Stie cineva de dieta lui Catalin Crisan?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

De acum
Eu am inceput prin a arunca cafeaua cu zahar,am facut un ceai laxativ(ca sigur voi avea probleme)si am facut meniul pt. maine.

Branza 100g
Carne la cuptor-fara limita(pariez ca nu voi putea mai mult de 3 bucati)
Ou-1

Astept sustinatori.Faceti galerie.

Incep de la 70 kg si vreau sa ajung undeva sub 60.


alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yh spune:

buna ,eu chiar am cumparat picaturile (cele despre care vorbeste catalin crisan).Soacra mea a citit intr-o revista ca cc fara nici o dieta cu ajutorul unor picaturi a reusit sa slabeasca 32 kg ,nu am putut crede dar soacramea le-a comandat ,o dezamagire totala ,dai 700000 lei pentru o carte si 30 ml picaturi ,iti trimite un formular sa-l completezi pentru alte picaturi (sa continui tratamentul) care costa tot 700000 lei cu taxe postale ,si mai este o smecherie nu poti comanda in acelasi colet (pentru a nu plati taxele postale de 2 ori )decat un singur produs .Am vrut sa ma alatur cu o colega si sa impartim taxele in doua nu se poate ,ei castigand din aceste taxe .Asa ca dupa ce termin picaturile continui reteta mea de slabit care a dat rezultate ,apa plata 2 litri pe zi cate o gura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Cum de acum?
Hai sa zicem de luni, ca joi e ziua mea, in plus mai am vreo 50 de sarmale si mi-am adus drob la mine, fie-ti mila

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Mitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

OK, te astept de luni.Eu trebuie sa-ncep de azi ca nu ma mai tin nervii cand ma vad cat m-am facut.Noroc ca am friptura de la pasti,branza si oole rosii,tocmai bune pt. dieta.
YH-nu ma demoraliza,te rooooooooog.Sunt la limita disperarii.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corina costea spune:

Fetelor sunteti betooon. Aveti haz nu gluma. Si mie imi pare rau dupa bunataturile ramase de la pasti asa ca prefer sa le termin si apoi sa ma gandesc la diete miraculoase. Si acum serios au vreun efect picaturile alea sau nu??????

Pupici, Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Nu stiu, eu o sa tin cura fara picaturi.
Alina, tu vrei sa iei si medicamentele aferente?

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Nu sunt adepta medicamentelor si nu prea ma risc sa iau ceva ce nu mi-a fost prescris ca sunt patita.Voi incerca sa evit cat pot si tocmai deaceea beau ceai laxaiv.
In privinta picaturilor nu voi lua.Eu n-am auzit de aceste picaturi si nici in dieta nu scrie nimic.Am luat dieta de pe un alt forum si cea care a postat-o a primit-o prin fax direct de la sursa,in ea nu scrie nimic de picaturi.
Povestea asta cu picaturile suna tare ciudat si nu cred ca e reala.

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Alina, ce faci, ai inceput, cum te simti?
Eu am vrut sa incep de azi, tocmai am venit din piata, mi-am cumparat verdeturi. Acum vad ca primele 2 saptamani trebuie sa mananc numai carne si mezeluri, uite-asa o sa renunt inainte de a incepe si tin cura mea originala: fara paine, fara dulciuri, fara ulei.


Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinaxeni spune:

Ma simt bine si am scazut un kg dar imi vine sa vomit de la atata carne.Am sa renunt cateva zile la dieta asta si voi continua fara paine ,zahar si alte alea pana gasesc o solutie la atata cantitate de carne.
Dieta e usor suportabila daca treci de primele 2 sapt,mai ales ca nu suferi de foame,lucru important.
Nu e rau sa faci o cura de verdeturi,mai ales ca e primavara,astea nu ingrasa.Abia astept sa-mi fac o salatica.Pot folosi ulei de masline,o lingura,doua?

alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns craciunitza spune:

Alina, eu nu mananc carne aproape deloc si mi-ar fi imposibil sa mananc doua saptamani numai carne, cred ca m-as umple de bube. De mezeluri la fel, nu mai vorbesc.
Eu azi am mancat o banana, poti manca linistita banane pana la ora 12, si mi-am luat la mine un castron mare de salata cu usturoi si bucatele de cas. Si am, bineinteles, sticla de 2l de apa, eu oricum beau foarte multa apa.
Uleiul de masline este foarte bun.
Dulciurile nu sunt bune deloc, nici alcoolul.
Gateste-ti in tigaie de teflon, cu un strop de ulei de masline sau, daca poti, doar fiert.
Eu de azi asa fac, m-am ingrasat in 3 luni cu 5 kg si stiu de la ce, am mancat dulciuri multe, foarte multe, revoltator de multe.

Nu certati copiii cand viseaza!
Copiii
Noi doi
Mitele iubitele

Mergi la inceput