Bebelusi de septembrie-octombrie 2005 (58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Vio, felicitari pt. scaunel; eu ma minunez cand citesc ce mari sunt copiii vostri. Tu zici ca bebe al tau e mic la 6 kg si ceva...pai fetita mea, la 4 luni si 3 sapt. are 5600 g si nu-mi fac probleme; eu i-m dat doar san si este adevarat ca nu a crescut mult insa este tare fericita cu tzatzica ei, asa ca o diversific abia peste o saptamana. Eu zic sa stai linistita si sa-l lasi in pace. II dai san sau lapte praf?Gabriela si Sarah-Marie, 30.09.2005 Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Vio si a mea avea 5600 la 4 luni si nu imi fac probleme. Mananca bine si doarme la fel. E sanatoasa, voioasa si frumoasa. Ce mi-as dorii mai mult? Valen ce bine ca am descoperit pe cineva care nu-si face pb din cauza greutatii. Credeam ca sunt singura.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valen spune:

Godzila, uhhhh,si eu credeam ca sunt singura... Printre atatia dolofanei mi-era si rusine sa scriu greutatea Sarei dar acum m-am linistit.Gabriela si Sarah-Marie, 30.09.2005 Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmi spune:

Buna seara la fete !
Sunt suparata, am ajuns cu Fabiano la dr. si concluzia e: bronsita.
De unde se mai linistise, l-a apucat o tuse magareasca, stranut, gemete, of...of... Ne-a dat sirop de tuse (frectie la picior de lemn)si un inhalant pe care sa i-l punem pe hainute sau babetica.
Ma duc, ca urlaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Foto bebe Fabiano cel zambaretz (20.10.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Hai sa va zic cu soacra... Atunci cand e facuta poza a fost de Pasti. Au venit 3 zile... Dupa 2-3 h de povesti am epuizat subiectele si 3 zile luuungi am jucat toti 4 Capital (un fel de monopoly).

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b_irina_c spune:

Carmi sanatate micutului si sa redevina cat mai repede zambaretul pe care il stim .

Irina si Vladut (26.08.2005)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Vio, Godzila, Valen - ce ma bucur ca ati abordat subiectul! Anya s-a nascut cu 3800g si la 4 luni avea 6460g. Cred ca n-o sa-si dubleze greutatea nici la 6 luni. In ultima luna a crescut doar 400g. Insa atata timp cat mananca san sunt foarte linistita si nu ma gandesc la diversificare decat spre 6 luni. N-are nici un rost sa le chinuim stomacelele de la varsta asta. Nu dati cu pietre , asta este parerea mea.

Godzila, Irina - multumim de aprecieri



Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Valen si a mea tot tzatzi papa. La toate recomandarile medicului de fam. nu pediatrului si ale presiunii mamei mele tot asa ii dau si azi. Eu vreau sa incep diversificarea mai tarziu pe la 5 spre 6 luni.

Vera & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anya20 spune:

Irina - poza cu soacra e de mare efect. Asa face si soacra-mea. Zambeste larg in toate pozele .

Alina

Anya mea(19 oct. 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hildegard spune:

Buna seara,

godzila, pai sa-ti explic.
Stefan pana acum nu se intorcea singur in pat pe burta. Azi l-am vazut prima data.
Cand am intrat pe usa i-am vazut capul si nu stiam de ce sta asa....a fost o reactie de moment. El ditamai vlajganu statea pe burta cuc apul ridicat la maxim, itors invers in patuc de cum l-am lasat eu.

Azi nu am papat mai nimic, acuma seraa ce a mancat titi.
Si la voi se intampla?
ieri a mancat prea mult si des....poate si-a deranjat stomacelul.i-am facut smecta si a dormit dupa aceea putin. La 12 noaptea iarasi ii fac. Oricum nu-i face rau daca el e ok. a fost somnoros toata ziua.
Mi-am luat lapte Nan 1 pentru urgenta sa am acasa. Ma gandesc ca poate si-a schimbat laptele gustul de la ciclu. maine tre sa vina...sau zilele astea. Sau ce o fi.
Vai cat am plans azi din cauza lui Stefanut.... (de c enu papa, dar oare ce are, ar plange daca i-ar fi foame, nu? samd.)m-am panicat singura. Sotul m-a linistit. Vai de capul meu. Sunt o slabanoaga cateodata la creieras. Sunt foarte sensibila la orice. Noroc cu sotul.
Sunt si nedormita. Cu orarul asta de mancat noaptea am sa morrrrr. Nu stiu cat rezist. am niste vise....horror.
Ma gandesc cum va papa copilul alt lapte daca nu stie din bibe....la voi cum a fost?
Gata v-am ametit deja. dar nu am pe nimnei in afar de sot si voi toate cateoadata trebuie sa ma descarc. Nus tiu daca am sa ma descurc cu diversificarea.




Veronica si bebe Stefan Peter ( 7 nov. 2005)
http://community.webshots.com/user/hildegard122

Mergi la inceput