti in microbuz?
Ioana nici nu stii ce ma bucur ca a reusit Clau sa faca ceva in privinta decalotarii. Mai cateva incercari si scapati de chirurg.
Aseara vb cu prietena mea din Ploiesti ... si normal subiectul cel mai larg dezbatut sunt copiii.
Si chiar ii spuneam ca mi-e teama sa nu am baietel (de parca as mai putea acum influenta cu ceva sex-ul copilului) fiindca o sa-mi fie frica ... cu atatea probleme ce le poate implica un baietel. Si asta imi spune: asta este draga ... cu barbatii astia ... tre sa li-o faci de mic copil.
Am crezut ca ma sparg de ras.
Apropos de Ploiesti ... in w/e dinainte de 1 Mai plecam intr-acolo. Trecem si prin Sibiu si ne scapam de broaste ... le-am gasit stapan ... exact la Sibiu.
Ne-am luat si concediu in aceea saptamana .... deci sigur bag si un Bucuresti sa-mi vad fetele minunate de la aspirante si endometru.

In rest ... am venit aseara in vizita vecina mea, care a nascut in februarie si am stat la taifas pana pe la 11. Nu am mai intrat apoi pe forum ... directia pat.
Am primit de la ea o iconita ff frumoasa si o carticica micutza de rugaciuni pentru femei insarcinate. La fel mi-a mai adus o sticlutza cu mir.
M-am bucurat tare ... mai ales ca nu am ajuns la biserica in noaptea asta. Oricum ... mai bine stau la Tv si urmaresc slujba decat sa ma inghesui acolo cu toate babele. Zau ca inghesuiala asta te cam pune pe ganduri si te apuca groaza sa mai mergi la biserica de Pasti si de Craciun.
V-am pupat fetelor , poate mai revin ... dar acum tre sa-l trezesc pe Dani sa papam ... ca burtiku isi cere drepturile.
echipa cea mai tare.


Miro10+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Hristos a Inviat!!!
Miro am inteles faza acum. Lasa draga, la fetite crezi ca nu sunt probleme. acolo e dislazia de sold, sau etc. pe urma mai incolo tre pazite de ficiori ca al meu.
Angy mersi de sfaturi. ii voi spune la sot, ca eu sunt putin mai traditionala si nu mananc cine stie ce specialitati.Pestele nu-mi place, numai in conserva si caprioara....am gustat odata, e buna, dar prefer sa mananc altceva.

Noi ne-am trezit tarziu, caci ne-am uitat pana la 2 la King Kong. misto filmul, dar mai super a fost Virgin la 40 de ani.
Acu, merg sa pregatesc micul dejun. vroiam sa iesim cu bebicul in parc, dar uite ce vreme e. la fel o fi si sapt. viitoare de pastele nostru.
Tre sa mai caut ceva de Iepuras pt. al meu cupil si pt. ceilalti 2 de acasa si nepoata.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

HRISTOS A INVIAT !

Giova pofta buna!Nu am fost la restaurantul acela,dar o sa-l incercam...

Miro ai papat mami?Mai ti-e gandu' la platoul ala?OK.La Camelot mergem.
Ce ziceti fetele?

Angy iti tin pumnii pt. maine(?)

Simina

Vis-a-vis de ce zicea Miro cu biserica....Nu stiu de ce,dar am senzatia ca azi e Pastele la mine,doar ca-mi lipsesc ouale rosii.Cred ca intr-o viata anterioara am fost catolica.Asa de bine ma simt cand intru intr-o biserica catolica si asa de mult imi plac bisericile catolice...Hm,o fi si asta o chestie.
Si noi astazi il sarbatorim simbolic pe Vlad.Spun simbolic pt.ca atunci cand eram insarcinata cu el,am visat ca pe canapea statea un bebe in salopeta albastra,iar eu socata de unde a aparut copilul acolo,l-am intrebat cine e.Bebele din vis mi-a zis:"Sunt copilul tau si ma cheama Florin!"Si in zi de azi imi pare rau ca nu i-am pus si numele asta.Aaa si Radu are nume"de vis".Pe el il cheama Cristi.
Asa ca Miro ai grija ce visezi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Si eu vreau la restaurantul ala!!!
Unde e??? se mananca bine??? cand mergem????
Sa facem rapid o iesire pana nu pleaca Diana la Brasov si noi in Alba.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Ceau fetele!
Nu stiu ce a avut Dejan azi de a fost asa agitat...o fi de la vreama asta idioata?In fine...abia acuma a adormit de pranz....
Cosmina ok cu restaurantul ala numa sa imi ziceti unde e ca nu am idee...Ce chestie cu visul ala...eu visam numai tampenii cand eramn gravida...
Ioana...nici eu inca nu am gasit cadou pt Dejan si nepotica...
Miro...sa stii ca cu fetitele ai mai multa bataie de cap...sunt mai sensibile..vad la nepotica mea....Ce nu ai zis ca vroiai sa dai brostele...frate-miu e mare amator de ele...are 2 abia cumparate dar a mai avut si inainte....
Alina...sa stii ca eu nu sunt deloc suparata...doar ca nu am mai intrat de loc pe topicul ala....stiu ca tu ai avut cele mai bune intentii....Pe Dejan il duc la cresa de pe Suceava unde se desparte 4 de 5 ca unde am vrut eu..pe Brandusei nu mai aveau locuri chiar cu pilele mele cu tot...Sper sa fie bine acolo..Tu ai auzit ceva despre cresa aia? Angy e pe Paciurea parca, nu?

Va pup pe toate si sper sa mai apuc sa intru azi mai pe seara...


Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
PASTE FERICIT SI HRISTOS A INVIAT! celor ce sarbatoresc saptamana aceasta.
Multumesc de primire, sunteti f. dragutze.
Aseara n-am mai reusit sa intru, am stat pana la ora 3 ca am avut musafiri, noroc ca Diana era f. cuminte si nu ne-a deranjat cu nimic.
Azi vad ca iar incepe cu nazbatiile ei, adik nu vrea sa pape, abia astept ziua de maine sa-i duc analiza de urina, poate are ceva...
Cosmina, Miztuka, Angy !
Mirona, iti doresc sa ai un bebelush sanatos si frumos! Si o nastere cat mai usoara! Unde mergi: la Bega sau Odobescu?
Giova, nu exagera, ca fetele chiar te cred, nu-i asa de frumoasa Diana, mai e si meritul fotografului.. Bine ca ati reusit cu decalotarea la Marcolino, chiar si partial, decat la chirurg mai bine se chinuie Clau un pic! micutzului!
Ma duc sa ma mai chinui cu mancarea, doar-doar reusesc ceva...
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ingerash spune:

pot sa scriu si eu la voi? ?
in alte parti nu mi-am gasit locul si singurele cu care am schimbat cateva cuvinte au fost Albi si Giova...



edit: daca e nevoie imi da Angy recomandare ca nu absentez mult si sunt cuminte




Nu înceta niciodata sa zâmbesti, nici chiar atunci când esti trist, pentru că nu se stie cine se poate îndragosti de zâmbetul tău!

Mergi la inceput