Clubul brasovencelor (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lullabay spune:

Multumesc Sanziana !!!Si colega mea va multumeste..bine ca mi-ai spus niste nume de strazi,acum macar cand va da cautare pe net dupa pensiuni se va orienta mai usor!!!

39+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Brasovencelor, nici la inceperea scolii nu v-ati intors !?
Vad ca se trage chiulul la greu.

Noi am inceput gradinita de pe 5 septembrie, am mers 6 zile cu plansete dimineata dupa care am facaut o indigestie si de 4 zile tragem chiulul.

Stie cineva cand se deschide stagiunea la teatrul de papusi din Brasov si cand sunt spectacolele ?

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina... Poze

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Daisy spune:

Ce-mi vazura ochii?????????
Pagina a-7-aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa???????????????????????????
Noroc cu Sanzi ca mai intretine atmosfera, dar haideti sa o ajutam!!!
Cat sa ma mai milogesc pentru niste fotografii cu Brasovul agonind in culorile toamnei???
Promit sa va pun Rockies Mountaines, de aici din Alberta.
Pleaseeeeeeeeeeeee,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Daisy, ma simt vinovata. Fotografii noi cu Brasovul nu am, dar am unele de asta vara cu junii si am tot spus ca le pun pe internet si nu am reusit. Ce-i drept sunt cam neclare ca sunt facute cu telefonul.

In ceea ce priveste Brasovul agonizand in culorile toamnei parea destul de in forma, spre deosebire de ai mei care agonizeaza toti (inclusiv eu) cu cate o viroza, laringita, otita... Am stat o saptamana la Brasov in concediu medical de ingrijire a copilului bolnav si nu am putut iesi din casa!

Asteptam pozele cu Rockies Mountaines!

Sanziana & Marina (03/10/2004)

Dragostea ne-a fost data ca sa invatam sa ne depasim egoismul, sa invatam sa ne pese mai mult de altcineva decat de propria fiinta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Pentru cele care au copii intre -9 si 0-5 ani pe 1-2-3 decembrie va fi Baby Expo si la Brasov. Eu am fost in septembrie la cel din Bucuresti si a fost foarte frumos, atat pentru noi cat si pentru cea mica. Doar ca am cheltuit cam mult . Cred ca vom trage o tura si in Brasov. poate ne intalnim pe acolo.

Mai multe informatii aici:
http://www.babyexpo.ro/

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina...

"We can do no great things - only small things with great love."
("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")

Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Servus.
Intrebare pentru mamici si tatici din Brasov: vreau sa imi dau copilul de 3 ani si 10 luni sa faca activitati extrascolare. Ce stiti, ce si pe unde se poate face asa ceva?
Multumesc,
Nicoleta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ildyqo spune:

Hello fetelor,

Nu am mai intrat de un car de ani. Gaza mea imi ocupa tot timpul. Dar vad ca nici voi nu sunteti prea vorbacioase. Ce mai faceti?

Daisy - ti-am facut niste poze de toamna (si aramii si albe, ca asa-i toamna in brasov). sunt cam 16.5 MB. spune-mi daca ti le trimit pe toate (15 buc) si la aceasta calitate (ma refer la 2016 pixeli pe 1512 pixeli, nu la calitatea pozelor, astea sunt facute de mine care nu sunt profesionista, fac si eu ce pot) sau le fac mai mici? si pe ce adresa sa ti le trimit?

Altcineva mai vrea?



Ildy si Blanca Andreea 16/06/06

http://uk.pg.photos.yahoo.com/ph/ildyqo/my_photos

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;54;104/st/20060616/n/Blanca+Andreea/dt/8/k/280c/age.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Nu imi venea sa cred cand am vazut ca a reaparut subiectul si nu mai vorbesc singura.

Ildy, ce mai face Blanca ? Vreau si eu pozele cu Brasovul!

Nicoleta din pacate nu am informatii de actualitate, dr presupun ca la fostul Palat al Culturii (de langa teatrul de papusi, parca acum ii spune Reduta !?) se mai fac cursuri de balet, gimnastica, dans... Poate si la scoala populara de arta.

Stie cineva ce s-a intamplat cu fostul Palat al pionierilor de pe drumul spre Poiana ? Adica s-a mutat undeva sau a disparut cu totul ?

Uite ce am gasit pe internet:
http://www.judbrasov.ro/subordonate.php?ce=7
Centrul Cultural "Reduta"
Adresa Str. Apollonia Hircher, nr. 8, Brasov
Telefon +40.268.419.706
Fax +40.268.475.239
Director Petrule Rodica

Altfel mai sunt o gramada de cluburi sportive unde il poti da.

Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina...

"We can do no great things - only small things with great love." ("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanici spune:

Hop si eu pe-aici.

Am o intrebare desi stiu ca s-ar putea sa nu imi raspunda nimeni; eu incerc totusi.

A nascut cineva dintre voi cu dr.Dan Gogonea? mi-ar fi de folos cateva cuvinte fie bune fie rele.


roxana 20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sanziana72 spune:

Roxanici, eu nu am nascut cu el, dar mama a lucrat o perioada la maternitate (acum mai multi ani) si din cate am inteles eu e ok si e un medic bun. Nu stiu insa daca s-a schimbat sau nu in ultimul timp.


Sanziana & Marina (03/10/2004) Cand s-a nascut Marina...

"We can do no great things - only small things with great love."
("Nu putem face lucruri mari – doar lucruri mici cu multa dragoste.")

Mother Teresa (1910 - 1997)

Mergi la inceput