Clubul moldovencelor de peste Prut (19)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Rodica cu parere de rau nu am primit mailul

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Trin spune:

Buna tuturor!

Lilia - nu ti-am raspuns la intrebari pentru ca nu am postat deloc. Dupa cum i-am spus si Nataliei, nu pot sa dau pe forum date despre locul si pozitia de angajare, pentru a evita orice disconfort ulterior. Este o companie multinationala, in domeniul finantelor.
Sper sa nu se supere nimeni pe mine pentru faptul ca nu postez poze sau nu dezvalui amanunte ce tin de date concrete. Intr-un fel, farmecul acestui forum este determinat de faptul ca iti poti varsa oful, deschide sufletul, alina o durere, impartasi o bucurie, gasi niste raspunsuri sincere si totusi sa-ti pastrezi intimitatea, ramanand unul din cele 6 mlrd de pe glob.

Doroti_5 - copii sunt o binecuvantare! Sigur o sa trimitem o solicitare berzei, dar cind vom fi si noi mai pregatiti . Pana atunci va lasam pe voi sa acumulati experienta, sa aiba cine ne dascali dupa!

Tania - bine ai (re)venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Rodica multumesc mult de email, l-am primit. In poza arata foarte apetisante.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Buna fetelor

In primul rind, bine ai revenit Tatiana. Nu pot sa nu ma alatur complimentelor facute de fete catre tine. Arati foarte bine.

Si din prima sar cu intebari, unghiile sunt naturale sau acoperite cu gel.

Fetelor, nu am avut net pina acum asa ca cum a aparut v-am citit intr-o rasuflare si am cam incurcat cine si ce inteba, asa ca raspund la general.

Suntem bine. Am inceput diversificarea cu suc de morcov, urmeaza cel de sfecla rosie. am vrut sa fie mai intii legumele si peurma fructele.
Laura tokmai m-a uimit cu, s-a ridicat in fundulet din pozitie culcat fara ajutor. ii place sa mearga, o tin de minute. e foarte vorbareata si nestatornica.

iata citeva poze cum papam

Rodica - merci de receta, am si salvat-o. mi-am permis sa editez poza eclerelor pentru cine o vrea, sper ca nu te superi.

Dupa cum v-ati dat seama, am vrajit in bucatarie.
Pentru miine am facut la desert tortul www.good-cook.ru/forum/index.php?showtopic=1771&st=420#entry173275" target="_blank">acesta, poza mea o pun mai tirziu ca inca nu l-am patratit. va spun deodata ca nu s-a primit frumos, ca am gresit eu la amestecat, asa ca tortul meu e doar Double Chocolate Cheesecake fara Marble .
si ca mincarica o gaina umpluta cu mere si stafide, la garnir - tokmagi de casa.

Cornelia - odihna placuta, profita de timp pentru o relaxare completa.
cescuta e foarte originala, unde ai gasit-o si cit te-a costat?

Corina - ma bucur penru tine. stiu ce inseamna sa fii intr-un loc inde-ti place si te simti bine.
ce mai face tioasca al meu?

Natalia - sper sa te insanatosesti cit de repede posibil.


Felicitari pentru toate cu ocazia zilei de 8 Mart. sa fiti mereu frumoase, tinere in suflet si mereu iubite.

-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Fetelor da ce viteza aveti la scris!
Am nevoie de 2 ore doar sa va citesc ce ati postat.
Noi suntem mai bine, mersi tuturor pentru urari de insanatosire, azi chiar am fost la munca.
Si acum pe rind:

Gazea, mersi mult pentru urari. Imi pare rau pentru prietena ta si o inteleg si pe ea prin ce a trecut. Cind vii in Chisinau da-ne si noua un semn. Poate se termina odata iarna si in tara asta.
Davina, cu intirziere la Multi ani pentru sotul tau. Iar referitor la bebe II, conteaza mult intentia ca restul se face mai usor.
Tania, bine ai revenit. Si eu am fost data in disparuti aici o vreme. Te admir ca ai timp dimineata si pentru cretii tai frumosi.
Tania, sa stii ca si eu le spuneam fetelor ca nu prea intru in bucatarie, dar o sa ne corupa la sigur si pe noi. Crezi ca mult poti rabda sa fii nonstop cu un lac in gura.
Alina, daca vii in Chisinau si ne dau de stire ne suparam toate Chisinauencele.
Doroti, bun cadou pentru soacra! Ce face bebe, jucausha?
Lucia, am vazut pozele Laurei. E tare dulce! Sa fie sanatoasa.
Lilia, insanatosire cit mai grabnica pentru papusica de Amelia.

Fetelor va doresc o seara placuta si felicitari cu 8 martie, pentru cele care nu au posibilitate sa intre miine pe aici.

AM sunat medicul sa aflu rezultatele la analize. A scazut mult hemoglobina. Incep sa iau prenatal, desi am spus ca nu voi lua nici un fel de suplimente. Acum stau si ma rog sa iasa bine si analizele de la anticorpi, ca deh, noi cu sotul avem conflict de RH. Cam astea sunt noutatile. Abia astept urmatorul eco care e la sfirsitul lui martie.
Va pup pe toate, si ne auzim miine.
Nati17+

P.S. FETELOR DIN CHISINAU!!! Poate ne intilnim pe 18/19 martie. Sper sa se incalzeasca pina atunci. Sau propuneti voi o alta data daca asta nu va convine.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Davina, m-am uitat la profilul tau, tu ce ai 14 ani???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Davina spune:

mamaNati sincer nu stiu ce s-a intimplat cu profilul ca si luna nasterii era aiurea ...poate cineva a schimbat-o stii cind au hakerit DC ...


Alina si bebe Deanna 09.09.2004
poze
poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Fetelor va felicit cu ocazia zilei de 8 Martie!!!!!!Sa fiti iubite, fericite si sa primiti o mie de flori!!!!!!

Si din partea mea niste flori

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

LA MULTI ANI, DRAGELE MELE! SA FITI FERICITE SI IUBITE!

------------------
Numai bine,

Natalia si Vlad (22.06.2004)

Bunatati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamanati spune:

Neata fetelor,

FELICITARI DIN TOATA INIMA! VA DORESC SA FITI FEMININE CA SI FLOAREA! DACA DUMNEZEU NU CREA FLOAREA, NU CREA NICI FEMEIA!

DAVINA, ia sa-mi controlez si eu profilul ca poatemi-au schimbat si mie cite ceva. Nu de alta da sa nu-mi fi pus 80 ani.


Mergi la inceput