Va mai doriti barbatii ca la inceput?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns delfinasul spune:

Observ o constanta in raspunsuri si constat ca sunt extrem de multe casnicii trainice( ceea ce este imbucurator),iar factorul intimitate nu s-a diluat ca si importanta si intensitate direct proportional cu trecerea timpului. Mi se pare normal ca atunci cand porti copilul unui barbat in pantece, sa-l doresti mai mult decat inainte: se creaza o relatie speciala,organica,de reciprocitate, ce atinge alte niveluri de profunzime. Cred ca suprema dovada de dragoste vis-a-vis de partener este sa vrei sa-i daruiesti un urmas. Sa vrei sa-l perpetuezi!
Eu imi doresc sa ofer aceasta suprema dovada de iubire..la inceputul unei relatii( cand simt pasiunea aceea dogoratoare),dar apoi ma sting.... poate si pentru ca mi-e teama de obisnuinta. Obisnuinta este, din pacate confundata cu iubirea si am facut de multe ori greseala asta, insa am inteles ca un "Pavlov"in iubire este un esec.As fi vrut sa nu-i dau atata importanta si sa nu mai idealizez iubirea.
Iar Aida_O, jos palaria! te pricepi la zodii! Nu sunt insa cu soarele in gemeni, ci cu venus, adica planeta care-mi da comportamentul amoros si dualitatea! oricum, m-ai surprins si cred ca exista un tipar al celor "nefericiti" cu gemenii, prin puncte cheie in astrograma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Delfinas,

...in cat timp te stingi ?Si cum te descurci in situatia asta?

Darael,off....

topic:

...absent!

...tropaind incet catre idoli nr 8...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arinna spune:

Delfinasule da' frumos mai graiesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

Eu, dupa atitia ani ... tot am impresia ca nu-l cunosc suficient!

Si in ce priveste dorinta - cred ca am mai mult "curaj" ca la inceput, cind ma uitam la el nedumerita, si ma gindeam ca daca fac cine stie ce scandalizez bietu' om....

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

Delfinasule, ce vrei tu...e greu de realizat.
Vrei sa simti fiorul ala, fluturasii din burtica de fiecare data cind te atinge, il atingi.
Slabe sanse daca tu insati spui ca ai un psihic de barbat ( am inteles ca e doar un fel de-a spune... pe de alta parte nu toti barbatii sint gata de explorari la infinit, unii au un psihic mult mai asezat), tu vrei nou-nou-nou!
Unii oameni isi doresc sa aiba parte de multa adrenalina pe sistemul ca orice e nou si provocator face sa tisneasca dopamina din creieri!!!
Altii isi doresc sa desavirseasca, sa finiseze felul lor de a face "dragoste", pe alt sistem: de fiecare noua data sint mai bun decit data trecuta, il cunosc, ma cunoaste, de aici nu mai depinde decit de mine, relaxat/relaxata fiind sa ajung in colturile cele mai ascunse ale senzualitatii sale, sa stiu ce-si doreste, ce pot sa-i ofer..."
In concluzie, se poate si asa /si asa...
Spui ca ai pe Venus in "gemeni", da-mi voie sa-mi asum indoiala cum ca ar fi relevant, o harta astrala nu-ti motiveaza trairile ci doar ti le explica eventual... mai mult... e o chestiune de felul in care abordezi relatia pe baza educatiei din copilarie, de felul in care obisnuiesti sa tratezi oricare alta relatie, daca esti superficiala in sentimente ( ceea ce eu nu spun ca e rau, e doar un fel de a fi al atitor alti oameni din lumea intreaga...) de orice natura ar fi ele, e nevoie sa te intrebi daca lucrurile astea iti aduc prejudicii per ansamblu sau dimpotriva, iti dezvolta personalitatea...
Abia atunci, voi putea spune ...oh, trebuie sa faci asa...sau asa...
Ca raspuns la intrebarea principala: da, il mai doresc. Nu ca la inceput ci ca acum, cind eu insami am devenit o femeie care stiu ce vreau. La inceput ne jucam, acum sintem profesionisti pentru ca am exersat nshpe ani si nu ne mai intereseaza hormonii care pompeaza substante chimice in capul nostru ci gradinile de senzatii obtinute in urma unui studiu de horticultura intensa.


Pastreaza-ti inima calma in timpul actiunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elise spune:

sint de acord cu daniela_b: in detaliu, nu intelegi nici in 100 de ani cum "functioneaza" un alt om, deci e foaaaarte greu sa te plictisesti de el.

Daca ii stii toate manifestarile intr-un anumit context, scoate-l din acel context, pune-l in fata unei situatii noi si vezi ce face!

Elise

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aventura spune:

Daniela_b fata inteleapta!!

I love Mission Impossible!

Mergi la inceput