6 tehnici in asteptarea lui BB mic

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabela spune:

Darael, cuvintele si gandurile tale frumoase mi-au adus lacrimi in ochi; si ce as mai plange in hohote, dar sunt la serviciu si trebuie sa ma stapanesc, mai ales ca pauza s-a terminat... Iti multumesc din toata fiinta mea si iti zambesc cu tot sufletul! Pacea si Lumina sa fie cu tine, adica Dumnezeu sa te insoteasca mereu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Darael, multumesc pt. tehnicile recomandate. As avea si eu o intrebare: care este diferenta dintre capsulele cu ulei de catina si uleiul de catina la sticluta (d.p.d.v. al eficientei)?

Stu, cel buclucas


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by foxmuldera

Iti multumesc!
Pana acum nici un strain nu mi-a daruit nici macar o reteta gratuit!
Dar una a fericirii! Sau a sperantei!
Iti voi urma sfaturile si te voi tine la curentul cu... rezultatul!
Spune-mi acest tratament nu este contraindicat in eventualitatea unei sarcini?


Copil frumos,
Cine a spus ca este gratuit ? Crezi ca scapi fara sa pui poze cu ingerasul de la petrecerea de 1 luna, de la primul dintisor si de la tortul de 1 an ?

Iti spun si tie, dar si tuturor viitoarelor burtici: tot ce am spus poate fi utilizat si in perioada sarcinii, desi in acea perioada va trebui sa scoateti din exercitii urmatoarele:

1. In primul rand, “tehnica secreta” de contractura pelvina va trebui oprita dupa ce vedeti ca burtica creste..... adica din luna a 2-a sau a 3-a de sarcina......

Daca sunteti atente, dupa prima luna de sarcina, maxim in luna a 2-a, o sa vedeti ca nici nu veti mai putea face aceste exercitii atunci datorita modificarilor normale in sfera genitala.....

2. Iar la “tratamentul asteptat de toti” se va putea lua in sarcina DOAR argila si uleiul de catina iar acesta doar dupa cum am spus, 1 luna da si o luna pauza....

Bianca B – hehehe..... ce fata dulce esti...... de ce crezi ca e greu sa ierti ? Zambeste tuturor, zambeste-ti tie si ai sa vezi ca Iertarea si Zambetul merg mana in mana..... In fond, ai vazut vreodata o persoana suparici pe cineva caruia ii daruieste Zambetul sau ? Asa si tu, daca incepi sa daruiesti Zambete, vei vedea ca-i vei ierta pe toti la care le zambesti, chiar daca sunt in cealalta parte a globului..... .

danita – pe cine vrei sa pacalesti aici ? Crezi ca noi nu stim ca semintele acelea cresc in Inima ta cand le uzi non stop cu Iubire si ganduri bune ?

sophie76 – daca tot imparti zambete, sa stii ca este acolo langa tine un baietel, acum cu chip de ingeras simpatic care asteapta si el zambetul tau.....

Gabela – saru’mana pentru urari ! Nu-ti fie rusine niciodata de tine, chiar daca ai lacrimi in ochi..... mai bine asa decat cu lacrimi in Suflet, nu ? Sa ai grija de tine si de jumatatea ta... iubiti-va mult si nu uita ca Iubirea bate destinul..... always !

stuart – teoretic, nu este nici o diferenta. Totusi, recomand uleiul ca ulei, nu capsule deoarece exista o mare varietate de capsule cu ulei de catina de gramaje diferite..... asa, toata lumea poate intelege ca o picatura este o picatura si o lingurita o lingurita.

Cam atata ar fi......
Pupici la burtici !

DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/


“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

mai Darael mai , ai aparut taman la timp ! Plangacioasa sunt , nerabdatoare sunt, floarea pasiunii a incoltit cu cei 4 lastari ...dar sunt .
si sa mai spun un secret ......asa cred eu ca testul iese +++ ... sper sa nu dezamagesc !
pupici dragelor la toate !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

buna darael...incep prin a-ti multumi ca ai venit in randurile noastre ..si nu oricum ci ...cu un mesaj atat de deosebit!!1
am recitit tot ce ai scris si ieri si azi..si probabil...si maine..intre timp am inceput sa exersez contractiile pelviene ....sa imi zambesc..tocmai cand sunt mai incruntata deasupra cifrelor cu care ma lupt zilnic..o sa ma opresc la plafar maine dim..sa iau si tratamentul...
as vrea sa cred mai mult in mine...si in puterea mea...de a implini dorintele mele..
stiu...simt ...ca anul asta...o sa am o veste mare....
multumesc inca odata!!!


pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adiutza spune:

Nu mai am replica...






Don't walk in front of me, I may not follow... Don't walk behind me, I may not lead... Walk just besides me and let's be friends...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by danita
si sa mai spun un secret ......asa cred eu ca testul iese +++ ... sper sa nu dezamagesc !


Sa inteleg ca o sa faci public faptul ca asteptati un baietel in Viata voastra ? Bravo copii..... bravo !
quote:
Originally posted by floarea de colt

buna darael...incep prin a-ti multumi ca ai venit in randurile noastre ..si nu oricum ci ...cu un mesaj atat de deosebit!!

as vrea sa cred mai mult in mine...si in puterea mea...de a implini dorintele mele..
stiu...simt ...ca anul asta...o sa am o veste mare....


floarea de colt – eu sunt demult pe aici, dar nu m-am aratat pentru ca sunt timid ......
Stii care e frumusetea a tot ce am recomandat ? Este faptul ca nu-ti trebuie credinta. Trebuie doar dorinta de a face ceva pentru tine.....

Nu, nu dorinta de „a incerca” .... ci dorinta de „a face”.

Caci incercari fac pescarii pe marginea garlei – cand incearca sa pacaleasca crapul cel mare.....

Iar "a face" inseamna chiar a face.
Cum zicea cineva frumos odata, pentru a realiza ceva, trebuie „sa stii, sa vrei, sa faci si.... sa taci”.

adiutza – raspunsul meu este unul simplu: special delivery de la DARAEL: !

Fete frumoase, pupici pe burtici !

DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Darael, multumesc pt. raspuns. De obicei eu folosesc capsule cu ulei de catina produs de Hofigal (200mg), oare este bine?


Stu, cel buclucas


Ai izbutit? Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DARAEL spune:

quote:
Originally posted by stuart

Darael, multumesc pt. raspuns. De obicei eu folosesc capsule cu ulei de catina produs de Hofigal (200mg), oare este bine?


Pentru putin !
Cat despre intrebare, o capsula de 200mg pe zi este suficienta, preferabil seara, dar ca regula de aur.... tot 1 luna da, o luna pauza. Sunt rare cazurile cand recomandarile spun ca trebuie luat ulei de catina zilnic 3 luni fara intrerupere, dar si atunci dupa 3 luni se face o pauza – dar in cazul vostru fetelor nu e cazul.

Pupici la burtici !

DARAEL
http://www.geocities.com/dara2el/

“A te invinge pe tine insuti este prima si cea mai frumoasa dintre toate victoriile.“ DEMOCRIT

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns floarea de colt spune:

AM INTELES SA TRAITI!!!
fac ....gata ...nu mai astept minuni...sa vina ..fara ca io sa nu fac nimic in aceasta privinta...
am inteles mesajul...am inteles fiecare cuvintel...sunt...de acord cu tine...gata cu incercarile...de acum ma execut...

stii..ce e cel mai greu din tot tratamentul postat de tine....inceputul..adica iertarea...a tot ceea ce ma incojoara si mai ales a mea...

dar nu ma las...

multumesc darel!

pozici

Mergi la inceput