Necasatorita,dar ma ajuta sa imi cresc fetita...

Necasatorita,dar ma ajuta sa imi cresc fetita... | Autor: delly23

Link direct la acest mesaj

Am o fetita de 6ani si 8 luni...Acum 3 ani am cunoscut un suflet bun,care desi nu stia nimic despre mine,m-a ajutat fara sa imi ceara nimic in schimb...In momentul acela tatal fetitei mele ma ameninta ca ma va da in judecata pentru ca nu era si nici nu este trecut in certificatul de nastere al fetitei...dar aceasta persoana m-a sustinut foarte mult...Peste o luna voi face trei ani de cand locuiesc cu acest suflet si trebuie sa recunosc ca tine foarte mult la fetita mea si cel mai important lucru este ca si Larisa tine la el foarte mult si il considera tatal ei...Trebuie sa recunosc ca se implica foarte mult in dezvoltarea ei(adica scoala, sport si altele),doar pentru a-i oferi ei ceea ce nu am avut eu si m-am cam saturat sa fie tratat ca o persoana care nu are nici un drept asupra ei, adica ceva de genul "Ce vrei tu??...Nu ai nici un drept asupra copilului,iar daca cineva are cineva ceva de spus ar trebui sa fie mama ei..."
Intrebarea mea ar suna cam asa: CE AR TREBUI SA FAC IN CAZUL ACESTA??SA FIU DE ACORD CA EL SA O ADOPTE?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

Stii daca as fi in locul tau, as fi de acord ca el sa adopte copilul, doar daca ar fi sotul meu. Altfel nu cred. Dar asta sunt eu.



www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

De ce nu va casatoriti?
Cred ca ar fi mai simplu totul....si ai putea sa-i dai si fetitei numele lui!
Gindeste-te ca ea va creste si va merge la scoala,iar oamenii sint cum sint.....nu i-ar strica sa poarte acelasi nume cu "tatal" ei...

BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Cred ca noi mamicile singure avem tendinta de a fi un pic cam posesive cu puii nostri.
E un fel de instinct de aparare.
Cred ca as face pasul asta doar daca as fi foarte sigura ca e omul potrivit pentru mine si pentru copilul meu, daca intre noi doi toate lucrurile ar fi clare, daca am fi o familie cu tot ce presupune ea...
Toate astea numai tu le poti aprecia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaT spune:

off Kuki, asta am vrut sa zic si eu numai ca nu am stiut.

www.babiesonline.com/babies/o/oana/" target="_blank">6 ani - 14 februarie 2006




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Brenda prin casatorie nu i poate da copilului numele sotului ei!!! Doar prin adoptie! Si ptr asta trebuie sa fie de acord tatal natural!
Si daca a demonstrat ca iubeste copilul si s a implicat mai mult decat a facut o tata natural de ce nu?

corinadana mama Ralucai www.ralucaostoia1.exploretalent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyssa spune:

Nu stiu ce sa iti spun la intrebara ta...

Am intrat sa iti spun numai ca fetita ta este frumoasa-frumoasa foc! Sa va traiasca si sa va bucurati de ea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sperantza nu moare spune:

Buna tuturor,

si eu as face pasul daca as simti cu toata inima si mintea ca este omul care merita.

tatal natural nu trebuie sa-si dea acordul atata timp cat nu a recunoscut copilul si nu este trecut in certificatul de nastere al acestuia. oricum daca adoptatorul este casatorit cu mama copilului sunt mai multe sanse de izbanda in cazul adoptiei

numai bine si minte luminata



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

Si eu am o parere.Nu vad de ce trebuie ca prietenul tau, neaparat, sa o adopte?de ce acum?Se mai poate astepta..
tatal biologic nu are nicio obligatie si nici un DREPT atita timp cit nu sta pe certificatul e nastere asa ca isi poate arunca la gunoi amenintarile.
Personal, m-as casatori cu cel cu care imi cresc copilul, dar as astepta cu adoptia .Dragostea dintre ei doi nu va deveni alta cu sau fara nume.Stiu din proprie experienta!
Ciudat este ca te gindestica el sa adopte fata dar de ce tu nu ai facut pasul unei casatorii cu el pina acum?

daca simti ca vrei sa mai traiesti asa o perioada, fa-o.Nu te lasa grabita si nici influentata de altii, fie ei vecini, rude, etc..Numai tu decizi.Iar fostul este un mic vierme care face gura din lipsa de altele.)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Danelutza spune:

Eu as fi de acord cu adoptzia, mai ales ca nu cred ca ai nevoie de acceptul adevaratului tata, care din cite am intzeles nu apare nicaieri pe acte. Am intzeles ca aceasta persoana cu care stai impreuna, vrei sa fie considerat si tratat ca un adevarat tata, atunci tu decizi daca vrei sa fie trecut in acte ca tatal fetitzei.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53616" target="_blank">Povestea nasterii principesei noastre

Daniela si principesa ISABELLA (5 iunie 2005)

Poze cu ingerasul lui mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

delly23 stiu ca nu asta e intrebarea ta , dar vroiam sa-ti spun ca, in ceea ce priveste tatal natural , poti sa stai linistita pt ca nu poti fi obligata sa accepti efectuarea testului de paternitate asa ca , fetita ta cu tata necunoscut, e doar a ta si doar tu singura vei decide in cazul unei eventuale adoptii.
Daca decizi sa accepti ca fetita ta sa fie adoptata de prietenul tau , priveste si jumatatea goala a paharului- daca va despartiti el poate sa ceara in instanta custodie comuna si atunci te trezesti ca trebuie sa te lupti pt copil.



Mergi la inceput