Muzica buna mai asculta cineva?

Muzica buna mai asculta cineva? | Autor: miruna

Link direct la acest mesaj

Cand ati auzit ultima data la radio o melodie care sa sune bine , o melodie care sa va mearga la suflet
Imi place Celine Dion , ABBA , Brian Adams ... , sunt voci care plac tuturor .

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ariadne spune:

celine djon si noua ne place, hm....de aici si numele celinei care in nici un caz nu a fost ales de dinainte ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reliana spune:

Julio Iglesias, Michael Bolton, Bonnie Tyler,Bee Gees, si mai ales Jive Bunny. Si mai e o melodie super a Barbarei Streissand si Brian Adams - "I finally found someone"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adela spune:

Muzica buna?
Sade, The Corrs, Tears for Fears, Chris Rea, Simply Red, Joe Satriani, Texas, Billy Idol, The Doors, Dire straits, Chaikovsky..... .

Adela & bb Julia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla spune:

Noi ascultam mai putin radio(pentru ca se da foarte multa muzica italiana pe posturile nationale), dar combina se opreste doar noaptea. In timpul zilei, in afara de cantecelele preferate ale Isabellei, ascultam B.B. King, Chris de Burgh, Chris Rea, Rod Stewart, Joe Cocker, Vaya con Dios, Tracy Chapman...
Muzica clasica? Ne place, dar ma pot lauda ca mi-am facut un obicei s-o ascult. Imi place Brahms...
Pe curand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Muzica buna?Nu prea suntem noi cu muzica buna,inafara de Mozart si Ravel pe care le asculta veve,mai ascultam Clapton, Sade, George Michael,U2,Enya,niste Elvis [:P]...in rest nu prea;de obicei ascultam Moby,Pink,No Doubt,JLo, Depeche Mode si Ministry of Sound(niste dance-uri englezesi), plus rapareala sotului meu[:P]: Nas,DMX,JaRule,ble-bla-bla...ca m-a zapacit cu ele!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Mie imi place Sting!!!!!!!!!!
Iar la clasici Mozart.
Dar chiar ca nu prea mai am timp de muzica de cind cu bebe.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Camelia spune:

Mie imi place Julio Iglesias.Si Angela Similea!
Sa nu radeti de mine, dar exista si in muzica usoara (am zis muzica usoara, da?) cantece minunate.
Si imi place Verdi.Si Bach.Si...inca multi.
Si Andrei Rieu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lidia spune:

Vivaldi, Mozart, Ceaikovski.... asta-i galeria greilor. Ami apropae de zilele noastre: Pink Floyd, U2, Deep Purple, Iron Butterfly (incercati sa gasiti In a Gadda Da Vida.... este mortala....), Sting, Santana, Phoenix, Directia 5 si... Ioan Gyuri Pascu

Lidia
Este imposibil sa-i multumesti pe toti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CameliaH spune:

Va propun Jean Michel Jarre, Vanghelis, Kitaro, Karunesh, Oliver Shanti, Mike Oldfield, Nicu Alifantis, Phoenix. Mie imi plac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vladosmina spune:

Eu am devenit foarte indulgenta in privinta muzicii si nu ma mai reped sa clasific muzica in buna, sau nu. Asta de cand Vlad(un an si 4 luni) e fan MTV.
Ma gandesc la Beatels sau Tom Jones, care pe vremea mamei mele treceau drept excentrici(poate nu e bine ales termenul) atat in muzica, cat si in comportament pe scena. Acum au ajuns de-a dreptul clasici si sunt luati ca puncte de reper in genul de muzica pe care l-au abordat.Drept urmare ascult tot ce pot, si gasesc placere in tot ce ascult.
Ce ma impresioneaza in mod placut este faptul ca Vlad asculta cu mare placere genuri variate de muzica si reactioneaza diferit la ele.

Ce credeti despre educatia muzicala pe care ar trebui sa le-o facem copiilor nostri? De mine nu s-a ocupat nimeni in mod deosebit sa-mi faca educatie in acest domeniu, doar ce am invatat din mers, dar cred ca mi-ar fi prins bine. V-ati gandit sa va incurajati copilul sa invete sa cante la un instrument muzical? Nu ma gandesc la performanta, ci doar de placere.

Mergi la inceput