FIV 58

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Alinuk, felicitari!!!Iti doresc sa fie acolo unde trebuie!!
Pregnylul in mod normal n-ar mai trebui sa apara dupa 13 zile.
Dar tu acum ai ramas insarcinata prin FIV sau natural, ca am cam pierdut firul?

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns medamaya1 spune:

FELICITARI Alinuk, sa dea Domnul sa fie bine de d
ata asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pis spune:

Mai bag si eu un nasuc pe aici...
Liana da chiar ca dimineata a fost cand ai dat buna dimineata...Esti ca ...
Floran si eu am eco maine la ora 12...Ieri eu aveam programare la 13.15 si am intrat pe la 13.30...Am fost aproape sigura ca nu esti tu fata care a intrat dupa mine pentru ca nu a schitat nici un gest...Deci maine ma uit dupa o fata cu codita...eu am parul mai lung, blonda...deh...
Luli te-ai hotarat ?
Iliuta vad ca e tare nenorocita Clamydia asta...spre sa fi scapat de ea...eu am avut un stafilococ care mi-a iesit la cultura de col si m-am chinuit vreo 3 luni cu antibiotice.



Pis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Alinuk Bravo!!! Gata cu ghinionul, e randul NOROCului.

Floran: ce inseamna "am raspuns bine la stimulare"? Cati foliculi sunt? (daca vrei sa ne spui).

Pis si mie mi s-a redus doza iar apoi a fost o zi in care nici nu am luat-o. Vedem maine. Iti tin pumnii si sper sa fie mult mai bine la tine decat la mine.

Fetelor, e bun inceputul Kla apoi Alinuk, va fi un an plin de reusite.


Monica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Dana

Dupa a treia SEU din sept 2005, am inceput sa cochetez cu ideea de FIV. De atunci va urmaresc si sunt alaturi de voi.
Idee e ca eu am fost operata laparoscopic doar o data cand mi s-a scos o trompa, urmatoarele doua SEU le-am tratat cu metotrexat - pt ca le-am depistat in timp si a mers ..ce sa mai. Asa ca mai am o trompa care a suportat doua SEU.

AM fost la Giulesti la Marinescu, am facut un HSG (din care sincer mie nu mi se parea ca reiese permeabilitatea - insa stiu ca pe de alta parte o trompa poate fi permeabila dar nefunctionala..asa ca HSG ul ar fi o prima verificare, dar nu completa).

Marinescu, dragu' de el...mi-a facut si o histeroscopie (care asta a iesit oki....si a cujetat el uitandu-se in zare la deplorabilul hsg zicand...Hai sa incercam niste instilatii si daca pana in martie nu iese nimic, trecem la planul b (adica fiv sau eu stiu ce-o mai fi avand in cap).
Ianuarie inceput instilatii (ambulator) doua ture in ziua 9 si 11, urma sa mai fac si in a 13-a, dar la echo mi-a vazut un babanel folicul de peste 20 mm- e drept pe ovarul celalalt decat am eu trompa - si a zis stop! Pregnyl acum si maine prestare doamna!! Si baga pe dreapta..adica ma rog sa stau pe partea dreapta astfel incat trompa dr sa poata avea sansa de a prelua ovulul de pe ovarul stang.
Uff...asa sa se fi si intamplat oare?

rugaciuni la doamne doamne!
va tzin la curent, dar acum staui cumintzuica vreo 10 zile si apoi ma duc la cautat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

haidetzi ca v-am impuiat capetele cu pb mea...

dar stitzi ce nu v-am spus eu pana acum?

Ca inainte de celebra mea serie de extruterine, am avut si sarcini normale - in uter (trei la numar), pe care le-am intrerupt la cerere, toanta de mine - stitzi cum e...studenta, nu era momentul, las ca nu se intampla nimik..si uite asa

Sper ca mi-am ispasit pedeapsa. De multe ori chiar ma gandesc 3 greseli, 3 pedepse - nimic nu e intamplator.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana p. spune:

Alinuk, si eu inainte de a ramane acum cu a doua extrauterina am facut niste injectii cu gentamicina si am mai luat si oxacilina, ginkor forte si flamexin( parca) si cred ca s-a desfundat trompa dar nu de tot.O sa mai incerc din martie cred sa repet tratamentul asta 3 luni si dupa aia oi vedea ce o mai iesi.
Ma rog sa fie samburasul unde trebuie si sa nu mai fii nevoita sa treci prin ce ai trecut. Nu stiu daca se mai poate salva trompa dupa 2 extrauterine pe aceeasi parte tot cu metotrexat.

Dana
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saftoiu_gina spune:

Alinuk FELICITARI
Sa auzim de bine in continuare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kla78 spune:

wawwwwwwwwwwwwwwALINUK FELICITARIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
stai linistita ca daca au trecut 13 zile nu ede la pregnyl sigur!!!e cu ochisoriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

mama ce an bunnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn......



"cand o persoana are un vis tot universul conspira pentru ca acest vis sa devina realitate"-Paulo Coelho

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Buna dimineata.
Fetelor, ma bucur ca va plac pozele.Mie mi-e asa de drag, de parca ar fi al meu. Adevarul e ca si am acces la el cand vreau.Ptr verisoara mea , eu si cu ai mei tinem loc de toata familia ei, ptr ca parinti nu mai are, si nici n-a implinit 30 ani!asa ca sunt mai mereu pe langa bebic.

Alinuk, FELICITARI! sa dea Dumnezeu sa fie bebele pe care-l astepti de-atata timp!
Liana, !



Andreea.Pozele mele

Mergi la inceput