Copilasi dragalasi de ian-feb 05 (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Patricia, si eu cumpar de la Nestle cereale si uneori borcanase. Cel mai des cumpar borcanse Hame pentru fructe, iar de mancare am luat de 2 ori de la Hipp.
Si eu zic ca e o afacere buna. Sa vad cand ajung ca azi ma simt fff obosita.

Nu pot deschide ce mi-ai trimis pe mail.


Amaya, am scos salteaua de la tarc, deoarece era sa escaladeze tarcul. Am tras o sperietura cand l-am vazut cum se catara.
Nu stiu ce voi face, deoarece el ziua doarme in tarc si fara saltea nu il culc.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amaya spune:

Megg, eu ii dau lui Andrei si Baby Santal si Tedi, ce mai mult ii plac Santal-ul de pere si caise.

Crinuta, din cauza asta am scos si eu salteaua fiindca Andrei gasise metode sa se catere (punea piciorul pe barele de sustinere din laterale si se ridica)...poti sa-i pui o patura moale pusa in 2 sau in 4 (daca e mare...cum i-am pus cand ati fost la noi).

Oana si nazdravanul Andrei (18.02.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

Crinuta, pacat, erau niste torturi...cum nici nu imi pot imagina ca exista...

ma apuc de operatiunea fingers [bucatar]

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Rebecca, dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by PatriciaArdeleanu

Crinuta, pacat, erau niste torturi...cum nici nu imi pot imagina ca exista...

ma apuc de operatiunea fingers [bucatar]

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Rebecca, dragostea mea






Aoleuuuu, m-ai atins la punctul slab.
Torturi am cam vazut de vis, ce mai opera de arta pe diverse site-uri, dar m-ai facut curioasa.
Daca totusi nu pot deschide imi arati diseara cu web cam, ok?
Hai ca deja salivez..

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Le-am vazut in sfarsit. Pe unele le stiam.
Majoritatea sunt facute cu martipan. Opera de arta, nu alta.



pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

eu una am ramas masca...cel mai mult mi-a placut -ca idee, nu ca arta- ghemul cu pisica..

ixxi, si eu am o oboseala de mai bine tac. ca sa imi revin, m-am apucat de prajituri. CCrinuta e de vina

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Rebecca, dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Hahaha Patricia. Mea culpa!

pupici

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

quote:
Originally posted by PatriciaArdeleanu

eu una am ramas masca...cel mai mult mi-a placut -ca idee, nu ca arta- ghemul cu pisica..

ixxi, si eu am o oboseala de mai bine tac. ca sa imi revin, m-am apucat de prajituri. CCrinuta e de vina

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Rebecca, dragostea mea




Apropos, de ce prajitura te-ai apucat, ca eu de 2 saptamani am pofta de Brownies, dar ieri uitandu-ma in albumul Nataliei mi-a facut cu ochiul ultimul cheese-cake facut de ea, asa ca probabil ca daca am chef voi face.
For now am o lene in mine, As sta doar la pc sa ma joc si numai Oana de vina ca imi da jocuri haioase.



Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns PatriciaArdeleanu spune:

eu fac fingers.

cu jocurile, te ajung si cu alea din urma. eu, care nu jucam, zilele astea am tot impuscat la pinguini...lol

Patricia si Rebecca (05.02.05)

Rebecca, dragostea mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shobo spune:

anamaria, pai inca n-am intarcat dar ma indrept cred cu pasi mai marunti spre fapt. am zis, cel tirziu aprilie gata! faza e ca de citeva zile bea doar 150ml laptic dim dupa care mai baga sin... oare o fi de la dinti? eu ii fac 5 masuri de lapte si ies cam 180ml parca, din care lasa cam 20ml in canita. miine o sa-i fac 6 masuri sa vad cum face . daca lasa doar 20ml insemna ca asa ii place lui sa lase, dc nu, poate ca se satura sau stie omu ca vine ce-i mai bun pe urma si se pastreaza . dar asta e, se va taia si cu tit in scutr timp, ca e cam vremea!
voi cum mai stati la acest capitol?

Patricia, eu tocmai am luat Nan Junior din Cora cu 200mii
cutia. zici ca e 180 in Carrefour? ca eu il vazusem ca e mai scump acolo acum o luna, era 214mii. si cerealele Milubrei tot in Cora erau mai ieftine, adica 132mii. pampersii 545mii / 70buc la pachetul de Maxi Plus (4+) cit ii iau lui C. eu comparasem toate astea Cora/Carrefour si Cora era cistigatoare la tot... dar poate s-au ieftinit si in Carrefour. e de vazut!

Sirimie, ma bucur. si mie imi place teribil mincarea picanta.

sper sa mai gasesc timp sa mai intru, sa vad

la birou m-am obijnuit deja, cred ca m-am obijnuit ff rpd fata de cum ma gindeam eu . dar stiti care era pb mea MARE inainte de a-l avea pe C? NU ma puteam trezi la ora fixa dim , lucru pe care l-a rezolvat fiul meu, adica el se scoala la 7 si GATA, nu mai pot dormi. m-a obijnuit de mult timp asa si nu mai am pb.
ideea e ca si daca nu plec la birou oricum nu pot dormi, asa ca plecarea la birou a devenit MULT mai placuta decit inainte .

pupici

Mamica lui Codrin din 21.02.2005
"Te iubesc nu doar pt. ceea ce esti, ci si pt. ceea ce sint atunci cind sint cu tine!"

Mergi la inceput