Clipe din trairile sufletelor noastre....(6)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Rodica,nu te supara,nu te-a exclus nimeni din gashca,Kuki se referea la noi,ceilalti,gashcutza cu care am fost la munte,si care se vede treaba ca s-a cam spart,ca unii "e" tare puturosi in ultimul timp.....Mie-mi convine,ca o sa impart doar cu Kuki felia aia de tort,asa ca o sa ne revina cite o bucata considerabila...pregateste-te,ca venim!

Cati,hai mey,fie-ti mila,chiar asa sadica esti? Mi-a mai povestit si Kuki de culoare,miros,stafide,nuca si alte alea.....si simteam ca innebunesc....iti dau adresa?

Alma,ce-i cu tine fata draga de nu mai dai nici un semn? Vrem sa stim cu a fost la nunta,cum te-ai imbracat si....mai ales cum ai stralucit acolo ca sa faci in ciuda unora....

Kuki.....vezi ca esti nedreapta cind te grabesti cu afirmatiile? Uite,io facui cafeaua de la 7 si tu....pauza,asa ca nu te mai umfla in pene,ca nu esti tu martira....

Va pup pe toate si va doresc....o zi!

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

Tzop si eu:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Neatza.

Io apar mai tarzior, asa...

Brenda, tu ai profitat ca dorm mai mult si ai halit felia de tort toata???
Lasa ca si eu i-am mancat tot cozonacul lui Cati, asa ca n-are rost sa-i mai dai adresa

Ieri am plecat suparata de la Cati. Raducu n-a vrut sa ma pupe de data asta.
In schimb m-a dat gata ce frumos stie el s-o roage pe mami cand vrea ceva. Isi impreuneaza manitele asa, ca un ingeras si spune asa pe un ton de ti se rupe inima " te rooooog, mamiiii". M-am topit !

Alma...ce-ai facut, ai prins buchetul?

Rodica, pai noroc de noi doua ca mai tinem subiectul asta ( Hai Dinamooooo!!!).

Porumbeii...io inteleg ca nu mai sunteti parinti singuri, da' nici nu ma asteptam sa uitati asa repede de unde ati plecat

She...tare imi esti draga. Mai tzopaie din cand in cand si pe la noi.

Si mie mi-e dor si de Alyssa.


E asa de frumos afara....am plecat sa ma plimb.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

quote:
Originally posted by KUKI

Neatza.

Io apar mai tarzior, asa...

Brenda, tu ai profitat ca dorm mai mult si ai halit felia de tort toata???
Lasa ca si eu i-am mancat tot cozonacul lui Cati, asa ca n-are rost sa-i mai dai adresa

Ieri am plecat suparata de la Cati. Raducu n-a vrut sa ma pupe de data asta.
In schimb m-a dat gata ce frumos stie el s-o roage pe mami cand vrea ceva. Isi impreuneaza manitele asa, ca un ingeras si spune asa pe un ton de ti se rupe inima " te rooooog, mamiiii". M-am topit !

Alma...ce-ai facut, ai prins buchetul?

Rodica, pai noroc de noi doua ca mai tinem subiectul asta ( Hai Dinamooooo!!!).

Porumbeii...io inteleg ca nu mai sunteti parinti singuri, da' nici nu ma asteptam sa uitati asa repede de unde ati plecat

She...tare imi esti draga. Mai tzopaie din cand in cand si pe la noi.

Si mie mi-e dor si de Alyssa.


E asa de frumos afara....am plecat sa ma plimb.





Iulia




Vin vin..nici nu stii cite cafele v-am baut pe furish:)Zaharul de aia se termina una doua:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Aha...She, deci tu ai mancat si felia de tort.
Si io ma paruiam cu Brenda degeaba. Tz, tz, tz...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Am aparut si eu...
Am fost la nunta, m-am facut si frumoasa, azi inca ma mai resimt, mi-a fost rau toata ziua ieri, nu stiu de la ce, m-o fi deochiat careva. Am vorbit si cu "alte" persoane, nimic interesant, nu asa palpitant cum as fi crezut.
Buchetul nu l-am prins, nici macar n-am stat pe-aproape . N-am ajuns nici la ciorba de potroace, probabil ca lumea s-a distrat din plin si-a doua zi, dar chiar nu puteam din cauza raului.
Maine ma duc la serviciu, incepe o noua saptamana de lucru care se va termina joi .
In rest, ma lupt cu astenia asta, tot nu vrea sa ma lase in pace.
Va pup si sper sa nu mai dispar atat de multe zile! (n-am avut nici net la serviciu)


http://community.webshots.com/user/freediaro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Seara buna. Uite ca mai dau pe aici, dar munca... si inca n-am terminat pe ziua de azi. Cine a avut liber ? Nici pe Cata n-am avut timp s-o scot in parc... Doar ieri, vreo doua ore. E o perioada foarte aglomerata. Si cred ca abia prin iulie o sa se mai potoleasca nebunia asta. Asa ca zilele astea asa-zis libere au fost doar cateva ore libere.
Cata ma supara, ca iar face pe ea. Sper ca pana la toamna sa faca numai la olita, altfel n-o sa mi-o primeasca la gradi. Altfel, de vreo saptamana a fost cumintica, a rarit-o cu crizele. Poate si unde doarme mai mult dimineata, am reusit sa scurtam timpul de imbracat si probabil ca ora aia de somn in plus conteaza. Acum face o chestie tare simpatica si la care nu prea stiu cum sa rezist, desi stiu ca trebuie uneori... Cand vrea ea ceva neaparat vine si-mi spune la ureche si spune si "te rog", toate pe un ton... de nu-mi vine sa-i spun "nu".

Pauza s-a terminat, inapoi la munca... Sa aveti o saptamana usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Am avut o zi...aiurea tare.
Mult de lucru la serviciu, multe schimbari...sa speram ca vor fi spre bine.
Ma simt atat de obosita psihic cum de multa vreme nu m-am mai simtit. Si asta dupa numai o zi. Si se anunta urmatoarele si mai grele. Mai e mult pana sambata?????

Bine ca e frumos afara. Ies sa ma plimb.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna dimineata.

Am facut cafea si pentru puturosi.

Mi-am amintit ca saptamana asta trebuie sa merg cu Cris sa-i fac buletin. Mamaaaa....ce baiat mare am !!!
Or mai fi cozi ca pe vremuri ? Tare nu-mi place chestia asta. Fac orice numai sa nu ma puna cineva sa umblu pe la ghisee...functionari, etc...

Sa avem o zi usoara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Uliuuuuuuuu......ce-i cu starea asta de lesin puturos pe aici?
Care mai de care se vaita si se plinge.....pai in loc sa va tarati si sa va scurgeti de pe scaune si sa stati sa va lamentati de oboseli,munci si astenii,puneti mana si bucurati-va de ce aveti linga voi si de natura care va inconjoara.
Nu-ti trebuie timp pt asta....dimineatza in drum spre serviciu....doar sa asculti un pic sporovaiala pasarelelor si sa incerci sa inspiri aerul ala de dimineata......atit si nimic mai mult....
Parca ati fi niste babe din alea resemnate si lamentabile care-si pling zilele care le mai au de trait....zau asa.....aveam pretentii la voi....
A! Si daca chiar va cad muschiifaceti o cura cu polen,fetelor,doua lingurite pe zi(sau linguri,daca vreti efect mai rapid),o luna intreaga.....veti fi ca noi.....
Ha! Auzi la ele......si se mai vaita ca tin doar ele subiectul.
....
BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput