Pacientele optimiste ale Dr. Tutunaru (4)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna!
amely, ce hotarata esti! :)) te pup!
nu stiu daca toate fetele sunt pregatite asa, chiar azi! eu nu prea.
bubu, da am facut laparo cu T in ianuarie.

sper sa va dau vesti bune! pana peste cateva zile nu am cum, dar ce greu e ...o sa ma stresez rau!


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Amely scumpo, eu lucrez in Giulesti, dar scap pe la 18.00 si din pacate astazi este nu stiu ce mare meci pe stadion, asa ca de la Orhideea la Bd. Constructorilor este inchisa zona, asa ca probabil imi va fi imposibil sa ajung la o ora rezonabila, asa ca daca vrei, mai bine o lasam pe o alta zi. Oricum, sunt extrem de incantata sa aflu ca esti asa aproape de mine.


Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Buna fetelor! Pe la Craiova e o vreme inchisaaa, care ma face invidioasa pe voi ca va intalniti la suc fara mine.

Adelia, T nu are incredere deloc in FIv facut in Romania. De aceea recomanda Ungaria. Incearca sa postezi si la subiectul FIV sau pe Szeged, fetele de acolo stiu mai multe.

Aurelia, bine ai venit! Sa speram ca trecem toate la si ne conversam de acolo. Ce zici?

Marair, zau asa, ce inseamna asta?!! Inca n-au venit rushii, de ce nu iti mai dai o sansa? mai ales ca simptomele de CM sunt foarte asemanatoare cu cele ale sarcinii. In niciun caz nu trebuie sa disperi! Nu vreau sa fiu "ciocanitoare" dar sunt pe aici fete care asteapta de 10 ani de zile si nu se agita asa in fiecare luna, desi se apropie de 40 de ani si li se termina rezerva ovariana.
Sezi mumos ca nu mai ai mult si faci un care o sa va manance urechile atat tie cat si sotului!

Amely, Laura, danotino, bubulina, nicky, marinar, si celelate fete, luati de la mine un .

Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Kitty, atunci o lasam pe alta data, abia astept sa ne cunoastem! E valabil si pt. fete

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Laura, uitasem sa-ti raspund: intravaginal iau si eu utrogestanul, 2 seara. Dar ma cam doare capul de la el..nu stiu ce sa zic, parca nu as prea avea nevoie.

Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Fetelor, ma bucur ca sunteti asa vesele!Eu din starea asta nu ies asa usor.In plus, ma ia si o racealaaa, ca toata lumea in jurul meu e varza..Eu inca astept o minune,dar imi cunosc bine corpul?Banuiala mea este ca s-a implantat embrionul,si atunci ma intreb:care pot fi cauzele sa vina totusi cm-ul? voi ce stiti?ma gandesc la o insuficienta de progesteron, alte cauze nu cunosc, dar probabil exista...gata, va las pe ziua de astazi, ca nu vreau sa va contagiez cu starea mea jalnica.poate maine o sa fie mai bine...in week-end plec din Bucuresti, o sa ma bucur de vreme si aer curat si o sa incerc sa iau lucrurile mai usor...pup toata lumea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Mersic frumos de raspunsuri!
Cit despre mine.......IMi doresc foarteeee tare un bebic ,dar la mine situatia nu mai e nici roza ,nici verde..a dat in grena cred!
Am deja doua fiv-uri nereusite si il pregatesc pe al treilea acum...adica in mai va fi .Asa ca...urati-mi bafta!
Va pup si va doresc tot binele din lume!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Bafta multa, Adelia... sa dea D-zeu sa se lase cu ochisori in mai!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

marair, ai perfecta dreptate. In cazul in care nu are unde sa se aseze embrionul, atunci se produce avortul menstrual si vin uratii.
Adelia, bafta multa!

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Marair gata cu stresul ca asta sigur nu sustine buburuzul mik din burtik. Pai unde e optimismul ce ne caracterizeaza???????

Amely eu lucrez la Gara de Nord, dar azi chiar nu pot. maine termin la 14.00, voi????

Kitty si tu esti in zona. Ce bine-mi pare.

Adelia sa ne ti la curent. sa dea DD sa fie 2 liniutze.

Fetelor va pup pe toate

marina

pozici

Mergi la inceput