Pacientele Dr. Tutunaru (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns SilvanaPopovici spune:

Uauu! Ce-ati mai scris de ieri!

Marair, iti tin pumnii!

Amely, hai ca nu e asa mare prolactina, cu putin efort, in 2 luni nu o sa ai probleme!

Sincer, eu una o sa am de furca cu foliculii mici. M-am mai monitorizat eu odata si de-abia cresteau...De luni intru la monitorizare la T.

Fetelor, explicati-mi si mie frumushel, pe unde este Cantacuzino, pt ca daca tot vin in Bucuresti, vreau sa-mi fac si infectioasele.



Silvana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Bubulina, am o intrebare:daca aseara am , desi sotul meu a fost super stresat, as putea sa repetam diseara?Stiu ca a trecut decat o zi, dar ma gandesc ca daca o fi fost stresat s-or fi blocat mititeii....Tutu zice sa o facem o data la trei zile, dar chiar nu stiu cum sa procedez.Mai am o intrebare si e f. serioasa:Vreau sa-mi scot azi maseaua de minte>Ce sa fac? Sa da sau sa nu?Ca treb sa o scot, e o chestiune de timp si nu vreau sa raman gravi si sa fac operatiunea cu pricina atunci.Help fetelor!Ma duc vineri sa vad daca a plesnit foliculul de fericire...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

marair, depinde de cum sta sotul tau cu . Daca este OK, puteti presta zilnic, daca nu macar la 2 zile, sa se refaca. Hai sa-ti mai spun ceva: de ce nu incercati maine dimineata? Am citit pe un forum de specialitate ca la barbati dimineata gigeii sunt mai vioi, deci sansele sa ajunga unde trebuie sunt mai mari. Oricum, ovulul traieste 24 de ore, asa ca da-i bataie!

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Multumesc fetelor pentru incurajari!M-am gandit eu, ca ar fi bine maine dimineata.Nu mi-ai raspuns ce fac cu maseaua de mintetreb s-o scot, ca ma deranjeaza de ceva vreme.Ufff, ce complicat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitty_nic spune:

Dragelor,
Sper sa ma primiti si pe mine in "Clubul Tutunareselor" aspirante la titlul de .
Eu astazi sunt cu inima sfasiata pentru ca de luni am inceput monitorizarea si pana aseara nici unul dintre foliculi nu-si marise semnificativ dimensiunile. Mai merg la o monitorizare vineri seara si daca situatia este aceeasi este de la sine inteles ca fata nu are ovulatie, si incepem stimulari. Sunt trista....dar constat ca sunteti si unele dintre voi in situatia asta. Eu sunt incepatoare (desi nu sunt prea tanara) si nu prea stiam la ce sa ma astept.
Va urez bafta si astept sa mai aflu vesti de la voi.
Vineri voi cand mergeti? Eu merg seara, 18.15-18.30, in functie de cand ajung de la munca.
Poate ne vedem acolo.
la toate Tutunaresele aspirante sau .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikilina spune:

SALUT! NU PREA AM MAI AVUT TIMP SA VA SCRIU!

DRAGA SILVANA SA-TI POVESTEASCA KIKI CUM E CU CANTACUZINO-UL ASTA: E O NEBUNIE... CHIAR AZI AM FOST. E PE "SPAIUL INDEPENDENTEI NR 103" PE MALUL DAMBOVITEI.
TREBUIE SA FI ACOLO LA CEL PUTIN ORA 7.30 CAND SE DAU BONURI DE ORDINE (EU AM AJUNS PE LA 6.45 SI DEJA ERAU 4 PERSOANE IN FATA).SI TE INTREABA O ASISTENTA CE ANALIZE AI DE FACUT SI TE TRIMITE DIN CABINET IN CABINET DE TE ZAPACESTE.
EU AM FACUT MYCOPLASMA SI UREAPLASMA SI STEPTOCOC BETA (DIN SECRETIE)-TE TRIMITE PRIMA ASISENTA LA UN CABINET DE UNDE ITI DA TRIMITERE LA CAB GINECOLOGIC(UNDE SE SI RECOLTEAZA) SI TE INTORCI SA PLATESTI (1.810.000-PT CE MI-AM FACUT EU).MYCO SI UREA MI LE-AM FACUT SI DIN SANGE (ALT CABINET -ALT BILET DE ORDINE-ALT CABINET-1250.000LEI)
SI LA SOT A FOST CAM LA FEL... ACELASI TRASEU ACEEASI BANI SI IN AFARA DE STREPTOCOC ACELEASI ANALIZE ( RECOLTARE PRIN PERIAJ URETRAL ADICA IA BAGAT PE URETRA UN BETISOR CU VATA IN VARF.(NU TREBUIE SA URINEZE -UNI ZIC O ORA ALTII 5 ORE)-AI GRIJA CA CICE E CAM DUREROS SI SOTUL SE CAM PLANGEA SI LA VREO 2 ORE DUPA.
REZULTATUL DUPA 6-8 ZILE.
DACA MAI AI INTREBARI SPUNE-MI CA-TI ZIC...
EU M-AM CAM SUPARAT CA MAI AVEA DE FACUT SI O SPERMOCULTURA DAR CU TOATE CA AM INSISTAT A ZIS CA"... POATE NU E NEVOIE" (CA NU AVEAM "RECOLTA" LA NOI SI NU STIU DE CE NU A ZIS SA RECOLTAM ACOLO...
PUPICI!PUPICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Kitty, bine ai venit la subiect Si nu mai fii trista, doar stii ca lui T. ii plac doar fetele vesele! Nici o grija, sunt luni si luni, nu mereu ovulatia este "ca la carte", important este sa vezi si luna urmatoare cum stai, daca e tot asa, atunci solutia este intr-adevar stimularea... Pana la urma, dupa ce m-am luptat cu multe argumente contra, am ajuns si eu la concluzia ca trebuie incercata... Ce nu facem noi pentru a ne mari familia cu un mostenitor!
Multa bafta vineri!

Marair, dati-i bice maine dimineata! poate se lasa cu ceva okisori, ca plange subiectu' dupa o graviduta!

Silvana pentru incurajare...

Bubulina, alte simptome in afara de ceva dureri de sani chiar nu am... Dar pe de alta parte, astea le am de cand lumea, mai ales dupa ovulatie incep sa ma doara, culminand cu ziua dinaintea CM cand nici nu pot dormi pe burtica (pozitia mea preferata...de somn!) Nu-mi fac mari probleme de prolactina, totusi vreau sa incerc sa o tin sub control, caci daca se intampla D-ne fereste sa creasca si mai mult, poate inhiba ovulatia... adica exact ce mi-ar lipsi

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauravoinicu spune:

MARAIR , ma bucur pt tine sa fie cu noroc , ne vedem vineri......
Fetelor la mine situatia nu sta prea roz din pacate.
Luni cand am fost la prima monitorizare (stimulata cu menogon) aveam :endometru 7,6 , OD-10,1 (cativa ), OD -0,64 (1)asta dupa 4 zile de menogon cate doua fiole odata , iar miercuri aveam endometru 8,7 , OD - 13,6 cu toate ca am contiunuat cu menogon , iar acum fac in continuare menogon pana vineri cand o sa vad ce o mai fi...
Ce credeti o mai creste foliculul si endometrul (care nu stiu cat trebuie sa fie).O sa ajung la 20 mm? A mai facut cineva stimulare asemanatoare cu a mea?
Va urez bafta la toate si multi
A si inca ceva cam cum ar trebui sa prestez , ca daca o fi sa fie de bine pana la urma ? nu stiu daca ma incadrez o data la trei zile cum zice T. Eu pana acum am prestat preventiv sambata si marti .Sunt cam incepatoare in chestiile astea ........si nu as vrea sa gresesc mai ales acum cand am facut atatea injectii..
Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Marair nu stiu daca ai fost deja la doctor pt masea, dar daca nu si ai de gand sa prestezi in seara asta sau maine dimineata eu iti recomand sa amani faza cu maseaua............... doare dupe extractie, dupa ce trece efectul anesteziei de innebunesti. Eu am suferit o extractie cam acum o luna, molar stanga jos, si a fost crunt, nu interventia in sine care a durat 5 min, si nu am simtit absolut nimic, da' nimic, cat durerea de dupa............. care la mine a durat cam o saptamana. Am trait numai cu analgezice.

Nu vreau sa te sperii dar la mine asa a fost.

marinar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hitomi spune:

Buna fetelor!
Sunt si eu o aspiranta la bebe (de vreo 2 ani tot aspir) si fiindca am auzit numai lucruri bune despre dl.Tutunaru as vrea sa merg la un control la cabinetul dumnealui. V-as ruga tare mult ,sa-mi spune-ti in ce zona a Bucurestiului se afla cabinetul si cat costa o consultatie ( face eco transvaginal?).Si o ultima intrebare ar fi cu cat timp inainte trebuie sa faci o programare?
Imi cer scuze ca am dat navala cu atatea intrebari ,dar preturile nefiind specificate pe site-ul dumnealui ,imi este jena sa intreb la telefon .
Va multumesc anticipat

Mergi la inceput