Impreuna, Timisoara (39)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mihi spune:

salut dragele mele!


La multi ani andanii!...si tot ce-ti doresti!...e martisor de-al meu si am tinut minte...

Si mie imi plac parfumurile...cui nu-i plac?

Vin si io maine..sper!

Eu inca dorm pe mine...m-am trezit cu durere de cap..parca as fi fost la chef azi noapte...

va pup si o zi fara nervi...

mihi

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

LA MULTI ANI, ANDANII!

Abia astept sa plec acasa, vreau weekend

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Buna fetelor,

Sunt tot pe fuga in ultimul timp, am atitea de rezolvat inainte de a pleca.

La Multi ani Andanii!

Mihi am tot uitat sa iti raspund, ca ai zis ca faci o vizita in Paris in aprilie.
Eu sunt la ocean la Bordeaux cam la 500 de km de Paris dar daca cobori mai jos de Paris eu te astept cu drag. Eu sunt incintata totdeauna cind vine cineva pe la noi . Asa ca daca aveti ocazia sa veniti prin Franta eu va gazduiesc cu placere. (3, 4 persoane nu mai mult ca nu am loc)

Fetelor vreau sa va intreb ceva. Stiti careva pe cinva care aduce lapte de vaca acasa???

Cum vin cu cea mica as vrea cit stam in Romania sa ii dau lapte proaspat si "natural" ca aici bem tot din ala pasteorizat care nu are gustul laptelui de casa.
Sa ma duc la piata imi e greu si nu stiu de la cine sa cumpar. As prefera daca e cineva care aduce lapte , de doua ori sau chiar de trei ori pe saptamina cite 2 litrii.

Va pup,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irina_Claudia spune:

Ceau fetelor,

Andanii LA MULTI ANI !!! multa fericire si bucurii nenumarate in viata! Sa ai parte de tot ce e mai bun si mai frumos alaturi de ai tai cei dragi!

Radu multumesc de martisor, chiar ma gandeam ca o sa ne daruim doar intre noi ,fetele, dar te-ai intrecut pe tine insuti.
Asa ca Doris ai dreptate sa te reindragostesti de romanticul asta incurabil!

Dia La multi ani lui Steph, faina petrecere ai organizat !
De lapte eu pot sa-ti spun ca noi luam lapte de vaca dintr-o sursa buna, dar trebuie mers pana acolo (e in Freidorf..).
Iar de Franta, ce sa zic, eu iubesc , de fapt ador tara aia, am stat si eu o gramada de timp pe acolo, si abia astept sa mai merg. Eu am fost in Bretagne, la Nantes si Lannion , dar am fost si la Paris vreo 6 saptamani...aveam chiar si un coleg din Bordeaux, un om deschis, vesel, de un optimism debordant...Asa ca ma apuca o nostalgie cand te aud..

Alina Ioana a lipsit ieri si azi, a facut puroi in gat cu febra si tot tacamul, deci n-am stiut de lectie deschisa..banuiesc ca te referi de fapt la surpriza pe care o sa ne-o faca de ziua mamei, nu?Oricum de luni merge si ea, sa reuseasca sa incropeasca si ea acolo ceva..

Gabi abia astept sa spargem niste nuci diseara..hehe .

Katik te credeam pierduta...bine ca esti OK si totul e in regula, ce mai face bb din burtica? Imi pare rau ca a trebuit sa ajungeti la operatie de polipi, chiar nu se mai poate face nimic?Eu una sunt contra, mai ales ca odata cu varsta ei se micsoreaza..

Ana mey si fiica-mea e scorpion sadea , daca e sa o dam pe horoscoape, dar traieste cu aer, nu mananca decat asa,cu mofturi si toate alea..deci pt mine nu prea e relevant..Cand incepe faza cu mancatul cu pofta (asa gurmand cu zici tu?)?
Multumim de pupici, si noi pupam luaneza smecherutza si pe Alex matematicianul!

Mihi te pup dulce, dulce, cuscra draga!

Silvana te inteleg, si eu am trecut prin faze asemanatoare, ca la noi la nimeni frate...

Fetelor ati fost la Kaufland? Mie nu mi-a placut deloc si am auzit de pe la colegi ca au luat mezeluri stricate si pui stricat (intreg). Deci atentie marita.

La intalnire nu pot veni, dar va urez distractie maxima si beti si pt mine o Stela fara alcool, bine?

Va pup si week-end placut!

POZE

Irina + ingerasul Ioana
(4 ani)




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Merci Irina-Claudia dar intr-adevar e cam departe sa merg pina in Freidorf.

Mai ales ca sunt fara masina si sunt ca si handicapata. Aici m-am invatat tot cu fundu in masina, dimineata ma grabesc si tot cu masina o duc pe cea mare la gradinita si distanta e cam cit de la catedrala la opera sau poate chiar un pic mai putin! O sa imi prinda bine o cura de "fara masina" timp de 4 saptamini (pina vine si sotul spre Romania cu masina)

Deci ai fost prin Franta. Dupa zonele in care ai fost in Franta cred ca stiu unde lucrezi!
Am si eu foarte multi colegi de facultate care au fost la Nantes, Paris trimisi de serviciu (de ex sotul lui Diana1971)

Mi-e mi-ar trebui cineva care aduce lapte de prin zona Plopi cred ca asta e zona mai aproape de mine in care ar putea sa detina vacute.


Dia

Printesele lu mama

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danitin spune:

Ciao, fetele! In prag de weekend va dores sa va odihniti si sa va relaxati. Nu stiu daca ajung la intalneala de maine ca are Poli meci, trebuie sa filmez si pe urma la releu. Oricum, fac tot posibilul...

Andani - La multi ani si multa fericire!!!
Gabi - weekend placut
Doris - bebe 2??? e o idee...
Ana - esti o persoana fericita ca toti cei care se simt perfect in pielea lor. Nici eu nu m-as chinui dar in profesia mea nu prea am incotro. Trebuie sa arat conform standardelor, altfel degeaba am materie cenusie ...
Katik - succes la scos polipi. Daca ai nevoie de vreo pila la Turcanu spune-mi ca incerc sa rezolv.


Am fost astazi prima data la sala. Am crezut ca o sa fie mai greu dar dupa ce l-am atentionat pe instructor ca am o varsta si cateva tone de tigari fumate de-a lungul timpului mi-a facut un program suportabil. Da si eu strangeam din dinti si ma gandeam cam cum as vrea sa arat. Dupa am facut 15min sauna si 30 masaj asa ca sper sa nu fiu prea teapana maine. In paralel, cura de slabire dar nimic draconic. Fara paine, fara alcool, fara mancare dupa 19,00 seara. Va tin la curent cu evolutia...

Stiti careva unde gasesc de cumparat sau de comandat trandafiri ornamentali din zahar sau faina pentru tort. de ziua spiridusului torul il face, conform traditiei, strabunica, dar vrea sa-l decoreze cu trandafiri din aia si am tema de casa sa-i gasesc. Astept sugestii!!

Mamica de spiridus

Poze cu Loriana
http://community.webshots.com/user/danielactin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

salutaree
aplauze va rog pentru intrarea mea anuala pe forum....sau ceva..orice, numa cu rosii nu dati :))
sa vad daca mai stiu ce-am citit...
miro, felicitari pentru burtica, sarcina usoara si bebe sanatos.
la multi ani sarbatoritelor.

am vrut numa sa va confirm ca exist, pup pe toata lumea si ne vedem maine.

anda & bb edi
http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda spune:

by the way...ce v-a pocnit bei cu slabitul si curele?
...las ca-mi explicati maine la o prajitura, pizza si o halba de ceva :))

anda & bb edi
http://users.pcnet.ro/scpcnet/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

OOOOO..... Anda....omagiile mele....
Bine ati mai venit pe la noi...
Maine iti explic de ce m-am apucat de cura de slabire...aici nu pot ca e prea sexos subiectul....
Irina, poate te razgandesti si incerci sa ajungi...
Stii unde ne gasesti!
Andanii, draga, ti-am mai urat si pe ms , dar o fac si aici:

La multi ani fericiti, cu sanatate alaturi de cei dragi!



Dia, cand vii?
Si cat vei sta?
Si in ce zona?
Eu am o tanti care ne aduce lapte...asa ca se rezolva!
Ana , nu cumva sa lipsesti, ca venim cu taxi dupa tine...ai auzit...maine vreau sa rad...asa ca...
Gagici...sa va aduceti aparatele foto...
Si mancati inainte...sa nu va prinda prea tare flama!
Pe maine...!

DORIS siINES
Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la Dumnezeu imposibilul!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele

Portofoliu INES

POZE CU NOI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_codat spune:

Doris-Alina pai iaca ajung si eu acasa joi.
Vom sta 6 saptamini adica pina dupa Paste.

Stam pe St. O Iosif, adica cam pe linga fabrica de bere.

Din ce zona vine tanti care iti aduce lapte??






Dia

Printesele lu mama

Mergi la inceput