Chisturi ovariene

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MJ spune:

acum 4 luni aveam niste dureri insuportable de abdomen am fost la doctorul de familie unde mi s.a spus ca este posibil sa am apendicita asa ca mi s.a dat o trimitere la o clinica pentru un control amanuntit pe care l.am efectuat.dupa acest control mi s.a spus ca am o apendicita si ca trebuie sa ma operez urgent...neavand incredere in acest rezultat am mers la un alt doctor de la aceasi clinica unde mi s.a spus ca este posibil sa fi racit la ovare si mi s.a spus ca trebuie facuta o ecografie pe care am efectuat.o in aceiasi unitate.rezultatele ecografiei au sugerat prezenta unui chist ovarian drept.am revenit cu rezultatele la doctorul de la care primisem trimiterea la ecografie care mi.a sugerat si un control endocrinologic.dupa acest control mi s.a sugerat sa mai astept pana la urmatoarea menstruatie si sa refac ecografia.dupa refacerea ecografiei am aflat ca am un chist de 50/50mmn posibil seros...mi s.a recomandat tratament timp de 3 luni cu Marvelon aceasta este a 2.a luna in care il iau si au aparut mici probleme sunt la jumatatea foliei si mi.a venit ciclul tin sa mentionez ca am luat pastila in fiecare zi ...am dureri de burta de nesuportat,hemoragii cheaguri d sange neobisnuit de mari...sincer nu stiu ce poate fi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns numeioana spune:

Eu am avut un chist de 54 mm pe ovarul drept si unul de 37 mm pe cel stang. In plus, ambele ovare erau pline de chisturi mici, dispuse ca un strugure. M-am bucurat foarte mult ca doctorita mea nu mi-a dat anticonceptionale, pt ca imi doream un bebe. Asa ca am urmat tratamentul prescris de ea: Zinnat (antibiotic), Diclofenac supozitoare, injectii cu Gentamicina si Polidin, 5 zile la ciclu, timp de doua luni. In paralel, am gasit pe DC tratamentul cu extrate din mladite de zmeur si coacaz negru, pe care l-am luat 3 luni. Peste doua luni disparusera chisturile si mai aveam doar unul de 14 mm pe ovarul stang pt care am continuat cu Polidinul, Diclofenacul si antibiotic Zanocin. N-am mai ajuns la medic sa vad daca a disparut si chistul respectiv, dar o sa merg saptamana viitoare, pt ca tocmai am aflat ca sunt gravida.

Sanatate mult! Incearca tratamentul naturist simplu sau in acelasi timp cu cel alopat! Te asigur ca daca il iei zilnic, timp de 3 luni o sa scapi de chisturi!

Ioana 3+

Vine bebe!!



Mergi cu incredere in directia visurilor tale. Traieste viata pe care ti-ai imaginat-o.

Mergi la inceput