Investigatii pentru pregatire de sracina

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Avalon,am auzit ca analizele astea ma costa cca 10 milione vechi(cu noi nu ma pricep).Trebuie sa-mi fac programare ca sa le fac?trebuie sa ma programez la un anumit doctor sau cum se procedeaza?Eu vreau sa fac IAD cu d-na Cezara Bucur.Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Draga mea, nu-ti trebuie programare la medsana (eu am trimitere de la medic, dar am facut si fara trimitere). Se preleveaza in fiecare zi de luni pana vineri intre orele 7-10 dimineata. Intri, la receptie completezi formularul si mergi sus la etaj la cabinetul de ginecologie atunci cand ti se spune de la receptie (nu trebuie sa asepti mult). Conditiile sunt super-civilizate. Dr. care preleveaza se poarta frumos, totul este (pare) sterilizat, curat. La plecare platesti. Rezultatele le dau repede, nu ca alte laboaratoare unde astepti cu saptamanile. Nu au cum sa te coste 10 milioane analizele pe care le-ai enumerat, intra pe site-ul de care ti-a zis Miki www.medsana.ro si vezi.

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

quote:
Originally posted by lucia1

Miki,pupici multi,multi din partea mea. spune-mi te rog, tu de ce trebuie sa faci toate analizele astea,pt inseminare?


Lucia eu sunt incepatoare ca si tine si sapt asta care vine am a 2-a programare la Buc la dc Denisa Protopopescu. Prima data cand am fost impreuna cu sotul meu a avut loc un interviu. Pe baza ac interviu a stabilit ce anal tb sa facem. Acum la inceput se fac mai multe dar dupa ce incepi un tratam nu mai faci asa multe anal. De ex pe cele bacteriologice le faci ca sa vada la care ai anticorpi.
Deci, Lucia, sunt incepatoare ca si tine si am emotii f mari. Totul depinde de spermograma sotului pe care tb sa o facem tot la Medsana. Dar eu sunt sigura ca ajung la FIV sau FIV cu ICSI.
Te si dc mai vrei sa stii ceva intreaba-ma. Dc nu stiu eu sa-ti raspund iti vor raspunde fetele care sunt mai veterane decat noi .


miki-miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Pt analize nu trebuie programare, pt consultatie insa trebuie sa te programezi.

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Miki,eu nu sunt incepatoare.Eu ma chinui de 4 ani sa fac un bebe.Am facut un Fiv si doua inseminari aici in germainia,dar din pacate cu rezultat negativ.La mine prb sae pare ca este sotul meu.Noi ne-am decis sa venim in ro sa facem inseminare cu donator deoarece nu vreau sa mai pierd timpul.Asa ca vin in ro pe 14 si pe 22 am prg la d-na Cezara Bucur.dansa mi-a trimis prin fax analizele care trebuie sa le fac:A zis ca e mai bine sa le fac aici deoarece nu mai pierd timpul in ro cu analize asa ne apucam direct de inseminare.al meu sot nu poate sta mai mult de doua sapt in ro asa ca trebuie sa ne grabim cu catele care trebuiesc semnate.el trebuie sa-si dea acordul si gata.Sper sa iasa totul bine.Eu sunt sigura ca la mine e totul ok si sper sa prinda cat mai repede inseminarea asa nu trebuie sa stau asa mult in ro,deoarece fara el imi va fi cam greu.iti doresc din inima sa reusesti si sa auzim numai de bine.Iti multumesc pt toate raspunsurile pe care mi le dai.AVALON de ce am auzit eu ca aceste analize costa 10 mil in ro?Avalon,Miki va pupic si sa dea d-zeu sa rasara soarele si pe strada noastra cat mai curand posibil.Eu am 4 ani de incercari si imi e cam frica sa nu ma lase psihicul dupa toate incercarile care au esuat.PUPICI!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

si eu tot la Medsana le'am facut..si conditiile au fost super..

mult noroc va doresc la amandoua...
pe tine Avalon te ca pleci in delegatie




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia1 spune:

Liana,si costa 10 mil lei asa cum am auzit eu?Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Lucia draga mea, ai facut FIV si inseminare da? Dar FIV cu ICSI ai facut? Te-ai documentat despre ICSI? Dc gigeii sotului nu sunt buni se introduc cu o pipeta de 18 ori mai mica decat firul de par in ovule. Eu am ales-o pe Denisa Protopopescu deoarece vb intr-un articol despre barbatii care nu mai sunt fertili ca pot face copii. Dc in sperma nu sunt gigei sanatosi se scot prin punctie sau biopsie testiculara gigei sanatosi din testicole.
Dc te intereseaza articolul pe care l-am citit spune-mi si incerc sa-l gasesc din nou.

miki-miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Avalon spune:

Io cred ca vorbesc aici croata si scriu cu litere chirilice... Analizele care le-ai scris tu, Lucia costa 3 milioane juma', adica 100 euro la medsana.

*******************************
Este inutil sa fim mereu ingrijorati pentru ziua de maine fiindca fiecare zi vine cu problemele ei. La urma urmei, azi este ziua de maine pentru care iti faceai probleme ieri.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

croata zici?????
nu mai pot ma doare burta!!!!!!!
ai fost tareeeeeeeeee!!!!!

inseamna ca sunt betonnnnn!!!!!
stiu croata!!!!
Liana stie!!!!
stie!!!!




"Nimic nu-i imposibil!"

Mergi la inceput