Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (92)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

nanadana, sa fiti sanatosi multi ani de-acum inainte!

Ioana, mama Mirunei (25.08.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia2904 spune:

Apar punctele ca nu stiu unde sa incadrez textul la ultimul format unde tot scrie "[list]etc.O sa mai incerc poate o sa-mi iasa pina la urma ,sau da-ti-mi sfaturi,sint mai noua in ale scrisului pe calculator.

Mamica fericita de fetita 13.11.2005 si baiat 30.07.2000

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Nanadana mersi frumos. Si Antoine e tare dragalas, plus ca e tizul meu.

La Multi Ani lui Antoine si sanatate multa.
La multi ani si sarbatoritilor celorlalti sabatoriti de azi Clara Maria, Ilinca, Maria, Justin, Alexia Maria, sa fiti sanatosi si papaciosi.

pupaturi la fete,

Anto siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dory232002 spune:

Carmi, pozele "mestesugite" nu le-am realizat eu, mi le-a facut o colega de serviciu, nu stiu din pacate ce program foloseste, daca aflu iti spun.

DORY & ALEXANDRA DENISA
http://photos.yahoo.com/dory232002

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Flavia, mie mi-a zis dr. sa fac asa:
250 ml lapte pui 2 tb. de calciu lactic si lasi sa deie in clocot. tragi deoparte si pui intr-o strecuratoare cu tifon sa se scurga la frigider....si vezi apoi.
poti face si din lapte praf. eu vreau sa fac din lapte praf asta care l-am primit gratis de la primarie, doara nu i-o fi greata!
eu inca nu am facut.trebuie din 8 aprilie..ca n-am sita inca. Aduce sotu' azi din piata una noua.
si trebuie sa-i dau 20-30 g/sapt de branza amestecata fructe(cu mar, banana etc.) sau ii dai goala daca ii place.
bafta!

Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
Stefan Peter

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana_ch spune:


La multi ani! sarbatoritilor

Poze cu Lucas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Buna dimineata!
Multumim tuturor pentru urari
Am o stare de nestare! Pe langa ca ne pregatim intens plecarea la Cluj vineri dimineata, e a treia aniversare consecutiva pe care Ilinca o sarbatoreste fie cu diaree, fie cu febra De aseara are febra 38,2. Nu-i mare, dar desi i-am dat paracetamol supozitor, febra revine dupa 8-9 ore. Innebunesc, ca nu stiu de la ce. Are niste muci, dar muci a mai avut si nu cu febra. Dintii de sus nu par sa-i iasa.
Asa ca toata bucuria cu ceapa mi s-a dus.
Voi sunteti niste dragute ca ne laudati si felicitati de fiecare data. Ilinca are insa o mama care nu mai reuseste sa socializeze. Am reusit sa vad pozele de la intalneala de ieri cu supercopii si supermamici si va invidiez ca va puteti intalni macar duminica si pentru soarele din Bucuresti!
In rest, de scandaluri si cancanuri pe forum n-am timp, nici macar daca dati linkurile directe. Nu ca as pierde mare lucru....
Mai bine mai stau de vorba cu voi cand reusesc sa intru. Mi-e cam dor de voi, cele cunoscute la Bucuresti. Abia astept sa ajung la Cluj sa o cunosc si pe Codru si pe Mariana cu pruncii lor.
Imi pare rau ca participarea mea cam la fara frecventa la subiect nu ma ajuta sa cunosc mai bine si mamicile care ni s-au alaturat in ultimele doua luni.
Va las acum, ma intorc la trebi si va pupacesc.




Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otilia76 spune:

Doamne ce viteza aveti la scris!!!

Veronica (Hildegard) sa stii ca si noi am fost la socrii mei (la 230 km de Bucuresti) acum doua week-end-uri si intradevar ne-am carat cu jumatate de casa, ca nu stie niciodata de ce ai nevoie, noroc ca am avut unde sa le punem. Si tot am uitat ceva, desi era trecut pe lista, dar in dimineata aia in graba mare sa nu prindem aglomeratie pe drum am uitat sa ma mai uit pe lista .
Noi nu am avut patut pliant si Andra a dormit cu noi in pat. Ea a dormit, eu in schimb am stat stresata toata noaptea ca inghesui copilul. Dar rezolvam noi si problema asta, o sa cumpar un patut pliant si-asa o sa avem nevoie de el in vancanta.

Eu am cateva nedumeriri dar inca nu pun intrebari, astept sa scap de moderare ca stiu ca imi apar tarziu masajele. Sper sa nu uit pana atunci ce vroiam sa intreb .


Probabil cea mai buna mamica ...


Otilia (mamica de Andra din 29.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Mai intru o data ca am uitat: ptiu ce seamana Matei si Nuka! Parca-s frati?!



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns country girl spune:

Si Simo, l-am vazut pe Luca cum o mangaia pe Sarah! parintii ei stie?



Ilinca (10 septembrie 2005)

Mergi la inceput