Mamici de martie-aprilie 2006 (60)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Nshiro,
draga mea, stiu ca orice ti-as spune nu cintareste mai mult decit parerea medicilor... insa eu ma rog ca acea gaurica sa nu fie, de fapt, chiar asa o mare problema... Nu incerc sa iti distrag atentia de la griji, pentru ca sunt convinsa ca si eu as fi la fel de suparata ca si tine. Doamne-ajuta sa fie bine, trage aer adinc in piept si mergi cu speranta mai departe, ca Dumnezeu e mare! Pupic la papusa Maria.

Biuta, multumim ca ne tii la curent, sincer iti spun ca abia astept sa ma duc la culcare pentru ca miine dimineata sa gasesc vesti proaspete despre Tina.

Ciuf si Zuzilici,
si eu ar fi trebuit sa merg azi la controlul saptaminal, dar au fost prea aglomerati si m-au programat pentru miine. Abia astept sa merg, sincer am de pus niste intrebari care ma cam rod, inca de simbata. In primul rind vreau sa intreb de intepaturile pe care le simt in vagin, care simt ca ma termina uneori. Apoi, sa intreb de niste dureri de spate (de mijloc) care nu-mi dau pace tot de simbata. Poate si-or face si ei pomana si m-or controla vaginal, ca tare vreau sa stiu daca mi s-a mai modificat colul, sau nu. O sa va spun miine dupa ce vin, ca la 10:20am e programarea (eu sunt pe GMT-7, cunoscut ca si Mountain Time).


Va las si eu acum, mi-e greu sa stau pe scaun cind simt intepaturile astea in vagin... A, si ar mai fi faptul ca, daca merg in picioare, parca am burta de o tona. In sensul ca a inceput sa devina dureros sa-mi car burta cu mine. Nu stiu ce sa mai fac, o fi asta semn ca se apropie termenul? Ce sa fac, daca nu stiu nici macar cum sunt contractiile... Aproape ca imi doresc sa mi se rupa intii apa, ca sa nu trebuiasca sa imi dau eu - nestiutoarea - cu parerea, cind oi avea contractii. Ca-s in stare sa stau acasa si sa ma gindesc ca alea nu-s chiar contractii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

NSHIRO,am ramas fara cuvinte!dar eu zic ca Maria este o fetita puternica si va fii si o sa vezi ca totul va fii bine pana la urma si Dumnezeu o sa aiba grija de ea sa se faca bine!pupici la bebica mica si sa treceti cu bine peste toate!!!

SERJ,multumesc mult!eu am vrut sa intru si eu sa vad pozele tale dar nu am reusit!eram curioasa sa vad cat a crescut mititica ta!LA MULTI ANI! cu intarziere si scuze ptr Ambra!

pupici la toate fetele




POZE CU BAIETELUL MEU,CU FAMILIA POZE CU BURTICA,POZE CU FATA ANA MARIA!SI BOTEZUL FETEI[/size=3]
http://community.webshots.com/user/cristinasilviu
CRISTINA&ANA-MARIA 17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns symaco spune:

fetelor,ma bag si eu ca musca in lapte..probabil cineva dintre voi tine legatura cu Tina dar inca nu a reusit sa posteze.
eu am primit un sms de la Tina acum cateva minute!
inca nu a nascut!




ps:Amr 6 zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor am intrat pe forum sa va felicit pe toate care va tineti deja comorile in brate si sa le incurajez pe cele care urmeaza sa nasca de acum incolo. Sa pretuiti fiecare moment alaturi de minunile voastre, sa fie sanatosi toti bebelusii de martie- aprilie si sa creasca mari si jucausi.

Multumesc pentru vorbele voastre bune...
Eu inca nu mi-am revenit complet, plang in fiecare zi, dar am mare noroc cu sotul meu care ma incurajeaza si ma sustine.
Sper, cu ajutorul lui Dumnezeu, ca peste un an sa o iau de la capat si sa reusim sa avem puiul nostru langa noi!

Am hotarat sa nu facem nimic impotriva criminalilor de doctori pentru ca am suferi mult prea mult, tot noi. Nu ma simt in stare psihic sa fac fata unui asemenea demers.

Va pup pe toate si nu stiu daca voi mai intra curand!

Laura cu 37+
Puiutul meu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/lauricisolomon/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeypuma spune:

Anairda si Laura Ioana, Dumnezeule cat de rau imi pare sa aud ca s-a intamplat asa ceva cu bebeii vostri! Va doresc putere sa treceti peste si sa dea Dumnezeu ca in cel mai scurt timp sa aveti alt bebe care de data asta sa reuseasca sa vina cu bine pe lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tcelen spune:

LAURA IOANA,IMI PARE FOARTE RAU PTR CEEA CE S-A INTAMPLAT ,DEFAPT AM MAI SCRIS PAREREA MEA,MA BUCUR CA AI PUTEREA SA INCERCI DIN NOU!STIU CA E GREU SA TRECI PESTE ASA CEVA,SA INCERCI SA LASI IN URMA SI SA O IEI DE LA CAPAT!DUMNEZEU SA TE AJUTE CA A DOUA OARA SA AI PARTE DE UN COPIL FRUMOS SI SANATOS!

POZE CU BAIETELUL MEU,CU FAMILIA POZE CU BURTICA,POZE CU FATA ANA MARIA!SI BOTEZUL FETEI[/size=3]
http://community.webshots.com/user/cristinasilviu
CRISTINA&ANA-MARIA 17.01.2006& IULIAN 22.11.1998

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tania2 spune:

sal


Aseara am fost la control si totul este bine.
Bebelina mea creste, pupa mama fata, are in jur de 4Kg nu a mai putut fi masurata la echo ca nu-s ce rahat de aparat are dr. ca ea nu se mai incadra in dimensiunile lui.
Am facut si control vaginal si colul este ok dar moale.
Asadar, simbata 15 aprilie pe la pranz o sa intru in operatie cezariana si o scoatem pe bb afara.
Azi e marti, pana simbata mi se pare o vesnicie....
Ciuf, nu stiu ce sa-ti zic de hemoroizi ca eu am reusit sa nu posed. Ai grija de tine si lasa bebelina sa vina cand vrea ea. Te inteleg ca suntem pe ultima suta de metri si nu mai avem rabdare.
Aida_o, si eu am mici intepaturi in vagin dar aseara la control colul era inchis. O fi semn ca vrea sa se deschida in curand.
Catdespre contractii nici eu nu stiu ce-s alea, noroc ca nasc prin cezariana. Bafta multa!

Pupicei
Tania 39w1d


bb si tania

http://community.webshots.com/user/red_tania
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20722;19/st/20060414/k/e50a/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns honeypuma spune:

Tania, ce putin mai ai si o sa iti tii printzesa in bratze! Oau...nu imi vine sa cred! Iti doresc ca nasterea sa fie cat mai usoara, totul sa decurga ca la carte, sa ai o bebitza sanatoasa, frumoasa si papacioasa! Refacere grabnica si mult mult laptic pentru bebitza!

Fetelor, nici eu nu prea am contractii...si eu cica o sa nasc natural ca doctorul meu nu prea e de acord cu cezariana facuta asa de amorul artei...offfffffff...daca nu sunt in stare sa nasc?! Daca ii fac rau lui bebe?!

Pupici tuturor

37w 6d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana_marius spune:

aida_o si eu sunt in aceeasi situatie ca tine. Am acele intepaturi in vagin si nu pot sa mai stau nicicum, uneori simt ca ma trage cineva de burta in jos si habar nu am cum sunt contractiile. Am intrebat si eu sapt. tracuta si nu mi-a raspuns nimeni. Asa ca si eu imi doresc sa mi se rupa apa ca sa stiu sigur ca e momentul. Noaptea cand am dureri nu stiu daca sa ma mai culc la loc sau nu. Ma gandesc daca sunt contractii si eu dorm si ma trezesc cand e prea tarziu. Cred ca mamicile or sa rada de mine. Sper totusi cand va fi cazul ca imi voi da seama care sunt adevaratele contractii. Si eu am crezut ca toate astea sunt un semn ca se apropie momentul, dar vad ca nu prea...mai am un pic si ajung la DPN.
Am fost si la dr. azi, totul e bine...sa astept. Acum ei au Pastele si vor fi liberi pana martea viitoare. Daca pana atunci nu se intampla nimic, voi merge iar la control si abea apoi vom vedea ce facem. A spus ca 2 sapt. dupa DPN nu se considera depasirea termenului.

Am uitat sa spun ca aseara am incercat si cu si degeaba.

Ileana 39+
Poze cu noi Nepotul meu David
Ghindoaca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA GEORGIANA spune:

Honeypuma,crede-ma nu ii vei face rau lui bebel,nascandu-l natural.Sta in puterea noastra,a femeilor,sa stim...sa nastem(daca pot spune astfel...).Bravo dr. care nu face cezariene ,,de amorul artei,,!Vei vedea ce bine te vei simti si cat de repede va trece.Curaj!

Catrinel bine ai revenit!Oana este o dulce si,aidoma Theei,doarme minunat!

Ciuf,mie mi-a aparut un hemoroid care s-a accentuat in timpul travaliului si al nasterii,dar acum se micsoreaza pe zi ce trece.Ma ung cu Carpicon(si pe mica cusatura)si imi pun supozitoare tot cu Carpicon.

Nimic nou despre Tina?Am sunat-o aseara dar avea tel inchis,asa incat i-am lasat un mesaj.

Laura,curaj mult si putere sa depasesti momentul.Este cumplit de greu,imi pot imagina,dar,cu ajutorul lui D-zeu si cu dragostea sotului tau vei putea ...renaste.Oricand,nu ezita sa-mi ceri ajutorul,daca vei avea nevoie de un demers...mediatic.

Aida,mai gusta cat mai poti din aceasta perioada minunata,chiar daca ti se pare grea.Mie mi-e asa de dor!!!!

Nshiro,Maria se va face bine!!!!Clar!!!!Nu te amara si ai incredere in D-zeu,gaurica se va micsora poate fara interventia medicilor sau chiar daca se va ajunge pana acolo,totul se va termina cu bine!fetele!

Noi crestem frumos,astazi cantarim 3.440,adica exact atat cat am avut la nastere(am pierdut in spital 350 de gr.).Mancam,adormim la san,spre disperarea lui mami,mai si plangem ...de fitza,atunci cand avem chef sa socializam.Daca eu rezist(cu greu!!!) atunci cand aud plansul...de fitze,tati sare si o ia in brate si danseaza cu ea.Si bebita este lesinata dupa tati.Si mai este si copia lui fidela.
Sunt convinsa ca nu sunt singura care se plange ca adoarme bebelul la san,dar sunt f. curioasa cum il treziti voi,cele care va mai confruntati cu asta?

ANDREEA GEORGIANA,mamica de Thea Antonia... frumusica
http://community.webshots.com/user/andreeageorgiana

Mergi la inceput