Sa-i spun prietenei?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Da-i lui un "Ignore",ei spune-i,si,daca se supara,ignora-i pe amandoi.


BRENDA

"COPIII SUNT MAINILE CU CARE NE PRINDEM DE RAI"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

quote:
Initial creeata de alma

Sa nu scriu prea mult... amicul prietenei mele ma tot abordeaza pe mess, imi spune ca ma place, ca ei nu i-a promis nimic, ba chiar i-a spus ei ca ma place (si ea mi-a spus lucrul asta). Eu am discutat cu el de complezenta, i-am spus ca nici daca n-ar fi fost cu ea, n-as fi iesit cu el, ca nu e genul meu. Ei sunt impreuna de vreo 4 luni, iar e e foarte indragostita, numai ca, din ce-mi spune, nu se inteleg. Dar ea nu vrea sa renunte, nu stiu de ce. E o tipa foarte posesiva si nesigura pe ea. N-a mai fost casatorita si isi doreste.
In urma cu putin timp am descoperit ca e si foarte egoista. El are un copil din prima casatorie, iar ea nu suporta ca el isi iubeste copilul. Vrea sa iubeasca doar copilul lor, cand va fi cazul. Nu i se pare normal nici sa-l puna pe fiul lui inaintea ei .

Acum eu ce sa fac? Sa-i spun ca el imi face declaratii si invitatii? La cum o stiu pe ea, s-ar supara pe mine ca am vorbit cu el si probabil ca vor continua relatia, daca el va vrea.

Dati-mi o mana de ajutor, nu stiu ce sa fac!

http://community.webshots.com/user/freediaro



Eu in locul tau as scapa cit de repde de PRIETENA!

sa vezi ce simplu va deveni totul..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Fetele, i-am spus astazi! Imi spunea ca el n-a dat nici un semn in weekend, ca de cand il stie n-a auzit din partea lui nici o vorba buna, doar critici si reprosuri... Atunci m-am hotarat sa-i spun, sa se trezeasca o data! A venit la mine si a citit discutia. Mi-a multumit, a zis ca-mi ramane datoare pe viata pentru ca i-am deschis ochii, aproape plangea. Problema e ca l-a imprumutat pe sarantoc cu vreo 35 de milioane si nu stie daca-i mai recupereaza.

M-a contactat si el pe mess, mi-a multumit pentru binele pe care i l-am facut, ca de mult voia sa scape de ea. Eu nu i-am raspuns...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MirelaV spune:

probabil asta era si ideea..sa scape..si nu stia cum.

MirelaV
pupicei pe burticei

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=68443&whichpage=1" target="_blank">Racusori


Calitati: cea mai mare calitate a mea este aceea ca nu am decat un singur defect. Defecte: defectul meu (singurul de altfel) este acela ca nu am nici o calitate..., dar ramane intre noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Doamne, ce situatie oribila...cahh

Madalina si nastrusnica Sofia Maria,12.08.2004
http://community.webshots.com/user/fiquelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

N-am mai scris la subiect, ca e o situatie urata. El a continuat cu jigniri la adresa ei, dar urate rau de tot, pe mine nu m-a mai contactat (slava Domnului!), insa ea imi spune ca ii e dor de el si are mai mereu impulsul sa-l sune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle7 spune:

alma , jignirile dovedesc ce caracter de 3 lei are. spune-i amicei sa se trezeasca la realitate



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Michelle, tot timpul ii repet lucrul asta, dar crede-ma ca am obosit...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anderra spune:

Alma,las'o in pace ..bine zice o vorba : sunt cazuri in care fiecare isi merita soarta.. de ce te agiti tu si te eprpelesti si intorci problema pe o parte si pe alta cand ea singura decide ce e bine s ce rau pentru propria'i persoana ..
ea singura isi toarna cenusa in cap ,e propria eo optiune ..
Am avut si eu o asa prietena .. iesea cu un tip insurat ,eu am aflat si am zis ca fac un bine spunandu'i. Am iesit din poveste vinovata , geloasa si invidioasa pe relatia ei de vis cu acel individ care dupa ce i'a tocat toti banii si a inglodat'o in datorii a parasit'o fara nici o remuscare. N'are sens sa iti spun ca in si ziua de azi (la 2 ani de la eveniment tot dupa el suspina si il cauta sa se impace).
Cum sa te respct eu ca prietena cand tu nu te respecti PE TINE.
Prietenii nostri comuni o compatimesc ..vai,saraca fata .. peste ce imbecil sa ea... dar eu.. cu riscul de a fi catalogata rautacioasa zic: "cine face ca ea , ca ea sa patzeasca".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana7mi spune:

quote:
Initial creeata de alma

Sa nu scriu prea mult... amicul prietenei mele ma tot abordeaza pe mess, imi spune ca ma place, ca ei nu i-a promis nimic, ba chiar i-a spus ei ca ma place (si ea mi-a spus lucrul asta). Eu am discutat cu el de complezenta, i-am spus ca nici daca n-ar fi fost cu ea, n-as fi iesit cu el, ca nu e genul meu. Ei sunt impreuna de vreo 4 luni, iar e e foarte indragostita, numai ca, din ce-mi spune, nu se inteleg. Dar ea nu vrea sa renunte, nu stiu de ce. E o tipa foarte posesiva si nesigura pe ea. N-a mai fost casatorita si isi doreste.
In urma cu putin timp am descoperit ca e si foarte egoista. El are un copil din prima casatorie, iar ea nu suporta ca el isi iubeste copilul. Vrea sa iubeasca doar copilul lor, cand va fi cazul. Nu i se pare normal nici sa-l puna pe fiul lui inaintea ei .

Acum eu ce sa fac? Sa-i spun ca el imi face declaratii si invitatii? La cum o stiu pe ea, s-ar supara pe mine ca am vorbit cu el si probabil ca vor continua relatia, daca el va vrea.

Dati-mi o mana de ajutor, nu stiu ce sa fac!



Printr-o situatie asemanatoare am trecut si eu cu ceva ani in urma, nu pe cale virtuala, el mi-a spus-o direct in fata. Aveam o amica, ma intelegeam destul de bine cu ea, desi nu eram prietene de suflet. Intr-o zi prietenul ei, incepe cu complimentele, o vorbea de rau pe ea ... faza mi s-a parut destul de josnica. Pe el l-am pus imediat la punct, i-am spus ca nu ma intereseaza propunerile lui si modul in care imi vorbeste de iubita sa. Fara sa stau prea mult pe ganduri i-am povestit si ei incidentul. Bineinteles ca nu m-a crezut, din contra am fost si acuzata. Nu am judecat-o, am inteles prin ce trece ... fiecare ne-am vazut de viata noastra, ceva mai tarziu am aflat ca s-au despartit.

****
www.romania-italia.net

Mergi la inceput