Paciente optimiste si gravidute ale dr.Tutunaru-5

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

laura:aici in C-ta stiu k cei de la Synevo fac analize si sambata dimineata.Dar este mai aproape C-ta de Slobozia decat Bucurestiul? temperatura ti-ai lut-o dimineata? dc e ridicata inca mai sunt sanse....multa bafta...Nici nu vreau sa ma gandesc in ce stres stai....Eu mai am 2-3 zile pana cand ar trebui sa imi vina CM si deja nu mai am somn, sunt agitata, imi fac fel si fel de ganduri, caut simptome...cu toate k luna asta nici nu am prea mult,nu am facut nici stimulare si nici nu s-a vazut vreo urma de ovulatie la echo...
Eu tot iti tin pumnii..si ma rog sa fie bine

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Laura se fac recoltari sambata la IDS, eu am vazut cand am fost cu sotul la spermograma.

Marair pup fata gravidoasa. sa ai grija de tine si de bb.

Madalutza...poate, poate

Kitty pe unde esti???

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Laura, testele de urina ies pozitive dupa 14 zile, asa ca nu te alarma.Ai rabdare, ca ue zic ca va fi bineee.TE pupicesc mult!
Amely, what's up?Te-ai lamurit cu tratamentele mele?Ai vorbit cu Tutunaru? Cand vii la cabinet?Pup mult nasucul tau
Bubulina, asa de bine ma prinde funda aceea mov!Nu-mi vine sa cred ca ma vad acolo la gravidute....imi vine sa ma imbat de fericire
Madanuta, ai rabdare, nu te mai stresa.Uite, ca dau eu sfaturi, cea care sapt trecuta intrase intr-o stare...Dar acum spun si eu din experienta...
Va pup fetelor pe toate!O zi excelenta sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Marair, pupici pe burtici! Chiar ca-ti sade bine cu fundita! Nu vrei sa ne iei cu tine???
Laura, nu dispera. La unele fete se pozitiveaza mai tarziu testele de urina, in plus conteaza foarte mult si testul pe care l-ai folosit. Cel mai bun, mai sensibil la hormonul bHCG dar si mai scump este Clear Blue. Incearca sambata un test de sange la Constanta! Noi iti tinem pumnii, ok?


Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Iubitele, va pup...acum am ajuns la birou ca am avut putina treaba.
Laura, eu cred ca nu sunt relevante cele 2 teste, intrucat le-ai facut prea devreme... La synevo stiu sigur ca au program de recoltare si sambata, iar Synevo ai si in Buc. si in C-ta, asa ca poti opta, care ti-e mai aproape. La IDS nu stiu sigur, dar poti suna sa intrebi, la nr. de tel. 021/2115863 sau 021/2115864.
Pupici si tin pumnii in continuare!

Marair scumpica, esti o draguta ca nu m-ai uitat cu tratamentul, poate...cine stie? ma inspir si eu de la tine, ca se pare ca a fost eficient. si ai grija de ghemotocul mic si mai ales, odihneste-te! astea trebuie sa fie cele mai frumoase 9 luni din viata ta, asa ca profita si dormi bine noaptea, relaxeaza-te, gandeste-te la lucruri frumoase si mai ales imagineaza-ti-l pe bebe cel frumusel si macacios, peste 9 luni!

V-am pupicit pe toate!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Uff, fetelor, de-abia acum am ajuns la birou! Am avut o zi de intalniri si alergatura..

Laura, iti tzin pumnii sa fie pozitiva analiza bHCG!!! Hai ca se poate!!

Marair, Amely, Marinar, Bubulina (pe fuga dar promit ca scriu cand o sa am timp.

Si acum va rog sa ma iertati, dar sunt obosita si trebuie sa o intind pe la alte indatoriri.

Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Fetelor liniste, liniste
Ce e cu voi???
Va pregatiti de meci???

va pup si vb maine dupa amiaza (eu am un proces si dimineta o sa fiu la tribunal)
sa va gasesc pe pag 1, da!

marina

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns micam spune:

Buna fetelor! Nu sunt pacienta dr. T dar am o intrebare ptr.. Mi s-a dat sa fac pregnyl duminica de dimineata la ora 8.00 si contact sexual chiar in ziua aceea - seara, apoi luni pauza si marti iar contact sexual. Din cate am citit aici pe forum contactul sexual nu se face la 36 de ore de la injectia cu pregnyl? Eu fac pauza chiar in ziua cand teoretic s-ar sparge foliculii? Voi cum stiti?
Va pe toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

micam, eu stiu asa: de la injectia cu pregnyl foliculul se sparge in 24-36 ore, are o viata de pana la 24 de ore, iar spermatozoidul traieste maxim 3 zile. Iar contactul sexual stiu de la dr T ca ar trebui sa avem din 3 in 3 zile, ca sa se refaca sperma si sa devina maturi gigeii. Acuma, potriveste-le si tu la cazul tau.
Multa bafta!
Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Seara buna, fetelor!Nici o veste de la Laura, vad...asteptam cuminti, Laura si toate teEu nu am fost azi la serviciu si intru de acasa sa va salut.Sper sa fiti bine sanatoase si luptacioase.Eu va trag de picioruse, de manute, de ce apucca sa ma urmati la mamici.Am niste emotii pentru luni, cand o sa ma duc la Tutu....Va pup pe nasuc pe toate si va tin pumnii din tot sufletul!

Mergi la inceput