Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (92)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Si uitasem sa remarc rozul infinit pe care l-au adus in lumina blanda din Herastrau Ioana si Miruna!
Pardon astea-s de saptamana trecuta V-am spus eu ca-s defazata... (rushinik)


Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:

Anya am inteles ce este glutenul,dar vin cu o intrebare (sa nu ma bati)cand am avut-o pe fata in '93 mai exact nu am stiut de asa ceva si atunci de ce pe unele cutii de cereala care au gluten se recomanda dupa 6 luni?

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilia76 spune:

Spun si eu « La multi ani ! » si mult noroc sarbatoritilor de astazi: Maria Ilinca, Clara Maria, Maria, Iustin si Alexia Maria .
Cu noroc ai sanatate, intelepciune si tot ce iti doresti ca sa te simti implinit.


Probabil cea mai buna mamica ...

Otilia (mamica de Andra din 29.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Ina, m-am gindit sa fie clar ca eu sint mama mirunei, si de-asta am umplut Hersatraul de roz-bombon. Drum bun acasa!

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Gata buburuzelor,
am reusit sa fac un nou album de poze aici , poftiti de ne vizionati
.

Ina, sper sa mai vorbesc cu tine inainte se pleci dar iti urez de acum drum bun si sarbatori fericite. A, si felicitari pentru dintisori, v-am vazut pozele, e dulce rau de tot Ilinca.

pupaturi la toate lumili


Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo74 spune:

Buna ziua dragele mele!

In sfarsit am recuperat si eu ce ati mai scris, dar bineinteles ca n-am retinut tot, dar din ce imi mai aduc aminte...

Codruta imi pare rau ca am ratat ieri dar niciodata nu e prea tarziu "La Multi Ani Petra! Sa ne traiesti si sa te faci mare si desteapta si norocoasa"

Ina bine ti-ai mai facut timp de noi, daca se poate zice si asa chiar ma intrebam ce mai faceti! Sa-ti traiasca minunea si sa va bucurati de ea
Parintii lui Sarah stie...ca doar mama ei o tinea in brate si o incuraja

Ioana tu ai facut cumva petrecerea de dupa botezul Mirunei la Thalia?

Bun venit noilor mamici! Cred ca suntem grupul cu cele mai multe mamici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns locca spune:

Buna dimineata la pranz de-a dreptul

La multi ani sarbatoritilor: Clara Maria, Maria Ilinca, Maria, Iustin, Alexia Maria si Antoine Nicolas! Sa cresteti mari, voiosi, frumosi!
Ina, imi pare rau de febra Ilincai (mama ce-mi place numele asta, asa s-ar fi chemat si copilul meu daca era fata), sa nu incepi si tu cu paranormalul acum, sau daca incepi iti zic eu ca 3 e numar de-ala special si totul se va schimba dupa, adica urmatoarea aniversare va fi super ok.
Mi s-a stricat laptopul azi, mirosea a ars si avea niste dungi ciudate pe ecran asa ca l-am scos din priza si cred ca-i fac igropaciunea .
Foarte frumos a fost ieri in parc. Pe langa faptul ca Matei s-a dat iar in stamba si a adormit ca un betivan cu capul pe tejghea. Data viitoare luam si supa cu noi ca sa stam mai mult. La noi mama e floare dar cum nu o sa fie in bucuresti duminica viitoare ne putem face de cap prin parcuri, suntem liberi de obligatii.
Multumesc fetelor care au facut poze ieri si le-au si pus pe net , eu am cateva de acum 2 duminici dar nu am apucat sa le cocotz.

Ruxandra, mama de www.hps.ro/matei" target="_blank"> Matei (13 sep. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid2003 spune:

Iar v-ati intalnit!!! Bravo voua, super pozele.

Am fost sambata in Herastrau ca duminica am fost in vizita. Vroiam sa va raportez ca am ochit locul unde sunt cele mai bengoase carucioare din Bucuresti. Ambiance Cafe e mic copil, am vazut pe terasa la Casa Di David un carutz exact din ala din pozele lui Doruletz, OZN de o mie de euroi. Arata bine si in realitate, ce sa zic...am mai vazut si altele. Acolo in parcare sunt cele mai bengoase masini si pe terasa cele mai bengoase carutzuri, ce mai, iti "ia" okii nene!

Dar pentru ca si fata mea e "fitzoasa", i-am pus ochelari de soare (primiti de la nashica din strainatatzuri). uite aici, am pus poza in albumul de 6 luni.
Problema la noi nu era numai de fitze (dar si de asta ) chestia e ca in parc, la plimbare, daca ii vine soarele in ochi, se supara asa de tare ca se pune pe un urlat de ii vine rau si trebuie sa plecam. O blindez cu tot acum, ochelari, crema de fata (dr Calapod mi-a recomandat gama Avene, e una cu factor 50+). Ea deja s-a prajit pe obraji si nu vreau sa fie si mai prajita, oricum soarele e bun pentru oase dar pentru piele nu prea.

Pupici pe nasucuri. Bine ca i-ati gasit niste subiecte de "scandal" Sofiei, ca asa am citit si eu . Nu mai citisem demult la alte subiecte, dar stiu ca la mamicile de nov-dec pluteste mereu in aer o samanta de scandal...sa nu le fie cu suparare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Simo, desigur ca la Thalia am petrecut dupa botezul Mirunei; acolo e locul nostru de baza pentru obtinerea hranei cea de toate zilele. Simbata am gfacut comanda la telefon, si pina am ajuns la ei era gata mincarea, am luat-o si am mincat acasa, cu prietenii (ca sa n-o tin pe Miruna in fum la restaurant).

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sofia_misicu spune:

DIn ciclul "am copil normal sau am fatat un animal?": e normal sa isi balangane capul in dreapta si in stanga ca Ray Charles inainte sa se culce? Cand e pe cale sa adoarma sau sa se trezeasca isi balangane capul ca copiii de la orfelinat. Sotul a inceput sa ma sune de la servici sa duc copilul la doctor. E cazul?


In alta ordine de idei s-ar putea sa ma duc la o revista sa imi faca schimbare de look ca eu nu am reusit nici pana acum sa ma duc la coafor. Pica tocmai bine inainte de botez. Noroc ca am pile pe la jurnalisti...

Sofia si Nuka (02.11.2005)

Mergi la inceput