Investigatii pentru pregatire de sracina

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Miki,nu vreau sa mai fac FIv deoacamdata.Nu vreau sa ma mai chinui si nu stiu daca as mai rezista inca un FIV negativ.imi e frica rau de tot,al meu sot nu pot sa-l mai conving pt inca un fiv deoarece el vrea cu nerabdare un bebe.Noi eram pe calea sa adoptam un bebe,cand a venit sotul meu acasa si a zis sa incercam cu donator.Eu nu am fost deacord,ne-am certat un pic si cum el are o putere enorma de a ma convinge mereu,am cedat si am zis ca"ok".Merg pe calea aceasta si sper sa reuseasca. Cum multe fete au nevoie de ovule,asa am nevoie eu de sperma si nu cred ca e ceva rau.Te rog sa nu mi-o iei in nume de rau,ci doar am spus ce am de gand sa fac.Avalon,eu am inteles ce ai spus tu si cat costa, doar ca de la 3 mil la 10 mil e cale lunga.Mi se pare putin 3 mil,pt asta m-a surprins.oricum,e mai bine 3 mil decat 10 mil,nu?Va pupic si va rog sa nu fiti suparate pe mine,doar ca sunt cam aeriana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Lucia eu voiam sa stiu dc ai facut ICSI. PT ca este diferenta mare intre FIV simplu si FIV cu ICSI. Si nu-ti face griji ca nu am de ce sa fiu suparata pe tine sau sa comentez decizia ta. Eu vreau sa incerc ICSI pt ca sunt sigura ca ac va da rezultate in cazul meu. Dc nu reusesc si dc spune doctorita ca sunt sanatoasa si ca pot face copii vom apela si noi la un donator de sperma. Dar pana atunci vreau sa ma convind dc pot prin ICSI.

miki-miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

lucia uite aici preturile de actualitate..

cautai brosura si o gasii..iata...
Mycoplasma ...Ureaplasma ... amandoua 890.000lei vechi
Chlamidia...550.000lei vechi
Secretie Vaginala+cultura col...si PAP...cred ca in jur de 600.000..





"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Miki,ICSI nu am facut deoarece am dat aici de un doctor super dobitoc,care nici nu a pomenit de ICSI si cum sotul meu are prb nici nu se punea prb doar de FIV.De asta e viata.Al meu sot a spus sa incercam cu donator si cand voi avea un bebe mi-a promis ca voi mai face FIV+ICSI cu el pana voi reusi.PUPICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

quote:
Originally posted by Liana30

lucia uite aici preturile de actualitate..

cautai brosura si o gasii..iata...
Mycoplasma ...Ureaplasma ... amandoua 890.000lei vechi
Chlamidia...550.000lei vechi
Secretie Vaginala+cultura col...si PAP...cred ca in jur de 600.000..




Da, astea-s preturile... cu specificatia ca PAP e 650.000 si secretia vaginala 680.000. Culturi col nu am gasit, dar presupun ca tot vreo 680.000. Lucia, nu m-am suparat.


"Nimic nu-i imposibil!"



Da, astea-s preturile! Cu specificatia ca PAP e 650.000 si secretia vaginala 680.000. Culturi col nu am gasit in lista, dar presupun ca e tot 680.000. Lucia, nu m-am suparat. Bafta!

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Avalon,!!!!!!!!!!11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tabitha spune:

Lucia: speciali si tinem pumnii pt. maine.

si celorlalte fete f. sariotare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Tabitha,imi este cam frica,sincera sa fiu.Nu stiu de ce imi este asa frica,pt ca,la prima nu mi-a fost frica deloc.Iti multumesc pt .Eu jur ca abia astept ziua de 13 sa-mi dai vestea cea mare.Vb cu al meu sot mereu de tine.ii spun mereu(daca tabitha imi va da vestea cea mare,eu sunt cea mai optimista femeie din lume)asa ca astept...Multi ,multi !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

hai mey lucia ca tu esti fata curajosa..se poate???
hai capu sus..io tin pumnii maine..




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Da si nu prea sunt curajoasa.Liana !

Mergi la inceput