Piticodromul de ian-feb05 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Alina Maria, La Multi Ani! Si petrecere frumoasa miine! Nu mai fi suparata, ca trece.

Clara, cit timp il tii pe Sebi la gradinita? De dimineata pina seara? Ma intereseaza si pe mine.
Altfel, iti urez sarcina usoara in continuare. Si povesteste-i lui Sebi ce se intimpla in burtica, sa nu mai sara.

Patricia, Bubu, noi avem istorie veche cu jucatul la masa, nici nu mai deschide gura daca nu are ceva ce il intereseaza de facut si e din ce in ce mai greu lucrul asta. Cel mai bine nu se joaca la masa. Eu il las sa se murdareasca, poate invata sa manince singur (desi tati si bona nu o fac.)


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

La Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Mi se par enorme preturile de la gradinite. Auzi la ei, sa dai un salariu pe gradinita. No way!

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Patricia, asta e partea mai putin placuta, din punctul meu de vedere, fiindca trebuie sa le strang de peste tot...dar ma mai ajuta si el.

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Clara03 spune:

Il tin de dimineata de la 8 pana la 5 seara. Si eu zic ca sunt piperati, dar intre o bona pe care o plateam cu 6.000.000 si nicioadata nu era multumita si nici noi de ea si intre hotii astia de la gradinita, prefer sa investesc in curu lu Sebi, pentru ca vad ca-i este, in sfarsit bine. Ferice de fetele care au mamici pé-aproape sau socare umane, pentru ca altfel, trebuie sa cam umbli la punga. Spuneam ca astept sa faca puiu un an jumatate ca sa-l mut la o gradi in Cotroceni, care ne costa 5.000.000 lei, asa ca solutii sunt, dar nu momentan.
Iar Bambi, care este vis a vis de Acorns, ii tin pe bebelusi pana la 7 seara. Nu va puteti insa inchipui cat bine le face colectivitatea. Daca i-ati vedea, cat de bine se simt, sunt convinsa ca v-ati schimba putin optica. Mor de dragul lui cand vin sa-l luam acasa si-l vad cat de ingamfat imi arata ce de jucarii are la gradinita si ce de lucruri este in stare sa faca. Toata lumea ii lauda acolo si le cresc foarte mult moralul. Mai mult, am invatat o gramada despre psihicul lor si am ramas uimita sa constat ca inteleg orice mesaj si ca din vorbele tale de incurajare iau ce le trebuie.
A invata sa manance absolut orice: salamuri, pizza, ciorbe, musaca si orice mananca oamenii mari, in afara de porc.
Acum n-as mai sta nici eu cu el acasa, pentru ca sgtiu ca n-am timp si disponibilitate sa ma joc cu el non stop, asa cum fac toti la gradinita. oricum, daca veti incerca experiengta asta, o sa fiti pur si simplu socatre de cate sunt in stare puii nostri. Trebuie doar sa-i provoci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Si eu sunt de acord ca le face bine colectivitatea si un alt atu este ca se vorbeste in limba engleza, dar pe mine ma revolta preturile aberante din aceasta tara, care in multe situatii le depasesc pe cele din afara.
Eu nu stiu cand il voi da la gradi pe Rayan, banuiesc ca pe la 2 ani si ceva, dar mai am timp de gandire.
Deocamdata vreau sa ma bucur eu de el cat pot, deoarece aceste clipe nu se mai intorc.

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Crinuta, sa stii ca la noi preturile sunt mici pentru o gradinita/cresa particulara fata de strainatate...

Clara, cum te descurci si cu Sebastian si cu noua sarcina? Ai inceput si munca?

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

Clara, Sebi a fost racit mult timp la inceput dupa ce l-ai dat la gradinita? Primesc acolo copiii daca sint bolnavi?



Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

La Mot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Fetelor stiu ca, probabil, deja sunt stresanta dar mai fac un apel, pentru ultima data, referitor la intalnire.
La apelul anterior nu au raspuns decat Oana (Bubu) si Patricia...parca erau mai multe doritoare.

Recapitulez datele intalnirii:
Sambata, 25 martie - Restaurantul Don Taco (str. Dr. Felix 101, langa intersectia Banu Manta cu Dr. Felix si fostul Bd. 1 Mai), sa spunem in jurul orei 16:00!?!

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Da, dar raportul venit-preturi e total aiurea la noi.

La restaurant stii ca vin, deci pune-ma te rog pe lista. Varianta sa plecam pe 24 e mica.


pupici lui Andrei


Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sirimie spune:

S-au schimbat planurile si vom ajunge la Baby Expo mai devreme, pe la 12. O sa ii dau sa manince acolo la ora 12 intr-unul din zonele Nestle unde mai maninca bebelusi.

Liviana, Tomasa, Gabi, si cine mai merge miine la Baby Expo, ne intilnim ?


Va dorim sa cresteti mari si frumosi!

Simona & Vladut (27 februarie 2005)

Poze la http://pg.photos.yahoo.com/ph/seirimie/my_photos

La Mot

Mergi la inceput