Pacientele Dr. Tutunaru (3)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Diddy spune:

Amely, multumesc de intrebare, nu prea bine. Asa-zisele "simptome" ale mele s-au transformat in spotting de inainte de ciclu, asa ca astept sa vina CM azi-maine.Asta este....de luna viitoare incep si eu monitorizarea la T...ceea ce nu ma incurajeaza grozav pentru ca si luna asta am nimerit o eco-exact in ziua 14 si s-a vazut frumusel foliculul de 20 mm care statea sa faca poc si endometrul de 9mm, dupa care bineinteles am mers repejor acasica si am . Dar se pare ca fara succes. Am facut si o spermograma si sotul are normospermie dar cu motilitate mai redusa....are cineva vre-o idee cum se rezolva asta?

Bafta tuturor fetelor si tuturor foliculilor sa creasca grasuni si sa plesneasca!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Diddy, eu zic ca esti pe drumul cel bun si ca esti ff aproape...nu mai e mult si vei ramane cu bebe, asculta-ma pe mine. Ce daca nu s-a intamplat luna asta, nu orice luna e fertila pt. o femeie... Rareori se intampla din prima, iar asta numai din pur noroc! Cu motilitatea, te sfatuiesc sa incepi prin a-i da sotului capsule de naprasnic si de ce nu, tinctura de BU, daca suporta... Al meu lua si vitamine, desi are o spermograma excelenta... Acu' s-a mai lenevit, nu mai ia nimic, se crede super "fertil"

Am rezultatele de la Medicover. Toxo negativ, asa cum speram. Asta nu exclude pericolul, dar pt. moment ne-am mai linistit. O sa ducem pisicul la Inst. veterinar, sa-l testam si pe el... desi stand 11 luni pe afara, mi se pare aproape imposibil sa nu ii gaseasca toxoplasma. Important este de acum sa ma feresc eu, peste 1 luna - doua oricum ma testez din nou.
Prolactina mi-a iesit cam maricica... 832.
Limitele normale sunt intre 127 - 637. Asta e... intr-un fel ma asteptam. Tot cam atat mi-a iesit si data trecuta.
De luna viitoare bag iar mastodynon...

Pusilici, sa aveti o seara placuta


"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

neata, dragele mele.Am fost la monitorizare.Si ce credeti:a crescut foliculul la 20.4.Este a 18 zi a cm, chiarc ar trebui sa ovulez azi, maine, ca ultimul meu cm a fost de 33 zile!!!!Am mari sperante.Ma urc pe stanci si mi-e frica sa nu o iau lavale rau daca s-or arata musafirii.Dar poate am noroc!Bravo Amely!Ti-am zis eu ca o sa fie bineLaura ma bucur ca vorbiram ieri si ne intalnim si vineri, ca vin sa vad ce face foliculul meu, plezneste sau nu...Bubu, ceva noutati cu foliculul tau? Astept vesti de la voi, ca ieri nu prea ne-am conversat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marinar spune:

Marair iti doresc sa fie cu noroc

marinar

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

marair, foliculul meu s-a spart cam devreme luna asta, nici nu stiu daca avea macar 20 mm, iar endo era doar de 7 mm. Luna viitoare stimulare scrie pe mine
Amely, eram sigura ca vor iesi bine analizele tale, asa ca nu pot sa-ti spun decat ca ma bucur pentru tine! Partea proasta e ca ai prolactina cam mare, mie dupa Mastodynon mi-a scazut de la vreo 935 la o valoare de vreo 675 (tot la Medicover le-am facut). Momentan eu nu mai iau Mastodynon, dar este posibil sa ma reapuc la un moment dat

Speranta moare ultima!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Marair, stai foarte bine, ai vazut ca am avut dreptate? Da-i bataie, bafta multa, poate se lasa cu bebic!

Brrrr... ce vreme urata... parca n-ar fi primavara! numai buna de stat acasica si "fabricat bebei"

Pupici!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amely spune:

Bubu, cred ca ne vom tine de manuta lunile care urmeaza, ca si eu vreau sa incep stimulare, sa nu zic ca n-am incercat-o si pe asta... cu prolactina ta, mi-ai dat o veste f buna, ma bucur ca scade de la mastodynon, pt. ca am de gand sa ma reapuc de el...
Pupicei!

"...mai bine sa fii optimist si sa te inseli, decat sa fii pesimist si sa ai dreptate..."

Pozici cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

BUNA DIMINEATA!
va salut si va doresc o zi frumoasa!
sper ca luna asta unele dintre noi sa mai treaca si la, nu?
hai, sa nu ramana dl dr fara burtici!

danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marair spune:

Pupicuti multi catre toate fetele!
Mutumesc Marinar pentru urari.Sa dea Domnu sa fie de bine si la tine!Bubu nu te lasa, fii optimista si ai sa vezi ca vei fiin curand!
Amely, tu care m-ai incurajat atat, sunt alaturi de tine si ai sa vezi ca o sa ai in curand.
Am vorbit eu cu T luni si mi-a spus ca ne rezolva el pe toate!Si trebuie sa-l credem pe cuvant!
Rugati-va pentru mine, ca cred ca astazi e ovulatia, am simptomele.Si eu ma gandesc la voi mereu si cred ca o rugaciunecomuna face minuni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bubulina1 spune:

Marair, daca nu ai prestat aseara, azi este momentul! . Bineinteles ca iti tinem pumnii, poate iese ceva de aici! Cand te mai duci la T. sa vezi daca ai ovulat?
Amely, eu cred ca nu am facut bine ca am oprit Mastodynon. Am simtit de vreo 2 zile, adik dupa ovulatie, ca au inceput sa ma doara sanii. Asta e de la prolactina, bat-o vina, nu vrea sa scada deloc! Eu am niste Coada Soricelului, o sa beau pana ma imbat, am auzit ca si asta e buna, si e si pentru anexita! Tu nu ai simptome de la prolactina mare?


Speranta moare ultima!

Mergi la inceput