Clubul moldovencelor de peste Prut (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Karina, sa stii ca din afirmatia ta din capitolul trecut si eu am inteles ca ai la activ mai multe avorturi

quote:
Dar ma tem sa nu mai facem vreun copil, ca la noi asa se intimpla, cind nu ne vedem mult timp prind sarcina. Chiar si protejindu-ne

Din cuvintele tale am inteles ca s-a intimplat de mai multe ori sa prinzi gravida, dupa o revedere cu sotul, si cum stiam ca aveti doar un copil... am tras concluziile corespunzatoare. Te rog din suflet sa ma ierti.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Acus vine poza cu tortul, n-are voie omul sa se plimbe pe afara?

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Nati poate nu prea corect m-am exprimat. Dar e drept ca atuncea cind nu ne-am vazut cu sotiorul mult timp a aparut Lucianca . Ca pina atuncea ne vedeam in toata ziua, poate lipseam maxim 4-5 zile pe la deplasari fiind.


Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lucia_B spune:

Corina - Natalia deja a dat explicatie de unde si cum s-au tras astfel de concluzii. Daca te-ai suparat, cer ertare. Insa cred ca mai bine spuneai de la bun inceput ca doar pe Lucian asa l-ati conceput, deoarece exprimarea " Dar ma tem sa nu mai facem vreun copil, ca la noi asa se intimpla, cind nu ne vedem mult timp prind sarcina. Chiar si protejindu-ne" ta nu face sa tragi o alta concluzie.

Na' 4-5 zile nici nu se socot, ca si asa le mai avem ca de post .


-------------------------------
ce mari suntem

Bucate
Lucia mamili lu Lauras (4 oct 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Gata si tortikul meu, acum sta na "propitivanie", si abia astept sa-l pap!
Doroty m-am uitat si eu la pozele tale, ce burtica marisoara ai!!!Sarcina usoara in continuare!!!
Mai fetelor mi s-a facut dor de o burtika cu bb, abia astept si eu toamna, poate mai facem un bb 2. La voi cum sta treaba la capitolul asta?Cand va mai doriti inca unul?
Apropo, a ramas doar Cornelia sa ne dea o veste buna, si gata, va fi gasca completa!
Mai si acum tin minte, cand ne-a spus Lucia ca e insarcinata!!!Si uite deja fetita ei are 4 luni!!!!

Unde e poza, Natalia?Ca eu tot o astept!!!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Cuvintul are o forta nebanuita... mare grija la exprimari


------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LiliaToma spune:

Salutare
hop si eu
Nu am scris ieri, ca eram in pregatire de bagaje. In mod normal trebuia azi sa ne internam si sa o opereze pe Amelia.
Dar a intervenit ceva, de internat ne-am internat, dar am venit inapoi acasa( adica ne-am invoit de la doctor, ca oficial tot internate suntem) si asteptam cand va avea iar alta zi libera.
Va felicit cu intarziere cu Ziua Indragostitilor( pentru cine sarbatoreste) si multumesc pentru felicitarile adresate lui Vali.
Asa cum am zis, noi nu sarbatorim in familie, si oricum ieri numai de asta nu ne ardea noua.
Dar am citit pe aici pe la voi, am salivat la pozele cu torturi. Si al Alinei, mi-a placut, dar al Luciei m-a lasat chiar cu gura cascata.
Eu stau prost la capitolul imaginatie, nu cred ca mi-ar fi dat prin cap asa ceva.

Doroti( ca tot nu am inteles cum vrei sa iti zicem bine ai venit printre noi, vad ca deja te-ai acomodat aici cu noi. Sarcina usoara.

Corina, hehe, am observat ca de cand nu e al tau barbat acasa, te preocupa o tema . Am ras pe-aici de glumele voastre...

Cornelia, iti tin pumnii stransi sa fie bebe

Rodica, da imi aduc aminte cum anul trecut pe vremea asta boceai ca a stat prea mult la intalnirea cu absolventii si nu erai obisnuita cu asa ceva( vezi ce inseamna sa ai sot cuminte tot timpul? ,
bine ca anul asta a fost totul bine, felicitari inca o data

Abia astept si eu pozele cu tortul Nataliei

Aliona, ce bine ca ai vandut aproape tot. Cat despre al doilea copil, eu iti inteleg frica. Cumnata mea a avut o sarcina foarte foarte grea si stiu ca si ei ii este frica sa mai aiba inca un copil. Plus ca daca Amedeo a avut si operatie la inima( sper ca nu gresesc sa fac acuma o gafa, dar eu parca asa am retinut) imi inchipui ce frica iti e. Pe de alta parte, eu insa nu as vrea ca Amelia de exemplu sa fie un singur copil, as vrea sa aiba cu cine sa se joace cand e mica, sa se sfatuiasca cand mai creste( ca stim noi cum e, la parinti nu spui chiar tot)

Alina, imi inchipui ce mandra esti de fecioru-tau care face progrese pe zi ce trece. Dupa cum vad din poze, el intai a invatat a pupa fete si dupa aia vad ca incepe a vorbi



Lilia si printesa ei AMELIA (26.09.2004)



Copiii vin pe lume cu agenda lor proprie: unii ne lumineaza viata, unii ne testeaza rabdarea, unii ne dau un scop, altii incep sa aiba grija de noi.. cert este ca atunci cand vin, copiii schimba totul.. ( DH)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Balbina spune:

Iaca si tortul: http://b.foto.radikal.ru/0602/463ddd383bbf.jpg
Se numeste... nu stiu cum sa-i zic, e o reteta adunata... hai sa-i zic "Cheese-cake a la Natalia"
E in fond ca tortul cu brinza, numai ca umplutura/crema are o consistenta mult mai fina si mai buna. De aia am pus o poza mai de aproape, sper ca se observa.
Reteta exacta o s-o pun in Deserturi, numai ca miine, pentru ca acum ma asteapta o porcarie de proces-verbal de tradus.

------------------
Numai bine,

Natalia si bebe Vlad (22.06.2004)

P.S.: Nu intrati aici daca tineti cura de slabire!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinkav spune:

Bine ai revenit Lilia!!!Ma bucur mult ca ai aparut sa ne dai vesti despre voi!Va doresc sa reuseasca viitoarea operatia, si sa iesim cu totii in parc sa alergam(copii desigur, si noi sa stam la taca-taca)
Mai Natalia, nu ma mai necaji atata, ce e asta, pui numai poze de la care salivez in sec!

Alex sta aici langa mine, si desneaza, ba o masina, ba un porc, ba o fetita!Cica o deseneaza, si imi arata si zice ce e acolo!

Alina si Alex Andrei(22 noiembrie 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinia spune:

Lilia ce sa-i faci, asa-i, daca sotul nu-i acasa. Dar cind va veni cred ca nu voi aparea pe aici mult si bien, de va veti intreba ce se intimpla
Sa dea Domnul ca sa fie operati reusita si sa fie ultima in viata Ameliei. Sa o vedem cit mai repede posibil fugind si mama sa nu o poata prinde.
Nati interesenta prajitura.

Karina mamica lui LUCIAN (23 februarie 2005)

Oare cit avem?

Mindria n-are loc in doi ca ea e prima care naste un razboi

Mergi la inceput