Chisturi ovariene

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

Desi este scris in alte scopuri decat vindecarea chisturilor ovariene, eu va recomand sa cititi si sa aplicati ce am clicarit din greu aici: 6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Totusi, la “Tratamentul asteptat de toti”, va trebui sa inlocuiti ce am scris acolo cu urmatoarele:

- OBLIGEANA – radacina o gasesti la Plafar. Se ia cate o bucatica cat unghia de la degetul mare si se rontaie precum guma de mestecat. Nu se inghite, dar se suge intens iar saliva se inghite din cand in cand. Are un gust mai ciudat (un pic vag amarui), dar te vei obisnui repede. Faci asta minim jumatate de ora cu bucata de obligeana apoi o arunci.

De cate ori ? Zilnic de 2-3 ori long time.

- CEAI SECRET: 3 cani ceai / zi. Se face dimineata, la 3/4 liti apa se pun 2 lingurite MUSETEL si 2 lingurite COADA SORICELULUI. Daca aveti in casa si ceva PATLAGINA, un strop pus in ceai face foarte bine. Se indulceste cu MIERE DE ALBINE POLIFLORA. Se bea zilnic, minim 5 saptamani.

Atentionare: greutatea cea mai mare a tot ce v-am recomandat este chiar faptul ca tehnicile sunt incredibil de simple...... Va dati seama ce greu este sa zambesti in fiecare zi si sa te mangai pe burta la servici ?

Sanatate multa va doresc !

Adrian
http://www.geocities.com/dara2el/
6 tehnici in asteptarea lui BB mic

„Doua lucruri sunt infinite: universul si prostia omeneasca, si inca nu sunt sigur de primul.” Albert Einstein

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Darael are dreptate. Daca nu credeti, luati ceaiul secret sau macar cel de coada soricelului ... eu nu am luat anticonceptionalele si tot am scapat de chist...

bafta!



vidiazni, ce-si face omu' cu mana lui se numeste lukru' manual ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moira spune:

Buna,
Intru si eu pe acest subiect pt. ieri mi s-a descoperit un chist ovarian de 3,2 cm pe partea dreapta, care se pare ca s-a rupt de vreo 2 ori pana acum, dupa simptomatologia pe care am avut-o, adica dureri crunte, imposibilitate de a sta dreapta si abdomen tare, pietros. E vorba de un chist ovarian cu septuri, neregulat, cu continut neclar etc. Plus ca au gasit un lichid neclar in sacul Douglas. Din pacate, din cauza lui, s-a inflamat toata zona pelviana, insa cica ovarele si uterul sunt OK ca marime si consistenta.Deocamdata, pana la rezultatul de la Papanicolau, secretii si ce au mai luat ei acolo, nu mi-au dat un tratament clar, ci doar injectii cu Diprophos si antiinflamatoare.

Am vazut subiectul acesta si parca m-am mai luminat un pic pt ca m-am speriat tare ca nu as mai putea avea un bebe, desi medicii mi-au spus sa nu imi fac probleme, dar sa am grija de sanatate. Vad insa ca sunt mamici marturie cu bebei frumosi care imi dau speranta ca totul va fi bine.

Daca mai aveti sfaturi si pentru o speriata si plangacioasa ca mine, va rog sa mi le dati.

Merci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Ati auzit sa se dea Duphaston ( progesteron)pentru chisturi ovariene?Eu nu mai inteleg nimic....Am o prietena si e in ceata, unul i-a dat polidin si anticonceptionale si alta i-a zis ca e o mare prostie ca ii dau depresie( ea deja sufera de depresie) ca Polidinnul nu se mai da ca face rau ( ?) si sa ia Duphaston

ma scot din sarite medicii.

Cred ca nu mai ramane decat resemnarea si deciziile proprii

M-am saturat.

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karaiuli spune:

mie mi-a dat duphaston. a avut efect dar nu pe termen lung.sa faca mai bine tratamentul acela cu polidin. eu l-am facut in 99 si nu am mai avut nimic pana anul acesta.dar mai am si eu o intrebare:de ce sangerez imediat dupa contact?l-am intrebat si nu mi-a raspuns nimic.voi ce ziceti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Karaiuli, multumesc pentru raspuns...Poate ai un fibromas ceva ?Mai ai chisturi ?Eu am fibroame si le apuca sangerarea dupa...si nu numai...

........................

Knowledge is power!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karaiuli spune:

chisturi am dar in rest nimic.nici la ecograf nu s-a vazut nimic.ciudat mai e si organismul asta al nostru.sper cu perseveranta sa scapam si de problemele astea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rami 73 spune:

Buna fetele !

Referitor la chisturi, pe langa tratamentul alopat este foarte util si cel naturist, care insa trebuie urmat o perioada mai lunga de timp. Din cate am inteles foarte buna este tinctura de muguri de zmeur. Puteti pune intrebari si gasi tratamente naturiste la sectiunea " Asteptand un ingeras...". Oricum, vizita regulata la doctor si identificarea clara a tipului de chist sunt cele mai importante aspecte !
Eu, de exemplu, am avut un chist hematic (facut in urma unei stimulari ovariene) care mi-a dat mari dureri, dar din fericire s-a resorbit singur la ciclul urmator.



rami[URL=http://community.webshots.com/photo/2030817820089971424QHVyTi][/URL][URL=http://community.webshots.com/photo/2094695470089971424omSwRI]http://thumb4.webshots.com/t[URL=http://community.webshots.com/photo/2094695470089971424omSwRI]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Mda.......se pare ca probl;emele continua....
Iau Yasmin de aproape doua saptamani,de vreo 3-4 zile au inceput singerari ca in prima zi a menstruatiei si dureri de burta...
Am fost la medic,cica e o inflamatie acolo,de la asta durerile de burta,iar singerarile nu-s anormale la primele folii de Yasmin....
Eu stiu? Parca prea e destula singerarea asta....
Nu stiu ce sa mai cred....

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karaiuli spune:

fetelor, dar de orgametril ce stiti?am fost la control mai mult decat amanuntit si nu am decat chistul de care v-am spus. mi-a zis sa iau 4 luni din ziua a 4-a a menstruatiei pana in a 24-a sau 26-a (nu am acum reteta la indemana)
voi ce ziceti?

Mergi la inceput