Branca ursului

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns copilutzu spune:

quote:
Originally posted by Avalon

Copilutzu, exista si tablete de BU si sunt eficiente.

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.




Bestial!!!
Sar'na de informatie!!



Un drum luuung incepe cu ...un pas !!!


copilutz'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

haideti dragelor pe prima pagina, ca e de lucru!
ia ziceti care-i doza maxima pe care i-o pot baga pe gat sotului odata? adica nu intr-o zi ci intr-o "priza"...ca nu se mai poate! asta e, ii scade tensiunea, i se inflameaza prostata, problema lui daca cu binisorul nu se poate! a ... si tinctura poate fi bagata in ceai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Fetelor , pot sa-i dau sotului de 2 ori pe zi , dimineata si seara cate o lingurita si jumatate? Pt ca e cam greu sa ia de trei ori pe zi. Si dc nu o ia pe stomacul gol isi face efectul? O sa se planga ca il doare stomacul .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

am inceput sa iau si eu, pastile de brinca ursului, nu am avut curajul cu tinctura, da cica are acelasi efect.
azi(Z2 de cind iau) am o durere de cap infernala,sa fie de la asta?
eu beau si ceai de cretisoara, cica si asta este bun.
IULIA
spor la tratamente, va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nusy spune:

Iulia:durerea de cap ar putea fi de la BU in masura in care ai tensiunea mica pt.ca...o face si mai mica(cred ca stii ca are ca efect scaderea tensiunii).Pt.a anihila acest efect se ia in combinetie cu o tinctura...nu mai stiu care(parca de marar),fetele care stiu exact iti pot spune.Mai asteapta o zi(daca nu ai posibilitatea sa-ti verifici tensiunea,cumva) si daca tot te doare capul...e clar.

Nusy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Iulia scrie in prospectul tincturii de BU ca in caz de hipotensiune se administreaza impreuna cu tinctura de maghiran ( Majorana hortensis), care are efect compensator pt ac deficienta.
miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

fetele sa va zic: eu sint hipertensiva!
am de obicei tensiunea 14/9 sau 15/10, asa ca....nu stiu ce sa va spun...da eu cred ca este de la asta, nu este nici o problema o sa iau in continuare tratamentul, stati linistite.
si am o ovulatie, mama mama, da eu mai STAU 1 luna si jumatate, pt a face tratamentul prescris de dr meu.
sa ne auzim cu bine, va pup, IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzuca74 spune:

Fetelor stiutoare,ce este mai bun ceaiul de BU sau tinctura?Ajuta la producerea ovulatiei?Eu sunt dupa o luna de tratament cu Clostylbeyt si Puregon (3 injectii),bineinteles fara rezultat (adica am avut foliculi pe partea stanga ,parte pe cate trompa este infundata,iar pe dreapta am avut 1 folicul mic,mic-deci fara sanse!!!)Doctorita a spus sa mai incerc 2 luni cu hormoni, ca poate da Domnul!Sunt cam plina de hormoni falsi si nu mai vreau!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

citeste mai sus si decizi tu, functie de cit de bine stai cu stomacul.
sa ne auzim sanatoase si manoase, IULIA(ADICA cu foliculi, cu sarcini, cu ce va doriti voi)
IULIA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

tzuca74, eu zic sa incerci BU impreuna cu Mastodynon.
Momentan fa pauza de hormoni, ca nu e indicat sa iei continuu.
E bine sa le incepi din prima zi de CM.
Daca vrei mai multe detalii, intra pe la subiectul legat de naturiste.

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput