Clubul brasovencelor (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Buna brasovencelor
Sanziana ce mai face fetita ta?Ce fain ca vine babyexpo la Bv!O sa merg si eu .
Roxana eu nu stiu nimic de Gogonea ,dar din experienta mea de la nastere si din ce am auzit de la alte mamici medicii astia cu renume si mai in varsta nu prea isi mai dau interesul si te flituie repede ca de nu mai au timp si au f. multe cliente.Eu daca ar fi sa nasc inca o data mi-as alege un medic mai tanar care sa aibe rabdare sa il intreb tot ce ma framanta si sa nu se grabeasca cu mine cand sunt la consultatie.
Daisy uite aici niste poze(ce am momentat acum pe pc) :
http://pg.photos.yahoo.com/ph/cristina_c66/album?.dir=/2791re2&.src=ph
Apropo de expozitii ,zilele astea este expozitie cu vanzare de textile si incaltaminte la sala sporturilor si Aro pentru cine nu a auzit reclama.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Multam de raspunsuri, inca mai astept opinii daca mai sunt mamici ce il cunosc.
Eu nu am mers la el ptr ca e renumit sau in varsta, si sper asta sa nu fie un impediment in continuare. Pur si simplu am "nimerit" la el si mi-a placut si am continuat sa merg la el. Acum ar fi cam tarziu sa il schimb si nici nu am motive ptr ca s-a purtat ok de fiecare data cu mine.
Doar vroiam sa mai vad si alte pareri ale celor ce l-au cunoscut.

Va salut cu drag,




roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Cristell poate ne vedem la baby expo. Acum depinde si cand ajungem. La cel din Bucuresti Marinei i-a placut foarte mult in sala unde au cantat formatiile de copii. A inceput sa danseze si pana la urma a ajuns pe scena.

Expozitia de la Aro e si duminica ? Ca poate ajung si pe acolo.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina...

"We can do no great things - only small things with great love."
("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")

Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

Am pus pozele cu brasovul si pe sit (vezi la semnatura). Sunt mici ca sa le pot incarca. La cerere trimit si cele mari.

Ildy si Blanca Andreea 16/06/06

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/ildyqo/my_photos

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;54;104/st/20060616/n/Blanca+Andreea/dt/8/k/280c/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Corina75 spune:

Ma mai primiti si pe mine?
Ca am somat bine in ultima vreme......

La Gogonea am fost si eu o data...accidental...eu am nascut prin cezariana cu Badea, toate bune, dar vorba lui Cristell...mai bine alegi pe cineva care chiar are timp de tine....
Oricum, am colege care merg la el si am auzit numai de bine, dar nu stiu pe nimeni care sa fi nascut cu el....

Am si eu o intrebare: ce stiti de gradinite prin Brasov..curate, cu limbi straine si personal de incredere?

intalniri ati mai facut? ca noi....ne-am operat de hernie, ne-am mutat, deci timp ioc.

Corina si Andrei (24.11.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Bine ai revenit Corina!

Ildy, bine ca ai apucat sa faci pozele inainte sa ninga si ai mai prins ceva frunze de toamna pe copaci, ca acum nu prea mai sunt.

Referitor la Gogonea, am inteles de la mama ca el nu ar mai lucra in maternitate, ci doar la cabinet. Roxanici ar trebui sa te interesezi daca poti intradevar sa nasti cu el. Mai face garzi in maternitate sau il pot chema doar cand nasti ? Tie ce ti-a zis ?

Corina75 bine ca le-ati facut pe toate inainte ca sa puteti sa ma linistiti de sarbatori.
Cine s-a operat de hernie, cel mic ? Te intreb pentru ca si la Marina am impresia ca ii iese buricul cam mult, cat un bob de mazare. Culmea e ca nu a fost asa de la inceput, ci cred ca spre 10 luni a aparut. Asa ca ma intreb daca nu va trebui la un moment dat facut ceva.
Daca ai putea as imi dai mai multe amanunte ti-as fi recunoscatoare.

Referitor la gradinite nu prea stiu nefiind momentan in Brasov. Dar poate gasesti ceva informatii interesante aici:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=71736

Intalniri nu s-au mai tinut, nici macar virtuale.
Poate de sarbatori !?

Eu am concediu 2 saptamani de sarbatori si ma intereseaza daca stiti unde si daca se face oraselul copiilor si orice alte activitati cu Mosul, brazi, copii... Ca nu as vrea sa se plictiseasca Marina in vacanta.



Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Hmmm, m-ati pus pe ganduri ca sa nu zic ca m-am panicat;

O sa deschid subiectul cu nasterea la urmatoarea mea vizita la cabinet. Pana acum nu l-am intrebat pe el personal daca mai activeaza in cadrul maternitatii, dar asta primavara prin aprilie intr-o scurta discutie cu asistenta de la cabinet mi-a zis ca dr Gogonea mai merge si la maternitate.
Acu stau cu morcovul pana la urmatoarea vizita...sper totusi sa pot naste cu el ca altfel...sa imi caut pe altcineva acum.......

Oricum,multumesc mult ptr raspunsuri.

roxana 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Roxanici, nu era deloc intentia mea sa te stresez. Linisteste-te, totul va fi bine.

Chiar daca nu mai lucreaza la maternitate, am inteles ca nu sunt foarte multi medici pt garzi si s-ar putea sa ii foloseasca si pe cei din afara. Asa ca poate mai face totusi garzi pe acolo. Intereseaza-te ca sa stii cum stai, dar nu te stresa. Intreaba eventual si daca va fi nevoie de cezariana daca dansul mai face.

In Franta, unde am nascut eu, se naste cu moasa, nici macar cu medicul. Si la spitalul la care mai prinzi locuri. Cand am nascut eu, am nimerit intr-o duminica dimineata cand nu stiam pe nimeni, dar nasterea a fost ok si fara probleme.

Sanziana & Marina (03/10/2004)Cand s-a nascut Marina... Varsta Marinei


"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Sanziana, nu m-ai stresat deloc, stai linistita ; doar sunt pe ganduri acum. O sa ma lamuresc ce si cum foarte curand.

Stiu ca se naste cu moasa in alte tari dar la noi inca nu e cazul. Imi povestea o mamica ce a nascut acu 2 zile ca la maternitate in brasov sunt max 2 moase pe tura si cand a nascut ea erau vreo 5 mamici in acelasi timp si moasa se plimba de la una la alta.... deci inca nu e de dorit sa nasti la noi cu moasa.

Si daca tot imi supravegheaza cineva sarcina si ma cunoaste, as prefera sa nasc tot cu el...sa nu stau sa explic atunci medicului de garda ce vreau si ce am sau am patit.

Multumesc inca odata ptr raspunsuri. Io is optimista inca si nu m-am dezarmat, doar am cateva intrebari ptr al meu dr.



roxana 22+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristell spune:

Corina eu am auzit de o gradinita particulara buna de la o vecina de a mea.Nu stiu exact,dar am inteles ca e pe langa Traian sau pe strada Traian si se numeste ceva cu little,daca ma intalnesc cu vecina o s-o intreb mai multe.Ea s-a oferit sa ma duca pana acolo cand se duce dupa fetita ei.Vecina e tare multumita.Mi-a spus ca fetita ei a mai fost la doua gradinite de stat pana acum si ca asta e singura unde nu a mai plans cand o lasa acolo.A spus ca nici nu se compara cu cele de stat la mancare,sunt putini copii in grupa,jucarii,invata engleza si educatoarele se ocupa de ei.La 4 ore costa 100 e si nu mai trebuie sa aduca nimic cum ducea la cele de stat(rechizite,hirtie igienica si altele).
Alte gradinite nu mai stiu.

Mergi la inceput