Pacientele optimiste ale Dr. Tutunaru (4)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Aurelia bine ai venit printre noi. Speram ca T sa te ajute sa-ti imlinesti visul.

Daca nu ti-a dat sa faci analize inseamna ca e suficient ca i-ai aratat. Probabil dupa monitorizare, daca va fi cazul, va mai investiga cate ceva. Succes

marinar
http://pg.photos.yahoo.com/ph/msailor22/album?.dir=a71d&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelia alin spune:

Buna dimineata tuturor!
Sint noua la acest capitol,e prima oara cind postez aici.Si o fac in ideea ca voi reusi sa-mi ajut o verisoara care este si ea,la fel ca voi pacienta dr.Tutunaru.Problema este ca ea nu are internet acasa si nic posibilitatea de a ajunge prea des la internet cafe.Deci am preluat misiunea de a afla de la voi citeva raspunsuri la intrebarile ei.Bineinteles in masura in care puteti sa ma ajutati cu aceste raspunsuri.
Fata are un istoric glorios ,la modul ca a facut vreo 2 laparoscopii pt. desfundarea trompelor si vreo 3 inseminari,nereusite din pacate.In cele din urma a ajuns la dr.Tutunaru care i-a recomandat fara nici o ezitare sa faca fiv.
Acum eu va intreb.Acest medic nu face fiv-uri?Pt. ca a trimis-o la Budapesta sa-l faca.Voi stiti ceva de aceasta adresa din Budapesta?Adica stiti pe cineva care a ajuns acolo?
Cam astea ar fi primele intrebari
.
va multumesc anticipat !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Bine ai venit aurelia77! Te-am trecut pe listuta si iti urez succes!
adelia alin, eu iti pot raspunde doar partial la intrebare: dr. T. nu face nici inseminari, nici FIV. Nu stiu insa de ce i-a recomandat verisoarei tale sa mearga la Budapesta, poate alte fete te pot ajuta mai mult.

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Buna aurelia si bine ai venit.
Iti urez sa stai cat mai putin pe aici si sa treci repejor pe lista de pe care drahuta de bubu tot spera sa o mai lungeasca.
la toate fetele.
Dragelor, dar vad ca sunteti toate cam prea cuminti, ca aproape nu mai stie omul nimic de voi.
Mie mi-a spus ca de lina asta o sa incepem stimularea, numai ca eu m-am hotarat sa mai astept o luna sa vad eu cu ochii mei ce se intampla cu ovarul celalalt, respectiv daca ovuleaza, ca sa-mi iasa mie din cap, si abia dupa luna aceasta sa incep stimularea. Voi ce parere aveti? Gresesc? Sa va reamintesc in cateva cuvinte ce este cu ovarul asta al meu: in dec cand am fost prima oara la T mi-a vacut o eco si pe OS a vazut un corp galben si aunci mi-a spus ca inseamna ca am avut ovulatie. In martie nu am avut ovulatie deloc. Si am facut eu socoteala si ar fi fost: dec - OS(ovulatie), ian - OD(nu ovulatie), febr - OS (probabil sau sper eu ovulatie), martie - OD(nu ovulatie). In consectinta in aprilie ar fi randul OS si vreau sa vad ce face el asa de capul lui.
Va rog, spuneti-mi parerea voastra.
la toate fetele optimiste si aspirante si viitoare burtici.
Si apropo, asa cum zicea si marinar, poate iesim odata si noi toate tutunaresele la un suc. Cred ca ar fi foarte dragut.
si vorbim mai tarziu.
Stept sa voa doi ce mai faceti si ce mai zinceti.

Poze
Viata nu se masoara cu numarul de respiratii pe care le aveti, ci in
momente care iti taie rasuflarea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Neata, fetelor!Sunt tare amarata...se pare ca azi sau maine vin nenorocitii aia...da, ma doare de ieri burtica, dupa cum v-am si spus...nasol...vreau luna asta inseminare si cred ca o sa merg in paralel cu Tutu si cu Sabycul, unde a fost Laura>nu e asa ca treb sa fac o investigatie, sa vad daca sunt trompele permeabile,inainte de a face inseminarea?Nu de alta, dara ar fi hilar sa fac inseminare si sa fie ceva pe acolo infundat.Ce credeti, pot eu, din acuza autosugestiei, sa-mi provoc dureri de burta, de sani si sangerari, culmea, in a 6-7 zi de la ovulatie?Eu nu stiam ca pot aparea acele sangerari, de aceea zic ca nu m-am autosugestionat si pt ele.Nu stiu cum sa mai abordez problema, mai ales ca sotul meu parca a innebunit, vrea copil si mai avea aseara un pic si plangea, cand i-am zis ca nici luna asta nu se intampla nimic.Dupa ce ca sunt eu vai de capul meu, ma mai terorizeaza si el...Stau si ma stresez ca din cauza ca am mers 2 zile pe tocuri, care m-au incomodat aru de tot, poate s-a desprins embrionul de acolo...ce mai, scoateti-ma din jelania astama, si eram sigura ca luna asta gata!offffff

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna dimineata fetelor!
e o idee buna faza cu sucul! ar fi placut!
eu n-am nicio veste...:(
ziua 27: intepaturi in burtica, sanii nu s-au modificat deloc...eu am CM regulat si de obicei sanii mi se umflau cam cu 5-6 zile inainte. ciudat.
intepaturile astea ma cam deranjeaza!
voi ce vesti aveti?
adelia, dr T nu face FIV din pacate! te-a trimis bine la budapesta!
alte amanunte nu stiu, dar sunt subiecte deschise despre FIV si despre unde se face la Budapesta, daca intri acolo sigur te vor indruma fetele de acolo.
alte vesti? bune, sa fie! din astea triste...mai putin doresc sa aud! da?
va pup si va doresc o zi buna!

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

marair, nu fii trista! si eu am simptome in burtica!
in ce zi esti? ti-a intarziat?
poate nu este asa! trebuie sa speri si sa fii mai optimista.
sigur ca trebuie sa vezi daca ai trompele permeabile, inainte de a incerca o inseminare. pentru asta te sfatuiesc sa faci laparo si nu HSG!
te pup , hai poate ne luam de mana doua !


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

danotino tu ai facut laparo cu T?

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Neata fetelor,
Multumesc pentru primirea facuta.
Marair nu mai fi suparata trecem noi cumva peste toate.Nu suntem singurele care au trecut prin asta dar pana la urma vom reusi.
Nu stiu de ce dar sotul meu este foarte calm.Chiar mi-a trebuit ceva vreme sa-l conving sa mergem la doctor.El zice mereu ca vom reusi si nu ma streseaza nici cu prestatul nici cu venirea lui .Cateodata cred ca nici nu-si doreste asa de mult.Dar asta este doar in imaginatia mea probabil.Daca ar fi si el ca mine am avea o familie de nebuni.Unul trebuie mereu sa fie altfel decat celalalt.
Pupici multi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Buna fetele! Kitty, sper din tot sufletul sa ovulezi cum trebuie luna asta, mai ales ca e randul ovarului stang, daca nu ma insel, nu?

Marair, nu-ti mai induce starea asta de rusi, ca n-au venit inca, da? fii optimista, atat timp cat nu navalesc, mai sunt sanse!

Aurelia, iti zic si eu bine ai venit, si sa-ti implinesti repede visul!

Adelia, sper sa se rezolve si problema verisoarei tale in curand! dar tu, nu iti doresti bebic? sau ai deja?

Subscriu si eu la faza cu sucul! ce-ar fi sa ne vedem azi la o "barfa" mica? Io-s mai nebuna de felul meu, nu stiu prea multe... Lucrez chiar langa Orhideea, asa ca daca aveti chef de o sueta, dupa ora 16.00, ar fi tare dragut! Ca daca nu... ma supar si ma duc la coafor, oricum acasa nu ma duc, ca si asa sotul vine tarziuuuu!



"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput