Copii capricorn ! (4)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns april spune:

Ce frumoase poze Carmen!! E o dulceata Melania. Ma bucur ca te-am "cunoscut" si pe tine. Nu mai vazusem poze cu tine. E mai usor de asociat un nume cu o poza pentru retinere usoara.
Si noi mergem de la mijlocul lunii la mare. Abia asteptam. Andrada doar de asta vorbeste mai ales ca anul trecut am "sarit" peste mare.
Vacanta placuta tuturaor.

Andreia, esti in tara. Nu mai intri pe DC????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, dragi mamici de capricornuti !
Imi cer scuze ca nu am mai scris de ceva vreme pe aici, dar am fost foarte ocupata la serviciu. Iar in afara lui, am 3 fetite, precum stiti.
Poze cu ele si distractia noastra, puteti viziona, aici !
Acum, ne bucuram de zilele orasului, iar de luni(6 august) voi fi in concediu pana pe 20 august. Nu mergem nicaieri, ma voi distra cu fetitele la strand, in drumetii, la padure...
Carmen, frumoase poze, dar si mai frumoase protagonistele !
april, sper sa reusiti sa ajungeti la mare, dupa atata munca ! Am sa te mai sun.
Andreia, concediu frumos in Ro ! Te astept cu multe poze !
Madalina, astept poze si cu voi !
Mi-am amintit ca eram intrebata daca capricornita mea merge fara rotile ajutatoare cu bicicleta. Din pacate, inca, nu. E mai mare bicicleta noua si abia atinge picioarele cu pamantul cand nu pedaleaza si e grea de tinut in echilibru. Mai exersam din cand in cand, dar prefera rolele mai mult, acum, ca nu se descurca singura cu bicicleta.
Sa ne revedem cu bine pe 20 august sau mai tarziu, cand reveniti din concediu !
Va imbratisez si va pup pe toate !




Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
Diabet zaharat la copii, Copii din 2002, Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Salutari din Bucuresti! Suntem in tara si stam pina in 14 aug.

Bianca acum e la verisoara ei, unde voi merge si eu de maine. Ieri am dus-o la locul de joaca amenajat de Prigoana si a stat vreo 6 ore acolo. Desi se plateste, eu i-l gasesc un compromis bun: copii se distreaza bine si parintii isi rezolva pb linsititi.

In rest, Bianca a facut la mate, a citit 2 carti in RO is ceva in germana (asta numai aici in RO, ca a mai facut si in Rhodos - de unde o sa va trimit link cu pozele pe mail).

Concediu placut Nina, cind revii, noi suntem acasa.

April, distractie placuta is concediu frumos la mare. Ma bucur ca reusiti anul asta sa ajungeti. Noi n-am sarit nici un an, pt ca in DE vremea e mizerabila, ploua mult, avem nevoie de soare si vitamina D:)

Va pup si ne mai reauzim cel mai sigur de acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cocolino spune:

Buna mamici de capricorni

Eu sunt o capricoarna veritabila, fericita "posesoare" tot a unei capricoarne..
Asa ca daca nu va cer prea mult, va rog s-o adaugati si pe Teodora Maria pe lista de capricorni, nascuta pe 10 ian 2005.
Nu stiu cum va descurcati voi cu capricornii vostrii, dar eu desi mi-am dorit foarte mult sa iasa in zodia asta, deja am obosit. Este foarte energica, incapatanata si ambitioasa...
Este nevoie de muulta rabdare pt a izbuti cu un capricorn. Acum va las ca s-a trezit printesa mea, dar promit sa revin cu amanunte, daca ma mai primiti in clubul vostru


Coca si dragalasa Teodora (2 ani si 7 luni) http://community.webshots.com/user/cocolino131 si http://pg.photos.yahoo.com/ph/anutabulinuta_99/album?.dir=264f&.src=ph&store=&prodid=&.done=http%3a//pg.photos.yahoo.com/ph//my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Multumesc de aprecierile vis-a-vis de poze.April acelasi sentiment l-am avut si eu cand am vazut pozele cu voi .

Coca bine ai venit.Teodora e cu 4 zile mai mare decat Melania mea si in aceiasi zi cu sotul meu.Deci si eu am 2 capricorni in familie.


Carmen si Melania Ioana(14.01.2005)


POZE

ASA DA-ASA NU !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Salutare!
Am sosit de la mare cu forte proaspete. Ne-am odihnit si Andrada a invatat sa inoate. Am prins vreme frumoasa, apa calda, ne-am balacit la greu. Vine scoala....unii nu prea asteapta....dar asta e....vacanta e pe sfrasite.

Fetelor voi ce mai faceti? Dar puiutii? Nu prea ne miscam
pupici tuturor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Neatza!

Noi am intrat deja in a 3-a sapt. de scoala Vacantza de vara e deja amintire........mai avem 5 sapt si intram in vacantza de toamna

Ca s ne recreem totusi putin, am fost plecate pe WE sa o serbam pe mai Cum reusesc sa incarc poze (ca si de la mare v-am promis, si inca nu le-am incarcat).
Au terminat si ei scrisul de mina. Va spuneam la un moment dat ca aici ese face in clasa a 2-a, dar ca au inceput deja din clasa 1-a. Ei bine, pe WE trecut au trebuit sa invete singuri acasa o mare parte din litre, mai precis, depeun caiet tip A$, au avut 10 pagini cu diverse litere mari si mici. A fost, mult, dar s-a desurcat bine.

Ea continua cu tenisul, si va merge si in sezonul de iarna. Au inceput engleza la scoala si-i place tare mult.
Vad ca acu se descurca bine pe role iar in mare nu a avut pb cu inotul.

Ma bucur enorm april ca Andrada a invatat sa inoate si va dorim un an nou scolar, plin de succese, a fel ca si clasa 1.

Nina, voi ce mai faceti? Am intrat zilele trecute si am maicitit pe la Diabetul zaharos, ca sa mai aflu vesti de Cristina. Stiu ca ati fost si voi in concediu, cum a fost?

Melania, restul fetlor??? Ce va fac capricornuzii? Ce faceti voi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

V-am trimis lin, cu pozele de la mare.

Nina, pe unde sunteti? Ce face Cristina?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

multumim, am primit.
am vizionat, mi-a placut, v-am pupacit

pisicutza mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalinad spune:

salut!

n-am mai dat de mult pe aici, dar mi-e greu sa caut subiectul...
vacanta noastra se termina si ea, de luni serban intra in al doilea an de gradinita. deocamdata e tare bucuros, abia asteapta, dar i se va schimba educatoarea, care-l iubea si-l lua asa cum e, cu o acritura batrana... care cred eu ca nu-l place deloc. vom vedea cum va fi...
peste vara am reusit sa fugim din bucuresti exact in saptamanile cu canicula maxima, prima data la mare si apoi la munte. pentru serban a mai urmat o saptamana de vacanta, cand a plecat - prima data!!! - cu bunica, 5 zile. in timpul asta i-am reamenajat camera, a fost extaziat sa gaseasca patut nou, si am dat si noi fuga o zi la mare... a fost asa bine sa luam o pauza...
cocolino, stii vorba aceea, ai grija ce-ti doresti ca poate ti se indeplineste!


Mergi la inceput