Va mai doriti barbatii ca la inceput?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daniella4 spune:

Delfinas, si eu sunt la fel!
Si fara sa sar peste etape, pur si simplu cotidianul si rutina isi luau partea leului din relatie.
Ramane doar prietenia..cu omul respectiv daca am ajuns unde am ajuns am facut-o fiindca era special in general..nu doar in pat.

Pana la urma ..de ce n-ar fi de ajuns?

Daniella, mama lu'Alexis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitumac spune:

Fetelor...sunt mai indragostita ca la inceput....suntem casatoriti de 4 luni si parca ne stim de o viata(de stim de 1an si jumatate)...cand am facut marele pas...mi-a fost un pic teama...acum incet incet ma obisnuiesc in postura de sotie...si sunt fericita....tot ce imi doresc este sa fim sanatosi, sa avem doi bebei sanatosi si....daca am dreptul si la a treia dorinta...o casa numai a noastra(stam cu parintii mei acum)...Poate ne ajuta ANL...

http://pg.photos.yahoo.com/ph/mitumac/album?.dir=/8872

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns She spune:

quote:
Initial creeata de delfinasul

Cateodata am senzatia ca am psihic de barbat. Am avut numai relatii de lunga durata, insa le-am incheiat din cauza rutinarii. Nu mai simteam atractie,ma plictiseam, iar gandul meu zbura pe alte"meleaguri" in momentele intime. Asa realizam ca dragostea se risipise si trebuia sa pun capat respectivei relatii.Am suferit de multe ori din cauza acestei inconstante si chiar am ajuns la concluzia ca din pricina pasiunii toride de la inceput,( consumam tot ce era de consumat si apoi nu mai ramaea nici jarul), sfarseam in astfel de ipostaze.Cu al meu barbat simt ca ajung in acelasi impas, mintea mea o ia usor "razna" si ma plictisesc.Este alarmant, caci am inceput sa nu-l mai percep erotic, ci ca pe un prieten...
Voi ce parere aveti?


Nu ai probleme deloc.Stai linistita.Inca nu ai intilnit pe cel care sa te satisfaca emotional.Sa te stimuleze.Chestiile astea vin cu virsta de oboeci, eu ma recunosc cind avem pina in 20 de ani..si am facut alegeri aiurea pt ca eram prea patimasa si nu stiam ce am nevoie.Unele femei au nevoie mare de stimulare si este mai greu pt ele sa-si gaseasca partenerul adecvat, "colorat" mai altfel..ce iese un pic din tipar.De regula genul asta sint mai aproape de o lume artistica, boema..
Intro zi nu vei mai simti asa, fa insa un efort de autocunoastere ca sa nu pici chiar ft des in situatii de gen pt ca se pare ca incepe sa te afecteze.
Si nu te gindi neaparat ca e ceva gresit cu TINE ca esti asa, ci ia-o ca pe un drum spre maturitate si ai norocul ca incercind, te vei cunoaste si vei stii ce iti doresti! sa te chinui sa te simti bine, sa-ti IMPUI sa simti ce nu simti, este cea mai mare timpenie..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Delfinasule are dreptate She, inca nu ai intalnit persoana potrivita tie.La mine spre ex asa a fost pana mi-am intalnit sotul, cu care chiar dak mai avem si probleme, tot ne intalnim si ne rasfatam reciproc.Si pt ca era vb de dorinta iti spun ca-l doresc ca-n prima zi, cateodata la servici ma gandesc ca deabia astept sa ajung acasa sa stam impreuna...si sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns delfinasul spune:

Tocmai asta mi-era teama sa aud, ca nu este persoana potrivita. de ceva timp, mi-a incoltit ideea asta in cap, dar am negat-o cu vehementa, am ignorat faptul ca suntem doua personalitati diametral opuse, iar SHE a pus punctul pe "I"( imi plac firile boeme, artistii, eu insami sunt una), am nevoie de stimulent, insa am fost prea orbita de incapatanare si de iubire ca sa vad la timp, ca suntem incompatibili. Am senzatia ca avem o bombita cu ceas atasata relatiei noastre. E o chestiune de timp..Sunt trista, caci realizez ca am esuat. Chiar daca vedeam ca nu este maturizat si o fire ursuza, am continuat. Cred ca cea mai mare dezamagire a fost sa-l aud spunandu-mi ca nu are nici un ideal, nu are ambitii.initial am luat-o ca pe o afirmatie hazardata, dar privesc realitatea in fata! Si pur si simplu nu ma reprezinta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aida_o spune:

Te pomenesti ca esti in zodia Gemenilor sau in alt semn de aer Felul in care te descrii, seamana mult cu ce am citit despre Gemeni. Nu ca ar fi chiar asa la toti (eu fiind in zodia asta), insa treaba asta cu nevoia de boem, de artistic, adaugata la celelalte descrieri ale tale, m-au dus cu gindul la o gemanutza :)

Legat de intrebarea ta: da, eu imi doresc barbatul si acum. Mult. ...Insa nu prea mai am voie (sapt viitoare intru in luna a 8-a de sarcina)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Noi suntem impreuna de 12 ani si mi se pare ca acum il doresc mai mult decat la inceput, as sari pe el toata ziua. Din pacate la el nu e aceeasi situatie, asa ca incerc sa-mi stapanesc efuziunile romantice.

One Stone is Enough to Break a Glass. One Sentence is Enough to Break a Heart.One Second is Enough to Fall in Love and One Misunderstanding is Sufficient to Break Friendship.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Nu, nu il doresc la fel ca la inceput... acum il doresc mai tare, ca la inceput nu stiam de fapt ce doream. Acum, dupa 5 ani de casnicie si 2 copii, de abia acum relatia moastra s-a maturizat destul ca sa stiu ce am acasa... din toate punctele de vedere.

Dar tu, daca esti in situatia asta, inseamna ca ai ales omul nepotrivit sau calea nepotrivita de a avea relatia cu el. Dar eu nu cred ca trebuie sa il lasi si sa iei altul. Eu cred ca impreuna puteti sa va reconstruiti din temelii relatia pe care si-o doreste fiecare.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cinta spune:

si eu ma numar printre cele care isi doresc sotii mai mult ca la inceput.

pot spune ca chiar am mai multi fluturasi acum ins tomac, dupa 3 ani de relatie si aproape 4 luni de sarcina.

aseara ama vut o disputa mai aprinsa cu dumnealui. si, ca rezultat, pt a lasa spiritele sa se calmeze, a preferat sa se retraga in bucatarie sa mediteze acolo la ce tocmai discutasem. ca urmare, desi obosita si dornica de a adormi devreme, m-am perpelit vreo 2 ore in pat de pe o parte pe alta. si la urma m-am dus dupa el. ca nu puteam sa pun geana pe geana stiind ca nu e langa mine. am dezvoltat atat o nevoie organica de prezenta lui cat si o placere mereu crescanda de a fi cu el din toate punctele de vedere.

sunt ocnvinsa ca treaba asta se poate si "dobandi". la mine cel putin asa a fost.

cinta

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;19;47/st/20060809/dt/7/k/080b/preg.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andanii spune:

mult mai mult decat la inceput, si mi se pare normal ca dupa 13 ani de supravietuit si de realizat numai lucruri frumoase sa fie asa

ANDANII

Mergi la inceput