Paciente optimiste si gravidute ale dr.Tutunaru-5

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Buna fetelor,
Nu v-am mai scris de mult dar v-am citit.]
Felicitari marair.Se da Domnu'sa ai o sarcina usoara si un bb sanatos.Noi o sa te urmam in curand.Laura nu fi trista si astepata sa vezi rezultatul testului de sange.In rest toate bune.Astept sa-mi vina uratii.Nu am nici o simptoma decat sanii sunt putin umflati.Nu m-a mai durut nici burta saptamana aceasta.Maine seara merg la un banchet cu o clasa de-a XII a asa ca o sa ma gandesc ca sunt iarasi liceean fara nici o grija.Va pup dulce pe toate si va dorec un weekend placut.
Marair sa ai grija de bb.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Fetelor vs pup si eu

la mine nimic nou sub soare

mai dar Kitty pe unde umbla???

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micam spune:

Multumesc Silvana! De aseara stau si tot calculez cate zile , cate ore etc. ptr a fi bine. Si sincera sa fiu tot nu stiu ce sa fac... Cand mi-a scris dr. nici nu m-am dumirit prea bine ce si cum ca puteam sa intreb atunci . Mi-o fi dat schema asta in functie de foliculii si endometrul meu?...
Apropos. Voi stiti ca aspirina trombo-ass ajuta la cresterea endometrului?
Va pup si w-e placut !!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

Laura: hai nu ne zici nimic?asteptam vesti.mai bine veneam si eu cu tine sa imi fac un bHCg k azi mi-am facut 2 teste de sarcina si ambele au II, dar cea de-a doua liniuta e mai pala, si parca nu ma port bucura prea mult.pana luni cand pot sa fac analiza de sange stau k pe ace.
va pup pe toate fetele de aici si sper k Dumnezeu sa ne ajute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

Madaluta , FELICITARI !eu cred ca esti gravida , asa ca stai linistita , sa ai grija de tine si puiul cel mic.
Marair, bafta maine la dr.!Sa ne tii la curent.
Eu din pacate nu am vest prea bune , ieri am fost la Bucuresti si mi-am facut Beta-hcg , rezultatul mi-au spus ca il am saptamana viitoare in jur de 13, dar azi de dimineata am aflat singura rezultatul.......mi-a venit ciclul. Asa ca toate sperantele mele s-au spulberat , asta este , poate am mai mult noroc data viitoare.
Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

laura:imi pare rau k nu suntem amandoua odata, dar e bine k ti-a venit Cm k stiu k aveai probleme si cu el. luna viitoare o sa treci si tu la burtici, o sa vezi.eu sunt cam speriata k ma doare ovarul stang si imi fac fel si fel de ganduri pana o sa vad sarcina la echo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Laura... scumpa, stiu ca in curand va fi bebe si la tine, ai sa vezi!

Marair, bafta azi la eco, cand o sa-ti vezi punctuletul cel drag!

Inteleg ca mai avem o ? Madaluta, felicitari, sarcina usoara si bebe sanatos! De cat timp mergi la T.?

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Laura, Nu dispera, sanse sunt in continuare, o noua luna a inceput.
madaluta, astept confirmarea ca totul e Ok sa te pot trece la viitoare mamici. Oricum, eu te felicit de acum si-ti tin pumnii!
Va urez tuturor o saptamana cat mai frumoasa!
Amely, cand ai rezultatul de la PAP?
Eu sunt relativ bine, sunt super incantata ca mi-a iesit examenul de chlamidya negativ. De asta ma temeam cel mai tare, dar acum am rasuflat usurata.

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna dimineata fetelor!
va doresc o zi si o saptamana buna!
madaluta, felicitari!!!! iti doresc o sarcina usoara, de 9 luni si sa ai un bebe sanatos si frumos!
dl dr a inceput sa aiba reusite una dupa alta! curand, toate fetele de pe listuta, o sa treaca la!
spune-ne ai facut stimulare luna asta sau doar monitorizare? la laparo ce ti-a spus? ai luat ceva luna asta?
bubulina si tie felicitari pentru analiza negativa!
amely, te si asta e , ne tinem de manuta cu chisturile! eu sper sa scap de ele luna asta cu naturistele. sa stii ca ma cam inteapa, ba in stanga , ba in dreapta.
marair, sa vii cu vesti bune!
laura, nu fii trista! luna viitoare suntem noi doua la rand!
micam, silvana multi !
cum am zis la inceput, va doresc o saptamana buna! si mie imi urez asta, pentru ca am inceput perioada fertila si sper sa fie de bine!


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Bubulina, teoretic in dupa amiaza asta ar trebui sa am rezultatele PAP si HPV... Sper sa aflu azi. Inutil sa va povestesc cat mi-e de frica...
Dar trec eu si peste asta, de aia va am pe voi!

Danotino, sper sa le venim de hac, iar la urmatoarea eco sa nu se mai vada nici urma de chist!

Mai fetelor, voi stiti cumva ce program are T. luna asta, mai ales dupa data de 20-25? mie cam atunci tb. sa-mi vina ciclul, si vreau sa programez laparoscopia. De data asta nu mai vreau sa o aman sub nici o forma, decat daca (D-ne fereste) imi da d-na Badea un rezultat nasol la PAP. Altfel, sunt ff hotarata sa fac laparo.

Va pupica pe toate!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput