O altă Timisoara!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

neatza fetelor, mai degraba buhelor.
O facuratzi lata aseara ... nu gluma. Adevarul e ca nici eu nu dormeam ca lumea ... tot cu gandul aici eram ... s-a vazut nu? ce repede am facut o pauza de la somn ... pe motiv de 3,14.
De ar stii Dani ca eu am reaprins calcu ... as lua bataitza.

Simina ma bucur mult de rezultatul analizei si ca in sfarsit poate merge puiul la cresa. Io ti-am spus ca nu ai de ce sa-ti faci probleme pentru el ... o sa-i placa de minune ... mai greu e pt mame pana se obisnuiesc ... ca micutii n-au nici o treaba. Stiu de pe vremea cand lucram la gradi, cand s-o facut vremea de muncile campului imi mai aduceau pe cap si copii sub trei ani, nu puteam sa-i refuz, desi nu erau inscrisi ... erau atat de dulci.
Si aveam una, 2.5 ani - dimineata nici nu se mai putea intelege mama-sa cu ea, erau prezente la autobuz si de acolo o luam eu in primire ... era prima la gradi. Eh ... ce vremuri ... tineretze tineretze.

Gio sper din tot sufletul sa nu dezamagesc echipa de mamici de baieti ... si sa trag si eu un baiat (spre SUPERmultumirea lui Dani) dar si daca o fi fetitza ... o sa avem noi doua ce ne bucur ... asa-i cuscra de Timisoara? ca pe restul cuscrelor tale clar le voi detrona ... fiind prea departe de noi, hi hi hi.

Albinutza, albinutza sper ca E=capra nu citeste pe aici ... si putem vb in liniste de ea. Mai trimite-o draga la plimbare sa mai poti avea calc si peste zi, sau mituiti-o. Lasa ca ajungi tu la BV si o sa ai iar de unde ne scrie ... dar o sa fii departe de noi.


Miro10+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Ma bucur pt subiectul asta , cred ca era nevoie de "o alta Timisoara". Am o fetitza , Diana, de 2 luni si jumatate si sper ca ne primiti si pe noi aici...
Ma duc sa-i dau sa pape, revin.
Ingrid S si Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Ceau fetele!
In sfarsit o zi ca lumea...asa ca dupa masa vom fi numai pe afara cu baiatul...
Miro...deci Dani vrea baiat....ati gasit nume sau inca nu?
Cu cresa ai dreptate...eu ma voi obisnui mai greu decat el....mi-e greu sa imi imaginez ca altcineva va avea grija de el...doar el e minunea nostra...sper sa fie ok....In fine luni il duc dar doar de la 10 la 12 ca sa se obisnuiasca un pic...dupa aia il las mai mult dar asa treptat....Mai nasol e ca el se scoala la 10 de obicei...asta cred ca va fi cel mai greu ..sa il fac sa se scoale la 7 jumate....
Ioana mie nu imi pare rau ca merg la lucru pt ca imi place acolo..dar o sa imi lipseasca enorm Dejan...si clar in dezavantaj o sa fiu cu partea materiala...adica banii....
Spor la gasit haine pt botez...

Fetele...unde sa ii fac tort lui Dejan de ziua lui....anul trecut am facut la Otima pan si a fost relativ bun..doar ca avea prea multa cacao.....Vreau ceva cu fructe si frisca..adica nu cioco si cacao..
Cat mai sunt scorurile la torturi?De cate kg sa fie...adica imi trebe cam pt 12 persoane....
PS:Miro....parca tu ai Pastele acuma, nu? PASTE FERICIT!




Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

Bey,voi nu ati dormit azi-noapte?

Simina eu fac torturile la Codrina,cu fructe si sunt foarte bune.Au tot felu de modele si cu personaje din desene si sub diferite forme.Trebe doar sa comanzi din timp pt.ca e Pastele saptamana viitoare si vor fi destul de aglomerati.De scoruri...undeva pe la 350.000-400.000 lei vechidepinde de gramaj.

Bine ai venit Ingrid !Te asteptam,cum au zis fetele,la taifas.

He he am ajuns si la tine Mio...Pai daca e fata,bey am si eu doi baieti.

Albi draga de tine,lasa ca vezi tu cand o sa ai cupii cum ii ti cu ochii in monitor ca sa palavragesti cu noi pe acilea.

Giova draga l-am vazut pe Clau al tau aseara si chiar ma gandeam ce fericita tre sa fi tu ca stai la calculator cat vrei

Fetelor ajunge deocamdata....si asa m-am intrecut pe mine scriind asa de mult...vorba cuiva al carui nume incepe cu M si se termina cu O (daca o alinti)sau cu A (daca esti serios)Ghiciti cine e.

O zi buna va doresc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

spun si eu un BUN VENIT! pentru Ingrid. Sa-ti traiasca micutza Diana ... of ce scumpa tre sa fie ... numai buna de smotocit.
Chiar povesteam cu o buna prietena ... ca eu imi doresc copii dar eu il vreau acum sa fie mic, sa am grija de el/ea, sa o smotocesc nitel, sa miroasa a lapte ... mie nu-mi trebuie un copil mare. Oare ce o sa fac cand o creste al meu? Eu vreau sa ramana mic ... sa fie dependent de mine si sa ramana bebe.
Dar sigur voi trece si peste asta ... si imi va fi drag/draga la orice varsta.
Of. ca abia astept sa stiu ce e ... sa nu mai trebuiasca sa sciu si la M si la F.

Simina inca nu am gasit nume ... normal ca eu caut si am ceva preferinte ... dar orice nume este descalificat de Dani ... el nu stie ce vrea, dar ii spune copilu. Cica in momentul in care va stii ce e ... atunci va incepe sa se gandeasca serios la nume. Ale mele preferinte ... deocamdata nu conteaza.
Stai linistita ca se va invata Dejan si cu trezitul mai devreme, trebuia sa incepi deja cu cate o jumate de ora mai devreme in fiecare zi ... dar are timp oricum.
Deci nu de marti (18) mergi la lucru ci din (25), nu? Caio stii ca percutez mai incet acum.
Cu tortul ... io raman la Otima pan, e febletea mea si sunt si acolo cu fructe. Voua trebuie sa va placa ... la scoruri ... cam tot acolo cum a zis si Cosmi .... depinzand de gramaj. Sa faci poze multe multe ... sa vedem si noi, da?
Merci pentru urarile de Paste. Intr-adevar acum il am ... dar cine sa tina cont? Doar cateva oua rosii si cam atat. Daca mama nu e acasa ... nu are rost sa ne intindem ... il vom tine doar pe cel ortodox ... si in plus ... stii tu ce an greu avem ... asa ca cu cat mai putin cheltuieli ... cu atat mai bine. Cadouri? M-am scos ... la toata lumea daruiesc o mangaiere pe butiku meu super pretios de altfel.

Cosmina draga ... am ras de m-am spart ... si te-ai intrecut pe tine in ale scrisului ... se vede ca ti-a lipsit.
Nu prea stiu ce vrei sa spui cu aceea ghicitoare ... dar lasa ca dupa astea 9 luni o sa recitesc mesajul ... si poate voi percuta.
Pai si tu pentru care ai vrea sa-ti dau fata? Ca Vladutzu nu cred ca se mai uita la o asa pispirica ... deci ii clar ca Radu.
Mama ce mandra voi fi eu printre voi ... ce curtata o sa fiu daca va fi fetitza ... hi hi hi deja ma umflu in pene.

Gio venisi fai de la cumparaturi? Ai falimentat bugetu familiei? Sa ne faci poze cu ce-l imbraci pe Marcolino la botez ... noi tre sa le vedem primele ... .
Nasa cum se mai simte?

Gata fetelor ... ca m-am intrecut chiar si pe mine.
Doresc sieu Paste Fericit! celor ce-l tin acum. Si La multi ani! tuturor florilor pentru maine. Sarbatori fericite!
Pupicei imprastiati prin echipa.




Miro10+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katik spune:

salutare!

Va urez un Paste fericit la toate care il sarbatoriti acum!
LA MULTI ANI! tuturor celor care poarta nume de flori!
Distractie placuta la toata lumea!
multa sanatate la bebei si la mamici (si la tatici, de ce nu?)


21+
http://pg.photos.yahoo.com/ph/katiktm/album?.dir=e12f

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Na, c-am venit si noi cu mana-n buzunar.
Eu nu mi-am gasit nika, adica ce mi-a placut mie nu i-a placut lui Clau si invers.
Asa ca imi astept sorellina sa vina joi si o luam de la capat.doar nu merg in la botez.
Ingrid bine ai venit si aici.
Miro este super frumoasa, Diana lui Ingrid. In sf. avem o gagicuta in trupa.
Cosmina, deci si tu umblasi la Flora? sau unde mi-ai vazut husbandul?
Simina, te inteleg, ca eu deja vreau la scarbici. ma tot gandesc cu Clau ce afacere sa punem pe picioare si din toamna sa-i dam drumul.
Torturi si eu am vazut misto la Codrina.
Va fug la baita, alaptat- dar nu la comp. ca e seful acasa.
scriu mai tarziu.

Gio si Marco (6 ian. 2006)
mamuta mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirona spune:

buna seara fetelor,
dupa plimbarea de azi-dimineata prin piata ... cu cumparaturi numai pt shopârrrrlă (acum imi lipseste emoticonul acela din mess ... care-si smulge paru din cap, dar las ca-i bun si bang-ul) ca si asa stam bine cu banii ... am picat frate intr-un somn adanc ... de abia la 19.30 m-am trezit. Normal ca primul ochi l-am tras pe forum, a mai aparut o mami la noi ... suntem deja 36.
Si io ma bucur ca avem o fetitza in . Gio si Ingrid abia astept s-o vad pe Diana ... de parca as mai putea schimba sortii cu ce am in burtik. Chiar vb cu Dani si-mi zicea ca daca ar fi fost posibil ca noi sa ne fi ales de la inceput ce vrem sa avem, fetitza sau baiat ... am fi avut o problema majora ... cam ca aia avuta inainte de casatorie - unde ne cununam, la biserica catolica sau la cea ortodoxa. Orice ... numai sanatos/sanatoasa sa fie.
M-o luat cu foamea acum ... merg sa prajesc niste pesti ... nu ca m-as omora eu cu pestii ... dar tre pentru micutz si cata fosfor, nu?
Dar lasa ca am eu leac pentru ei ... bag un mujdei dintr-ala iute, iute ... de nu mai simt nici gust de peste.
Apropos gust ... gustul ca gustul ... dar mirosul ma omora si inainte de a fi insarcinata. Normal ca de curatat ii curata Dani iar eu ii prajesc si fac mujdeiul. Asta e ca bancul acela minunat: ce bine ne intelegem noi doi ... el taie ceapa iar eu o pun in supa.

katik multumim, la fel si voua. Sanatate multa.

EDITEZ - ca scrisesem loganel si nu shoparrrla si iar am probleme cu pritena Cos. Si mai zic ceva ... am mai cumparat ceva si pentru casa ... un neon pentru pultul meu din bucatarie, si o lustra tot pt bucatarie ... asta asa sa nu-mi primesc pe cap de la husbandul suparat ... ca cica iar exagerez .... ca de obicei ca de obicei.


Miro10+
am o nepotica talentata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cosmina2 spune:

Sara buna fete dragi,
Miro daraga,al cui nume incepe cu M?Al meu?Asta ca sa nu astepti 9 luni sa dezlegi misteru'.Shoparrrla zici?Sa te auda Dani....Tot e mai bine ca nu ati putut voi hotari ce sa fie,baiat sau fata ca iara trebuia sa cedezi sau de data asta asteptai pana ceda Dani?

Giova la Flora,da acolo iti vazui husbandu'.Al meu husband are o problema cu restaurantul ala si cum nu mai fusesem de mult si nici de ziua mea nu am iesit,o facuram aseara.Prima data m-am uitat si nu stiam de unde sa-l iau.il intreb pe Marius:"Tipul ala de la masa aia lucreaza la firma?Ca il stiu de undeva."La care al meu sot,care ar fi fost bun de securist:"Nu draga,nu e sotul lui tipa aia care era gravida cand v-ati intalnit la mall?"Auzi tu,sa ma sparg de ras.

katik PASTE FERICIT !

Dragelor ma duc la nani ca is rupta.Si eu am fost azi la cumparaturi.Mi-am luat o bluza faina.Am mai facut si alte cumparaturi maruntele...iar dupa-masa am fost pana la Ana lugojana sa papam clatite banatene si sa-i mai scoatem pe copii din oras.

Aaaa era sa uit.Sa va ganditi cand puteti sa iesim,ca am ramas datoare de ziua mea cu un shprit.OK ?

Noapte buna si pupici.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzuka spune:

Buna seara!
Noi acuma abia am ajuns....Am fost la ai mei am stat cu Dejan in parc pana tarziu si cum am mers pe jos fara carucior la intoarcere a fost luuung si greu drumul...ca era rupt puiul mic...Acuma papa lapticul si la nani cu el...
Ioana las ca la shopping cu sorela e mai fain si precis gasesti ceva ca lumea...
Miro ce shoparla bre? ca nu m-am prins...dupa editare nici atat....O fi oboseala mare la creierul meu...
Nici eu nu suport pestii, dar pt Dejan si Vasa pregatesc....raaarrrr de tot
Ingrid Bine ai venit!
KatikPaste Fericit!

Va las acuma ...Noapte buna si taifas placut in continuare, pt buhe!


Simina si Deian
Varsta lui Deian
Ingerasul nostru

Mergi la inceput