Cluj rulz! (38)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

fetelor, ooof sunt asa de ocupata si de stressata ca nici nu stiu pe ce sa pun mana! Maine dupa cum v-am zis plec la Piatra Neamt in delegatie. Revin Sambata seara si daca nu sut zombi, va scriu atunci!

Am avut o zi grea la job, pregatiri pentru urmatoarea delegatie care va fi in 7 martie la Budapesta, plus traduceri, situatii, sunt varza. Mi-au venit si rusii cu surle si trambitze si ma simt ca naiba! Nici parul nu mi s-a aranjat bine la coafor de data asta! fetelor, am vrut iar par cret si acum arat ca un paianjen nu ca Roxana-cea-frumoasa-cand-are-parul-coafat asadar nu-i nici un pericol cu mine de data asta, prietenii stiu ce spun

Acu fac supa copilului pe maine sa-i las prietenei mele care va sta cu Serban! Coana e la tzara, la bunicamea care are o mana umflata, vai de capul ei si vine inapoi doar Vineri seara tarziu...nici macar dna Betty care vine de obicei la Serbanica nu e, e fiica ei cea care ma ajuta, vai, sper sa fie totul ok! Ma agit cam tare.

Va las acum, ca-i aud deja pe baietii mei care vin acasa,
si tineti-mi pumnii!!
pe sambata dar!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

alynutza,

asa cum spunea roxana, e imposibil s anu gasesti magazinul de langa city bank. sunt aceeasi cu cei de la central: agnes toma(sau unul din brandurile ei: alb si negru sau dinasty). iti sar in ochi, nu se paote.

probabil din indolentza....si lipsa de chef, nu aarat cataloagele. cere-le si poate vor avea bunavointza sa iti spuna una-alta. daca nu te descurci, inta pe site-ul lor. nu il mai stiu...dar cred ca e ceva de genul:agnestoma.ro....;cauta-l pe google si il gasesti. poti vizualiza si acolo o parte din moedelele lor care apar in cataloagele de prezenatre. nu stiu cat este de actualizat site-ul...dar macar iti faci o idee.
din cate stiu, multe fabrici din satu mare lucreaz ain lon si nu numai, tzoale barbatesti si in special costume. daca ajungi pe acolo cauta ce te-ar interesa...nu se stie , poate gasaesti.

am inteles ca va fi si anul acetsa targul de nunti la cluj. cred ca in martie sau inceput de aprilie, tot acolo, ca si anul trecut, la muzeul etnografic sau cum s-o chema. asa ca poate gasaesti si aoclo ceva firme sau case de moda care sa iab in portofoliu ceea ce te intereseaza pe tine.

daca vei vrea o echipa/ firma de organizari nunti care sa va ajute si cu care sa colaborati, va pot pune in legatura cu cei care ne-au organizat noua petrecerea de casatorie.

succes la examene tuturor fetelor care sunt inca in sesiune! spor la treaba si la invatat!!!!!!!!!!

pupilici!
seara placuta!


roxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

helau!

fetelor, "iar am dormit toata ziua"!!! Si cred ca in noaptea asta nu ma culc de fel, ca am o toooooooooona de munca!!! Ma intreb cat mai rezist....

roxanicea, la noi pozele digitale costa 0.9 ron, pe marime 9/13 sau 10/15. Bine ai venit la noi!

Roxa-boxa, trece-ti tiza pe listutza! Hihihihi, imi vine sa rad de tine ca iar ai vrut sa te faci frumoasa....si nu ti-a iesit . Sa ai drum bun si sa te intorci cu bine!

Azi am vorbit cu Florina; a venit Mihai si sunt in febra mutarilor (in alt apartament, deocamdata). Am somat-o sa vina in oras, a zis ca incearca, dar nu a mai aparut . Alta data.

Corina, ma bucur tare ca va trec bubitzele! la finutzu; ma bucur ca ti-a placut de Stefan.

Hai sa va zic una tare!
Stefan a papat putin la amiaza, doar o supa; felul 2 nimic. Dupa ce s-a trezit, am vrut sa-i dau felul 2 (dovlecel de ieri), dar nu a vrut sa pape; dupa multe insistente am pus si eu o intrebare (mai mult retorica): "dar ce vrei sa papi, mai copile?!?!?" La care imi raspunde calm si fara sa stea pe ganduri: "totigi (covrigi), mantza (samanta), cicip (chipsuri)"
Am intepenit cand l-am auzit! nici nu stiam ce sa fac: sa rad sau sa plang. Mentionez: mananca fff rar chipse, f rar covrigi, f rar seminte (din astea ii mai da bunicu` cand ies impreuna la plimbare).
Pana la urma am izbugnit in ras, ca nu am mai putut cand i-am vazut fatza; era asa serios...

Raluca, pe mica "omul zapezii"...cred ca ai inteles ce-am vrut sa spun.

la toata gashca. Daca imi mai amintesc ceva, mai vin.

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

mariana,
multumesc pentru urarile de bine venit intre voi. nu am bebe...asa ca nu prea pot participa activ la dilaogurile si intrunirile voatre legate de subiectul acesta.....:((

multumsc mult pentru informatii!!!!!am sa le pun fotoasele in zilele urmatoare, o paret din ele pe un cd si am sa trec- cand ai sa ai chef si timp pt asa ceva- sa ne cunoastem si sa-mi le procesezi.
va trebui sa-mi mai dai ceva amanunte legate de locatia unde trebuie sa ajung.

multumesc pentru tot!
o seara placuta....;de fapt..c.red ca v-ati culcat deja....

pupi si numai bine!

roxi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Eu n-am somn ca am dormit dupa masa. Cred ca v-ati culcat, asa ca va zic noapte buna. Mariana, dormi?


mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

roxanicea, despre cine ziceai tu ca doarme??? Studioul il avem in p-ta Mihai Viteazul, in statiile tolebuselor 3 si 4 (cand vin de la gara), vis-a-vis de statia lui 31 sau de magazinul chinezesc. E la demisol; afara scrie "studio foto kodak". Inca un indiciu: suntem vecini cu lecom.

si noapte buna la toata lumea!

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

m-am certat cu mihai si dormim separat...prima data decand suntem casatoriti. ma enervat. cred ca si eu pe el.

mamide danicici cochet baiat(26 iulie 2005)

albumul lui Dani
piticii lui Danutz


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Moama, Svety, chiar asa de certati sunteti??? Pe ce teme v-ati ? Cat va tine de obicei? Treci repede cu sotiorul in pat!

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariana tache spune:

Ce faceti, fetelor? Dormiti? La mine somnul a devenit lux

Mariana, Stefan (20.04.2004) si Simon (30.08.2005)

Pozicile noastre: album 1 si album 2
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=34377" target="_blank">Nasterea lui Stefan
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60260" target="_blank">Nasterea lui Simon

Sanatate Maxima!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanicea spune:

ce haioasa esti svety!!!!!!!!
cat de rau sa te certi...incat sa pleci din patuztul...conjugal?hai nu mai fi suparatica...si dragalizti-va putin. nu lasati dimineata sa va gaseasca tot.....certati.

succes! iti tinem pumnii! fugi si imblanzeshte ...sotzul!


pupi
noapte buna!



roxi

Mergi la inceput